Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 48 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Kahraman İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kahraman İnal
    Motosiklet
    Multistrada V4 S Full
    Marka
    Ducati

Sanırım bir marka karışıklığı var. Unibat'ın li-on bataryası yok. X-racer diye başka bir markanın aküleri li-on teknolojisini kullanıyor. Web sayfası kötü hazırlandığı için markalar birbirine girmiş.

Ben motosikletimde VLM marka akü kullanıyorum ancak şimdi olsa Unibat veya Bosch alırdım. En az 2-3 kez motorumu 1 aydan fazla yatırdıktan sonra daha ilk marşta çok rahat çalışmasına rağmen VLM bana nedense pek güven vermiyor. (Kutup başları sökülü halde bırakıyorum),

Unibat'ın CBTX14-BS kodlu aküsü aşağıdaki sitede peşin 148 TL - ki bence çok çok iyi fiyat.

http://www.hudsonderi.com/?urun-6673-cbtx14-bs

2. Kahraman İnal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (07-01-2015),Sabahattin KOÇAK (07-01-2015)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Sabahattin KOÇ
    Motosiklet
    2016 İnzuma -F
    Marka
    Suzuki

Alıntı Kahraman İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım bir marka karışıklığı var. Unibat'ın li-on bataryası yok. X-racer diye başka bir markanın aküleri li-on teknolojisini kullanıyor. Web sayfası kötü hazırlandığı için markalar birbirine girmiş.

Ben motosikletimde VLM marka akü kullanıyorum ancak şimdi olsa Unibat veya Bosch alırdım. En az 2-3 kez motorumu 1 aydan fazla yatırdıktan sonra daha ilk marşta çok rahat çalışmasına rağmen VLM bana nedense pek güven vermiyor. (Kutup başları sökülü halde bırakıyorum),

Unibat'ın CBTX14-BS kodlu aküsü aşağıdaki sitede peşin 148 TL - ki bence çok çok iyi fiyat.

http://www.hudsonderi.com/?urun-6673-cbtx14-bs
    Evet sanırım bi karışıklık var,Unibatîn Li-on olmaması da iyi,Hudson'un fiyatı da gerçekten uygunmuş.

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Sabahattin KOÇAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerli sitede akülerinin Li-on teknoloji olduğu yazıyor,ama orjinal İtalyan sitede böyle bi bilgiye rastlamadım,belki de gözümden kaçmıştır. Şayet akü teknolojisi Li-on ise, hücre voltajlarının 3.6 V un altına düşmemesi gerektiğini,bunun akünün çabuk ölümüne yol açacağını,balanslı şarj ile şarj olunmazsa akünün şişeceğini model uçak tecrübelerimden biliyorum.Şayet bu apayrı bir teknoloji ile üretildiyse bilemiyorum.Ancak dediğim gibi orjinal sitesinde Li-on diye bir ibare göremedim.
    Sebahattin bey lityum aküyü zaten o fiyatlara alamazsınız,motosiklet için üretilmiş lityum akülerin şarj üniteleri, aynı cep telefonlarında olduğu gibi içlerinde,akü şarj olduğu zaman şarjını kesiyor, bütün güvenlik önlemleri alınmış durumda , lityum akü olayı basite gelmez ,şarjı kesilmezse bomba gibi patlar.
    yurt dışında 120 dolar olan jel aküler bile Türkiye de 600 tl ye satılıyor,lityum akülerin Türkiye fiyatını gerçekten merak ediyorum.

5. ahmet yaramış, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sabahattin KOÇAK (08-01-2015)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar akü ile ilgili bir şey danışmak istiyorum.1200 gs im 1 aydır yatıyordu dün çalıştırayım dedim farlar gayet güzel yanmasına ragmen kontaga basınca sadece tık tık ,tık tık sesleri geldi çalışmadı.
    Sizce akü gücü mü yetersizdi,yoksa başka bir sorun olabilir mi,tecrübelerinizden faydalanmak isterim ,yardımlarınız için şimdiden teşşekkürler.

