Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 113 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Standart Enduroist ART Eğitimi

Saygıdeğer motorpisikletli dostlarım. Bir ara konusu geçmişti ki zaten aklımdaydı bu sene için ART Motoakademiden grup olarak bir eğitim ayarlamayı düşünüyordum. Şimdi eminim çoğu kişi ne gerek var diye düşünecek ona vereceğim paraya motora bombastik sensörü alırım falan diyecek ama lütfen en azından bir kere ciddi oalrak düşünün. 5 veya 6 kişilik bir grup ile eğitim grubunu oluşturmayı planlıyorum. Keşke daha fazla gelecek olsa da 2-3 grup yapabilsek ama olmaz eminim 5 kişi ben varım dese yetecek bana. Uğur hocayla da görüştüm seve seve bu işe destek olacağını belirtti. Eğitim paket eğitimi altında Teori + Kontrol(ADAC) + Yol (ROadcraft) olarak 3 gün olacaktır. Cuma akşamı teori cumartesi kontrol pazar yol. Tarih konusunda rahatız herkes haziranın ilk haftasonu olsun der veya temmuz sonu farketmez Uğur abi ona göre ayarlayacak kendini. Sertifikasyon ve RoSPA geçerliliği olan derecelendirme de yapılacaktır. Şimdi biraz ayrıntı diyerekten ;

Uğur Ertekin'i çoğunuz tanırsınız. Eğitmen olarak ise şöyle ben biraz bahsedeyim.

"2000'li yıllarda, kursiyer olarak katılmış olduğu ilk ve tek OMM-ARA Yol eğitiminden, ilk girişte, en yüksek seviye olan Gold derecesini almış ve devamında İngiltere’ye giderek IAM (Institute of Advanced Motorists) testini geçmeyi başarmış ve üyeliğini kazanmıştır.

Sonrasında daha da ilerisini hedeflemiş ve zorlu sınavları geçerek, motosiklet konusunda, bu seviyede Avrupa’nın Yol Eğitimi veren sayılı İleri ve Güvenli Sürüş Eğitmenlerinden birisi olmaya hak kazanmıştır.

Önce , IAM CAT - Certified Advanced Trainer - Sertifikalı İleri Sürüş Eğitmeni - , onaylı ADAC-DVR (Almanya) Eğitmen Eğitmeni ve T.C. M.E.B Sertifikalı Sürüş Eğitmeni sertifikalarını almıştır.

Sonra, IAM CAT eğitimi verebilmeye ve Avrupa standartlarında İleri Sürüş Eğitmeni yetiştirmeye yetkili, IAM Senior Observer (Uzman Gözlemci) ünvanına hak kazanmış ve sertifikasına sahip olmuştur.

Sonrasında RoSPA testini en üst seviye olan RoSPA GOLD seviyesi ile geçmiş ve hemen devamında Avrupadaki tek DSA ve BTEC onaylı, diplomalı İleri Sürüş Eğitmenliği kursu olan, zorlu RoSPA Advanced Instructor (RoSPA İleri Sürüş Eğitmeni) kursunu en üst seviye başarıyla bitirmiş ve sertifikasını almıştır. Bu arada gene testleri RoSPA GOLD ile geçen ve bu kursu yüksek başarıyla bitiren ART Motoakademi Eğitmenlerini de hazırlamış ve yetiştirmiştir.

En son olarak da, İleri ve Güvenli Sürüş Eğitmenliği alanında ulaşılabilecek en üst seviye sertifikasyon olan U.K Police Class-1 sertifikasyonu ile beraber Examiner (Test Sınavcısı) ünvanına hak kazanmıştır. Alınması çok zor olan bu en üst seviye sertifikasyona sahip, dünyadaki ilk ve şu andaki tek Türk Eğitmendir."

RoSPA veya ROADAR Nedir?

Kraliyet Kazalardan Korunma Topluluğu geçmişi 90 yılı aşkın bir zamana dayanan gönüllü bir bilinçlendirme, eğitim, bilgilendirme ve akreditasyon kurumudur. Direk olarak İngiliz Kraliyetine bağlıdır ve Kraliçe sponsorluğunda herkesin iyiliği için çalışır. RoSPA hemen hemen hayatın her alanında -iş yerlerinde, evlerde, yollarda, okullarda vb- güvenlik ve kazalardan korunmayla ilgili bilgi, tavsiye, kaynak ve eğitim sunumlarıyla aktif biçimde çalışmaktadır. RoADAR ise RoSPA'nın “tüm motosiklet, scooter, otomobil vb taşıt sürücülerinin” kazalardan korunması ve güvenli ve ileri sürüş teknikleri kazanması için çalışan yan kuruluşudur.

Evet Aklında bu sene böyle bir eğitim faaliyetine katılmak olan birileri var mı? Tekrardan rica ediyorum bu eğitime katılın. Bana bir faydası olmaz demeyin. yaşınız tecrübeniz ne olursa olsun. Katılıp da ondan sonra bana bir faydası olmadı derseniz zaten ücret alınmayacak bunun garantisini de Uğur abi verdi sağolsun.

Not: Fiyat için buraya rakam yazmıyorum. Kendisi sonuçta bu işi profesyonel olarak yapıyor ve burada bize verdiği fiyatı yazmam onu zora sokabilir. Ciddi olan arkadaşlar bana özelden bu konu hakkında yazabilir.

Haydi kızlar okula !!!

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Evet HAYDİ KIZLAR OKULA ,
    duydunuz parmakları göreyim...
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

ahh ahh hep bu işim yüzünden ne bır gezıye nede eğitimlere katılamıyorum,bırakın 3 gunluk eğıtımı 1 tam gunlugunede çıkamıyorum dükkandanşartları zorlasam bıle 1 tam gun belkı,yanı çok üzgünüm,emeğıne çok teşekkur ederım göktuğum

Enduroist Üye BoRaBoRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BoRaBoRa
    Motosiklet
    R1200gs
    Marka
    Bmw

mutlaka eğitim alın arkadaşlar,
    aldıktan sonra; ne kadar riskli sürücü oldugunu, neler neler bilmedigini ogreniyor insan..
    ben cok faydasini gordum,

hatta onumuzdeki ay Ugur Hoca'yla 1-1 yapıcaz kısmetse...

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı BoRaBoRa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mutlaka eğitim alın arkadaşlar,
    aldıktan sonra; ne kadar riskli sürücü oldugunu, neler neler bilmedigini ogreniyor insan..
    ben cok faydasini gordum,

hatta onumuzdeki ay Ugur Hoca'yla 1-1 yapıcaz kısmetse...
    Teşekkür ederim abi

Ordinaryus Enduroist Nuri Güzes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET NURİ GÜZEŞ
    Motosiklet
    1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

yavru mobidiği listene yazabilirsin göktuğcum.
    Hacı hacıyı Mekkede,Hoca hocayı Tekkede,deli deliyi dakkada bulurmuş.

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Alıntı mobidik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yavru mobidiği listene yazabilirsin göktuğcum.
    Sen..???
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Üye Ahmet_Solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Solmaz
    Motosiklet
    '11 F800 GS
    Marka
    Bmw

Ben kesinlikle katılıyorum....

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

super yavru mobidik soylemene gerek bile yok abi yazdim cunku.

1-goktug
    2-yavru mobidik
    3-ahmet solmaz

ha gayret 3 kisi daha sonra tarih belirleriz.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Yokmu arttıran ya?

Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu