Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    olcay mancilikcilar
    Marka
    Aprillia

Standart Tavsiyelerinize ihtiyacim var...!!!

Merhaba arkadaslar , forumu uzun suredir uzaktan takip ediyorum.Bir konuda fikirlerinize ihtiyacim olacak... Bugune kadar hic enduro tarzi motor kullanmadim.
    Trafikten uzaklasmak ve dogaya olan sevgim ve merakimdan oturu Gecen ay Honda Shadow marka motorumu sattim...Cok sayida motor inceledim ve 2 karara vardim.Ya sifir km bir g650gs veya F650gs alacagim ki bunun icin elimde bulunan 13bin tl nin uzerine biraz para biliktirmem gerekiyor... yada ikinci el bir F800 gs almayi dusunuyorum...Acikcasi Chopper motorlarin her cesidine bindim fakat enduro tecrubem neredeyse hic yok. Sizce f650 gs ile f800gs arasinda cok fark varmidir ? Boyum 1.74 sele yukseklikleri farkli sanirsam bu konuda zorluk cekermiyim...

Oncesinde Yamaha xt660z Tenere almayi dusunuyordum fakat motor fuarinda uzerine binince ayaklarimin sadece ucunun yere basmasi oldukca hayal kirikligina ugratmisti beni bu yuzden tenereden vaz gectim.

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Merhaba,
    şışşttt ! şimdi uyuyorlar...
    Bence, önce forumdaki "tanış kaynaş" bölümüne göz at.
    geçmiş uyarılardan göreceğin gibi, hemen, uyarmaya başlarlar.
    Onlar uyanmadan, sen eksikleri tamamla, orada bir şablon var.

amannn unutuyordum, bide fotoğraf meselesi var, amannn eksik etme ! kolay gelsin.

(bide biraz daha tanıtırsın)
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Sarıgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Sarıgül
    Marka
    Diger

Evet tenere oldukça yüksek.Ayarı var mı net bılmıyorum.Bende bındığımde ayaklarım çocuk gıbı yukarıda sallandı. Ama f800 de alçak bir motor değil.650 serisi oldukça sıkıdır.Az yakar keçi gibidir.G serisi hakkında pek bir bilgim yok.bmw nin dışında birde xt 660 da (yamaha) incele derim ben.bol şans..

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Merhabaaaa

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Sizin kimliğiniz sanal kaldığı müddetce sizi tanımak istemeyecek ve sorularınıza yanıt verilmeyecek bir ortamda olduğunuzun farkında mısınız ?
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Öncelikle..
    Forum Kurallarımıza mutlaka BURADAN göz gezdiriniz.

Teknik açıdan sorun yaşarsanız size BURADAN yardımcı olabiliriz..
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı gürbüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin kimliğiniz sanal kaldığı müddetce sizi tanımak istemeyecek ve sorularınıza yanıt verilmeyecek bir ortamda olduğunuzun farkında mısınız ?
    Sanırım daha değiller Gürbüz abi'cim. Bende beklemedeyim ...