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar akü ile ilgili bir şey danışmak istiyorum.1200 gs im 1 aydır yatıyordu dün çalıştırayım dedim farlar gayet güzel yanmasına ragmen kontaga basınca sadece tık tık ,tık tık sesleri geldi çalışmadı.
    Sizce akü gücü mü yetersizdi,yoksa başka bir sorun olabilir mi,tecrübelerinizden faydalanmak isterim ,yardımlarınız için şimdiden teşşekkürler.

alet edevat varsa aküyü sökün.
    2-su seviyesini kontrol edin suluysa
    3-güzelce çalkalayın.
    4-10 dk sonra,yerine takın marşa basın,yineçalışmazsa.
    5-evdekieski modem kullanılmayan telsiz telefonun adaptörü nün kablosunu kesip ikiye ayırın.artı hep ortadaki kablodur.bağlayın 2-3 saat şarz edin.
    6-bubilgiyi hiçbir yerde bulamazsınız .)
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

8. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (08-01-2015),alper ozbas (08-01-2015),Can Ekin (11-01-2015),Ersan ÖZYURT (08-01-2015),Sabahattin KOÇAK (08-01-2015)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Uğur Usta bu yöntemi hafta sonu deneyeceğim,olmazsa artık ay sonu kamyonete atıp sana getireceğiz sen icabına bakarsın nasıl olsa,yardım için teşekkürler.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Sabahattin KOÇ
    Motosiklet
    2016 İnzuma -F
    Marka
    Suzuki

Uğur Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.aküyü salladığımız zaman seperatörlerin üzerindeki kaplama dökülmez mi? Anti parantez şunu paylaşayım; Bu kış'ın başında arabamın aküsü tamamen bitmişti gözleri açıp her birine yarım aspirin attıktan sonra 5-6 saat kadar şarj ettim.(Araç Konyada)Şu anda Konya soğuklarında problemsiz çalışıyor.

Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

SALLAMANIN AMACI dipte biriken tortuyu azda olsa dağıtabilmek.aslındaen geçerli yöntem akü suyunu ölçüp gerekirse yeni su ile değiştirip şarz a bağlamak %50 kurtulma şansı var bu durumda.aspirinin yapım maddesindeki asetil salisilik asit sülfürük asitette çözünerek extra + iyon oluşur. elektirik akımını yükseltir.büyük ihtimalle zaten suyu eksilmiştir suyunu tamamlamakta aynı işlemi yapacaktı.seperatörlerde extra bir kaplama olduğunu bilmiyordum.kendi başlarına zaten yeterli yalıtımı yapmaları gerekiyor.çeşitli malzemelerde nüretilebiliyorlar.

Seperatörler plaka ve akü tipine bağlı olarak çeşitli ebat ve kalınlıklarda olup kısa devreyi önlemek amaçıyla kullanılır.

Farklı tipte seperatörler mevcuttur; selülozik, PVC (poly vinil klorür), ve PE(polietilen) esaslı seperatörler örnek olarak verilebilir.

İnce seperatörler daha az elektrik direncine sahiptirler, daha kalın bir seperatör aküye daha yüksek bir iç direnç verir. Bu nedenle akülerde ince ve düşük gözenekli seperatörler tercih edilir. Bu akü içerisinde asit sirkülasyonu ile pozitif plaka kontağını kolaylaştırır, dolayısıyla akünün performansını arttırır.
    diye bir bilgi var mesela.her zaman söylüyorum ekim kasım gibi orta kalite bir akü alınır senesi dolunca değişilirse sıkıntı yapmadan yolda kalmadan motosiklet keyfi sürülür.
    1-2 ay kullanılmayacaksa motor aküyü sökün evde portmantonun içine koyun haftada bir söylediğim yöntemle şarz edin.
    daha kötü sıkıntılar olmasın yeterki.
    Motosenkron İçerenköy

12. UĞUR KOÇ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sabahattin KOÇAK (08-01-2015)

Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur Usta bu yöntemi hafta sonu deneyeceğim,olmazsa artık ay sonu kamyonete atıp sana getireceğiz sen icabına bakarsın nasıl olsa,yardım için teşekkürler.
    her ne durumda olursa olsun yolda kalma durumlarında,bana ulaşırsanız anlaşmalı olduğum kapalı kasa panel van minibüslerle sadece profesyonel motosiklet taşımacılığı yapan,firmayı size ben yönlendirisem ücret daha makul olur.
    Motosenkron İçerenköy

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Sabahattin KOÇ
    Motosiklet
    2016 İnzuma -F
    Marka
    Suzuki

Teşekkürler Uğur bey. Bir de: http://www.hudsonderi.com/?urun-6673-cbtx14-bs http://www.hudsonderi.com/?urun-6672-ctz14s-bs cbtx ile ctz arasında ne gibi fark vardır,aralarında bayağı bir fiyat farkı var.

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu