Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 12´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkidisler asfalt yolda tek ve bagajsiz suruyorsaniz yayi tamamen sikistirmak uygun olucaktir boylelikle amortisor sertlesir ve vraj ve tutus kabiliyeti artar yuk arttikca yayi acmak lazimdir zaten bu yuk sayesinde yay gene sikisacaktir ama sikisik durumda bide yukle motorun agirlik merkezi arkaya kayacagi icin dengesizlik olusacaktir.

arazi konusu cok uzmani olmamakla beraber cetrefilli bir konu cunku tercihler ve kareteristik surusler farkli olabildigi icin lastigede bagli olarak bence arazi tip disli lastik ile sert yani yay sikisik vaziyette kullanmak lazim cunku lastik her sekilde zemini tutacaktir ancak yol+arazi lastigi kullaniliyorsa yayin gevsetmek lazim ki tekerlegin yerle temasi kaybolmasin ve bir sekilde yaratilmis olan traksiyon kaybinin olusmamasi icin...
    bence karışıyor.yük arttıkça yayı açmak değil sıkmak gerekiyor.
    şimdi pegganın verdiği linki okudum. arkadaş herşeyi açıklamış. kafamda problem kalmadı yani. lütfen üşenmeyip okuyalım. sağol pegga.
    Konu ahmet f senel tarafından (17-04-2012 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Bülent İNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent İNAL
    Motosiklet
    V-Strom K/05 Kırmızı
    Marka
    Suzuki

Perfonmas almak için konfordan vazgeçeksiniz.
    Asfaltta sert arazide yumaşak olmak zorundadır.
    Ama perfonmas değilde orta karar derseniz ayarıda ona göre yapacaksınız.
    Yeni nesil motorlarda bu işlem için arabalar'da olduğu gibi düğmeler konulmuş durumda.
    Türkiye yollarını ve gideceğiniz rotaya göre ayarlamak tamamen size kalmış bir tercih.
    Sıkça yollarda arazide oynadığım bir ayar olduğu için az da olsa bilgi sahibi olabildim.
    Gideceğim yola göre (Virajlı yol,Bozuk satıh,Arazi) yolda bir kaç kere mola yerlerinde ayarlarınla oynadığım yola göre ayarladığım çok olmuştur.
    Bir kere ayarlar giderim ben derseniz orta karar bir ayara ayarlayayıp ona görede kullanmanız gerekecektir.
    Bülent İNAL

Herkes aynıyken Ben farklıyım
    Şimdi herkes fark peşinde
    Ben aynıyım
    Buda benim farkım

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12