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Dersimizi çalıştık buyurun merakta kalmayın
    ---------------------------------------------------------------------
    Dostoyevski'nin dünyaca ünlü kitabı Suç ve Ceza romanını hemen herkes okumuştur. Kitabın kahramanı olan Raskolnikov'un iç dünyasını, değer yargılarını, amaçlarını anlatan roman ülkemizde de bir çok aydın tarafından konu edinilmiş ve romanın analizi yapılmıştır. Örneğin Cemil Meriç, Suç ve Ceza'yı ilk okumasını Kolomb'un Amerika'yı Keşfetmesine benzetir. O da Raskolnikov'dan etkilenmiştir ve şöyle der: "Aylarca Raskolnikov'u yaşadım".
    Siyasi görüşü ne olursa olsun, solcusu, sağcısı, muhafazakarı hep Raskolnikov'da kendilerinden bir şeyler buldu. İşte, Türk aydınını belki de en çok etkileyen roman kahramanlarından Raskolnikov ile alakalı son yazı Nazan Bekiroğlu'ndan geldi bugün. Okuyalım*:
    Suç ve Ceza Dünya edebiyatının en tanıdık kahramanlarından biri olan Raskolnikov sadece edebiyatın değil, psikolojinin ve kriminolojinin de sınırları içinde hatırı sayılır bir şöhretin sahibidir.
    Daha ilk romanlarından itibaren evrendeki sonsuz uyumun farkında olan Dostoyevski o uyumu tehdit eden güçlerin de farkındadır doğal olarak: Suç. Ama neye ve kime göre? Üstün yaradılışlı bireyin, gerekçelerini ürettiği anda suç işlemeye hakkının olup olmadığını Raskolnikov kimliğinde sınayan Suç ve Ceza aslında üstün bireyin var olup olmadığına dair bir sorgulama da geliştirmektedir.
    1860'ların Petersburg'unda bir hukuk öğrencisi olan Raskolnikov Avrupa kaynaklı birtakım fikirlerin etkisi altında kalarak kendi teorisini geliştirmiş, insanları sürü ve üstün olanlar diye ikiye ayırmış ve üstün olanların sürüyü bağlayan bağlarla bağlanamayacağını, onları kısıtlayan kanunlarla kanunlanamayacağını "anlamıştır". Çünkü üstün olanlar için ahlak da o kadar üstündür ki artık yoktur bile. Şimdi geriye Raskolnikov'un, anladığı şeyi kendi kimliğinde sınaması kalmıştır. Hiç kimseye faydası olmadığı gibi zararı da dokunan tefeci kadını öldürecek, böylece kendisinin de o üstün insanlardan biri olup olmadığını anlayacaktır. Bunu anlamak için kastedilen bir candır eninde sonunda ama yaşlı kadın öldürülmesi gereken ilke olarak vardır. Böylece Raskolnikov kaza ile değil, cinnet ile değil; bilerek, isteyerek ve suçunu defalarca tekrarlayarak bir adam öldürür, kendisinde öldürme hakkını görür.
    Bütün bunlar olurken, "sanki paltosunun eteği bir makinenin dişli çarkına kapılmış gibi" sürüklenen Raskolnikov'un başka türlüsü elinden gelmez. Ama suç işlendikten sonra aniden paltonun eteği dişlilerin arasından kurtulur ve o kendi kendisiyle baş başa kalır. Kağıt üzerinde adamakıllı sağlam savunduklarını yaşamaya sıra gelince bunu başaramaz. Teoride, akıl cephesinde o kadar iyi duran şeyin, sıra eyleme geldiğinde, hiç de Raskolnikov'un sandığı kadar kolay olmadığı anlaşılır. Hayat teoriye, his akla galip gelir. Çünkü o zaman vicdanın sesi başlar.
    Mahkemeyi kendi ruhunda kurmuştur Raskolnikov. Kendisini bir yandan yargılar bir yandan savunur. Ama delillerini ne kadar kuvvetle sıralasa da yaptığını savunan yanının pes etmesi gecikmez. Çünkü hiçbir gerekçenin cinayeti meşrulaştırmadığı ve caniyi aklamadığı, vicdanın yasalarında yazılıdır. O vicdan ki çoğu kez yazılı olan yasaların çok üzerinde seyreden bir şeydir ve üst insan-alt insan gibi ayrımlara itibar etmez. Çünkü ahlak kuralları ve kanunlar değişkendir. Ancak zaman, mekan ve toplumlar üstünde seyreden kanunlar tartışmasızdır ve sabittir. Onlar da ancak insanın fıtratında yazılıdır ve sesini en çok vicdanda duyurur. Öyleyse vicdan onu kaybetmeye en fazla hakkımız olduğu anda koruyabildiğimiz şeydir. Özelliği, tam da kaybolmaya açık olduğu yerde saklanabilmesidir.
    Dostoyevski'nin hacimli romanları arasında bulunan Suç ve Ceza'da cinayetini ilk 80 sayfada işleyen Raskolnikov geri kalan 320 sayfada bunun azabını çekerken boğmaya çalıştığı bilinçsiz acısından bir şey daha anlarız ki vicdan insanın doğasında mevcut, yaradılıştan gelen bir şeydir. Sonradan kazanılmaz ama sonradan kaybedilebilir. Lakin eğer kaybediliyorsa yeniden kazanılabilir demektir. Ve tam da kaybolduğu yerde bulunabilir. Hem de aniden. Zamana gerek yoktur bunun için. Çünkü vicdan öğrenilebilir değil hatırlanabilir bir gerçektir. Öğrenmek zaman alır hatırlamak ise an meselesidir.
    Böylece Suç ve Ceza Raskolnikov'un üstün insan olmadığını anlaması bir yana, aslında üstün insan diye bir kavram olmadığına da işaret ederken mutlak eşitlik ilkesinin en fazla da ahlaki eşitlik olarak algılanması gerektiğini uyarır. Raskolnikov'un, olduğunu zannettiği kişi olmadığını var saymak üstün insan kavramının varlığını kabul etmek anlamına gelir. Oysa görece teorilerin bireyselleştirilmiş suç anlayışını yücelten bu tür bir yaklaşım mutlak adaletin eşitlik ilkesini ihlal demektir ve en fazla da ahlakın kendisiyle çelişir.
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Sizi de içeri alıyorum bay Raskolnikov tutuklusunuz buyurun tanışma odasına ayılana gazoz
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (10-03-2011 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kıdemli Üye Voodoochild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Köroglu
    Motosiklet
    R 1150 GS
    Marka
    Bmw

bence bu arkadasin adi raskolnikof kemal olsun,gecen hafta tanisma basligi acan yeni uye arkadasla karismasin : )
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace...

Jimi Hendrix

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

İkisi arasındaki fark şu Raskolnikov /raskolnikov
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu