Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 39 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye imroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    sinan serin
    Motosiklet
    V-Strom DL 650
    Marka
    Suzuki

Standart XT660 Z.. için yorum ve yeni bir motorcu..

Öncelikle herkese selamlar..

Sürekli motorsikletle işe gelip gidişlerim motordan indikten sonra motorun lastiğini kontrol edişim kaskımı çıkarışım,ve akşam yine o havalı motor montumu giyinmem üzerime koruma ekipmanlarımı takmam ve hafta sonu için şuraya gidicem burada dinlenicem diye planlar yapmam çalıştığım banka şubesinin müdürünü bu işe bulaştırmam için yeterli oldu sanırım..
    Bunda yaklaşık bir hafta önce motor aşkını artık gizlemeyen sevgili müdürüm ( bu arada bir haftadır işleri astı ) bu konu hakkında bendende yardım rica etti, acaba 1200 gs mi , transalpmi,yada vstrom'mu diye diye en sonunda xt660z'de karar kıldı ben şöyle gezerim ben bunu yaparım çok uzağa gitmem ama hafif dağ bayır gezerim diyor ( bizde çok uzağa gidip napıcaz diyoduk ama şimdi hayalini kurmaya başladık bile uzakların.) neyse çok eveleyip gevelemeyeyim sizlerden gelecek olan yorumları aynen sevgili müdürüm Gökhan Beye aktaracağım Özellikle sevgili murat ( Empyr ) sen ne tavsiye edersin kendisinin çok fazla tecrübesi yok üniversite yıllarında 125 lik bir motoru varmış ama şu an sıfır ayarında diyebiliriz boy 1.75 ( en fazla) bende bu motor size uygun olmayabilir diyeceğim ama bunu neye göre söylemeliyim yada söylemelimiyim bilmiyorum..

Evet sahne Enduroist'in...
    yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

sinan abı once 125 lık bı ybr bısey alsın ... o makınalar cok buyuk eger yeniyse... valla kesın bı yerlerını kırabılır...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kadim Üye atatekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail Atatekin
    Motosiklet
    Piaggio x7
    Marka
    Diger

Hayırlısı olsun diyelim en başta. Tenere çok yakışıklı motor ben çok beğeniyorum
    Mıratın motoruna binmiştim bence boy yeterli sorun olmaz gibime geliyor.
    Tabiki üstütlar detayları verecektir. Kazasız bol km ler...
    İsmail Atatekin
    A rh +
    0532 257 81 01

-----------------------

Isim
    sinan serin
    Motosiklet
    V-Strom DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sinan abı once 125 lık bı ybr bısey alsın ... o makınalar cok buyuk eger yeniyse... valla kesın bı yerlerını kırabılır...
    Valla emrah bende aynı düşüncedeyim fakat kendini o kadar hazırlamışki illede en az 600 cc olsun diyor yani bide 1200 gs alacakken vazgeçti öylede bir durum var.. Artık eğitimler falan kendini yetiştrecek..

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Bu işe heves etmek motorun büyüğü veya küçüğünden ziyade öncelikle eğitim almasını tavsiye ederim. Her insan kendinin ne derecede olduğunu gayet iyi bilir önceki tecrübelerinden istifade ile XT 660 için yapabilirim veya yapamam şeklinde kendisi karar verebilir, kendini yeterli görüyorsa tamam, yeterli görmüyorsa YBR veya CBF başlangıç için olabilir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Motora verecegi paranin bir kismini mutlaka ve mutlaka egitime harcasin. Daha sonra egitmenleride motor ile ilgili yonlendirecektir. Ama bu isin yolu ufak cc ile baslamaktan gecer. EGITIM SART

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

sınan abı tabıkı önce eğitim diyoruz ama unutulmaması gereken en önemli konulardan bırıde EKIPMAN'lar(mont,pantolon,bot,kask vs)ayrıca ekıpman işinin sonu olmadığınıda iyi anlatmak gerekli!
    benım bırader'de kafayı yedı dırek racıng'den başlamaya çalışıyo,neyapıyor ne edıyor vaz geçiremiyorumyanı kana bulaştımı kurtulmak çok zor!
    ben kendımce çözümü onu caydırarak değilde bilinçlendırerek bulmaya çalışıyorum,ki işede yarıyor

Isim
    sinan serin
    Motosiklet
    V-Strom DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sınan abı tabıkı önce eğitim diyoruz ama unutulmaması gereken en önemli konulardan bırıde EKIPMAN'lar(mont,pantolon,bot,kask vs)ayrıca ekıpman işinin sonu olmadığınıda iyi anlatmak gerekli!
    benım bırader'de kafayı yedı dırek racıng'den başlamaya çalışıyo,neyapıyor ne edıyor vaz geçiremiyorumyanı kana bulaştımı kurtulmak çok zor!
    ben kendımce çözümü onu caydırarak değilde bilinçlendırerek bulmaya çalışıyorum,ki işede yarıyor
    Aynen serhat fakat seninki kardeş benimkisi müdür ben tabiiki elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum kask ve diğer koruyucu ekipmanlar konusunda sıkıntı yok zaten onlar tamam çünkü ben gidip alıcam ama neticede motorun büyük cc li olduğunu onun için böyle bir motorun erken olduğunu ince bir şekilde anlattım fakat.....!

aslında birazda bu motor nasıl bir motordur ne yer ne içer parça sıkıntısı varmıdır uzun yolda rahatmıdır satmak istesek piyasası nasıldır performans olarak nasıldır gibi sorulara yanıt arıyoruz..

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

ben kendimden ornek vereyim ilk motorum 250'lik virago idi bundan 15 sene once o gune kadar kullandigim 2 tekerlikli nesneler vitesli bisiklet ve honda kinetic'ten oteye degildi... 15 sene once egitim megitim veren yer yok hic unutmam daytonadan almistim adam su gaz bu fren bu debriyaj buda vistes dedi aldim makinayi ciktim o gun bugundur binerim bugune kadar sirasi ile EN500; cbr600f3; gsxr750; dr800; fatboy ve nihayet R1150gs kullandim...

isin bence kisa ozu su egitim onemlimi evet; kiyafet onemlimi evet ama bu is ruhunda olmali insanin once... 600'luk makine baslamak icin cok buyuk ybr icinde muhtemelen mudurunuz kurye motorumu kullanacagim diye icinden dusunucektir bu nedenle 250'lik bir virago yada ayari bir sey baslamak icin uygun olucaktir kanisindayim bunun akabinde ayni hacimde bir enduro-cross sonrasinda da artik sirasi ile buyutur makinasini...
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

e tabi koskoca genel mudur 250 cc ye bınber mı bındı mı en az 600 cc... allah korusun dıyeyım ne dıyeyıım ancak asla ve asla 600 cc sınıfından herhangı bır motora bu motor ıyıdır bunu tavsıye ederım demicem boyle bır vebal altına giremem...

sinan abi bu yazdıklarımızı okutsan ya abimize belki gercekten el bırlığı ıle fıkrını değiştirebiliriz: ) bence basarabiliriz

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu