Herkese selamlar..Kıştan çıktığımız bugünlerde brandalar açıldı güneşle beraber tekerler döndü ama son bir haftadır sarı kızımda bir hastalık bir soğuk algınlığı hasıl oldu.! 1 ay önce kıştan dolayı biten akümü değiştirdim.Fakat yine çalıştıramayınca zor bela bujileri söktüm ve yağlandığından champion marka bujiyle değiştirdim.(orjinali nkg idi bulamadığım için champion taktım) . ki bunun sebebinin kötü benzin olduğunu söyledi tamircim.Neyse sonra motorun sesinde vuruntu gibi bir değişiklik olmaya başladı.özellikle rolantide devir sayacı 1000 in üzerinde hafif oynamalar yaptı yani rolantide motor devri sabitlenmedi.bugün en son kırmızı ışıkta boştayken 2 kere stop edince ne yapıcamı bilemedim.Yarın çanakkalede tanıdığım bir ustaya göstermek istiyorum ama neresine bakıcamı bilemiyorum.Benzer sorun yaşayan varsa yardımlarını ivedilikle beklerim.. mantığım, bujilerin uyum sağlamadığı ya da rolanti ayarının kaçtığını söylüyor ama elektronik beyinden kaynaklı bir orun var mıdır diye de korkulu rüyadayım.şimdiden teşekkürler..