Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    Alper Arslan
    Marka
    Bmw

Standart Tavsiye F 800 GS

Merhabalar,

Oncelikle hepinize merhaba, foruma yeni kayit oldum ve bu da ilk mesajim (tanis kaynas kismini saymiyorum)

Uzun zamandir motor heveslisi biri olarak, simdiye kadar kendime ait bir motora sahip olma firsatim olmamisti. Ancak simdi hem zaman hem de imkan olarak motor alabilecek durumdayim. Yaklasik 2000 KM, genelde 600 - 800 cc lik motorlarla tecrubem oldu, bir kac kere f650 GS kiraladim vs. Daha motor konusunda acemiyim yani.

F 800GS ile aramda ilk gorugum gunden beri platonik bir ask var ve kendisi kullanmaktan en cok keyif aldigim motor oldu, ne varki su siralar motorun ikinci eli neredeyse yok gibi. 0 km ler ise bildiginiz gibi 17 bin euro civarinda (elcik koruma, motor koruma vs eklenince).

Bir turlu karar veremedim benim gibi henuz acemi sayilabilecek biri 0 km f800 gs almali mi? Bunun yerine bir sezon kullanip biraz daha motor tecrubesi yapabilecegim ve satarken de cok zarara sokmayacak DL 650 transalp gibi bir motor ile baslamak daha mi mantikli olur diye.

Sizin gorusleriniz nedir?

Simdiden tesekkurler.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Bence hemen F 800 alma eğer tecrübe edinmek istiyorsan biraz 650 sınıfı ile sindire sindire kullan sonra 800 veya 1200 fark etmez. Daha önce biraz tecrüben varmış bu senin için avantajlı bir durum. F800 için Göktuğ sana yeterli bilgileri verecektir. Gerekçe olarak F 800 göründüğü kadar sakin bir motor değil bir hayli güçlü ve atak bir motordur ilk anda tevsiye etmem.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kadim Üye Ahmet Cemal ÖKSÜZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Cemal ÖKSÜZ
    Motosiklet
    '08 MT 03
    Marka
    Yamaha

Merhaba,

Hoşgeldiniz,

Öncelikle CBF150/250, YBR125 gibi bir motor alıp bu sezon tecrübe edinmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü kendi motorunuzu kullanmaya başladığınızda durum değişecektir. Hepimiz mantığı kavradıktan sonra her türlü motoru hareket ettirebiliriz. Fakat işi pratiğe dökmeye gelince, zamanla karşılaşacağınız durumlar hiç istemeyeceğiniz yerlere gelebilir. Öncelikle düşük cc bir motosikletle uzuuunca bir tecrübe diyorum...
    Two Wheels Forever 0532 216 49 97
    My ex bike was: Honda CBF 150 - 0 > 32852 km 09.06.2009 > 21.01.2011
    The new one is: Yamaha MT 03 / 30.03.2011 >

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı un compositore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Hoşgeldiniz,

Öncelikle CBF150/250, YBR125 gibi bir motor alıp bu sezon tecrübe edinmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü kendi motorunuzu kullanmaya başladığınızda durum değişecektir. Hepimiz mantığı kavradıktan sonra her türlü motoru hareket ettirebiliriz. Fakat işi pratiğe dökmeye gelince, zamanla karşılaşacağınız durumlar hiç istemeyeceğiniz yerlere gelebilir. Öncelikle düşük cc bir motosikletle uzuuunca bir tecrübe diyorum...
    Bende bu konuda Cemal'e katılıyorum. İşin kuralı bu'dur aslında ...

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Bence 2000 km 600-800 cc motor tecrübenizin olması yeterli..Ben f800 almanızdan tarafım, çünki zaten ilk zamanlar temkinli ve dikkatli bir şekilde kullanacaksınız.Çok devirli bir motor olmadığı için(racingler gibi) zaten kısa zamanda tecrübeniz artacaktır,İmkanınızda varmış zaten.

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

Bence gidip direk sıfır makina almak. Gereksiz bir maliyet olucaktir 650 ile başlayın bu arada 800 unde 2 elleri cikar belki de 800 kesmez direk 1000 üstü yaparsınız...
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Ben herkesten farklı olarak öncelikle ve şiddetle eğitim almanızı öneriyorum. F650gs mi yoksa F800gs mi derseniz bu sizin kararınız. Aslında 0 dan bahsediyorum 2 side 800 cc fakat farklılık yokmu tabiki var en başta boyutlar. Sizin boyunuz önemli bu konuda ayrı bir tercih sebebi de kullanım amacınız . F800gs 0 almak veya başka bir motoru farketmez en buyuk + sı sizin için motorun sorunlarıyla ugrasmak zorunda kalmazsınız 2. el aldıgınız da bu tamamiyle sizden oncekinin motora davranışına kaldığınız anlamına gelir. Tabi ki ne alırsanız alın düşüreceksiniz (İnşallah düşmezsiniz düşürürsünüz) içiniz yanar . ben de ilk başta dedim eski olsun bilmem ne düşünce içim yanmasın falan ama o da yalan sanırım 5000 liralık da motor olsa altınızdaki düşürünce içiniz cız ediyor

uzuuuun lafın kısası paranız varsa 0 alın . bazen motordakki sorunlar cebinizi yakması dışında sizi motosikletten de sogutabiliyor. En azından 2-3 sene bu dertler yerine sürüşünü geliştirmekle uğraşırsınız.

Eğer ki ben eğitim almam zaten tecrübe ettim zamanla yavaş yavaş öğrenirim diyorsanız MOTOSİKLET AL-MA-YIN !

Enduroist Üye
    Isim
    Alper Arslan
    Marka
    Bmw

Egitim konusunun gerekliligini tartismam bile ancak belki de ilk notuma eklemeliydim, ehliyetimi villa leventin egitimi ile aldim, daha sonra rider academy baslangis egitimini aldim gecen sene de honda da egitim almistim. Aslinda motoru olmayan birinin motor kullanmasi icin iyi bir firsat gibi gelmisti, su anda da villa leventte egitime gidiyorum. Hocalar da biliyor f800 e ilgimi o yuzden ona uygun motorlar ile calisiyoruz (500 - 600 cc li)

Bence bu tarz egitimler insana yol yapmaktan daha fazla sey katiyor zaten. Su konuda kendimden eminim ki ozellikle f650 de motora hakim olmak gibi bir sorunum yok ancak 185 cm boyum ile f800 de daha rahat ediyorum.

Sonuc olarak bir f800GS alirsam da hemen kendimi yollara vurmak yerine Villa Leventte bi 10 saate yakin o motora hakim olmak icin egitim almayi planliyorum zaten.

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Sarıgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Sarıgül
    Marka
    Diger

Keşke benim de boyum 1,85 olsa

Banned
    Isim
    murat akar
    Motosiklet
    XT660Z TENERE abs
    Marka
    Yamaha