Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3456789 SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 84 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Yeni fark ettim, buyuk gecmis olsun.
    kaza kotu ama cikarilan dersler ve paylasim guzeldi.

enduroist "korler, sagirlar birbirini agirlar" forumu degil.
    bir sure once "kamyon, kasten ustume cikti, aynami aldi" dedigimde; ekonomi mi icin sagdan gidiyordun yorumu gelmisti. (Ben anlatamadim herhalde diyerek) gulmustum. insan iliskilerinde; anlayis ve sabir onemli.
    herkese, kazasız sağlıklı sürüşler.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

büyük gecmiş olsun kardeşim.

Enduroist Üye CashCRosneR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kenan KOÇ
    Motosiklet
    XT 660Z
    Marka
    Yamaha

çok geçmiş olsun.
    ya sus ya da susmaktan daha değerli şeyler söyle

Enduroist Katılımcı Üye fenerdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdem ŞAHİN
    Marka
    Diger

geçmiş olsun kardeşim. ben de aynı dertten muzdaribim. inşallah hep böle ufak atlatırız.
    Erdem SAHIN

Enduroist Kıdemli Üye AkınGüngör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akın Güngör

Geçmiş olsun, herkesin gerçekten üzüldüğü bir olay yaşamışsınız. Ancak olayın kendisi kadar sonrasında yapılan yorumlar ile ilgili bakış açınız ve tepkiniz de üzmüştür eminim.

Evet anlamsız gibi görünen bir plastik parçası belki ama olmazsa olmaz. Beni tanıyanlar bilir, önce kıyafetlerimi, sonra ehliyetimi ve eğitimleri aldım. Ezelden beri olan ama 3 yıldır üzerinde çalıştığım bu sevdada benim henüz motorum bile yok. Belki orta halli bir enduro motosiklet alacak kadar parayı bu işin öncesine harcadım. Evet bu sevda insanın kanını kaynatır, evet hayat bazen olması gerekenleri yapmamıza da izin vermez ama gereklerini yerine getirmiyorsan, yapmayacaksın bu işi.

Sorun makinedeki hasarı karşı tarafa ödettirmek yada bu işte ehliyetin olup olmamasının bir fark yaratması değil ki... Ayrıca o ekspere hayret ettim doğrusu, kafası çalışan bir avukat o davaya girerse değil senin motosikletin masrafını karşılamak, arabanın masrafları ile birlikte adamın uğradığı zararı bile tazmin ettirebilir.

Ama bunların hepsi bir yana, buradaki insanların sana yazdıklarına karşı böyle bir mesaj yazmaya hakkın yok. Burası bir aile olmasa, o kadar yakın görmesek birbirimizi yazılanlar gibi değil de anladığın gibi şeyler yazılırdı. Ben bu forumdan bir tek başkanı tanırım yüz yüze ama bu forum üyesi sayısı kadar kardeşim, abim, dostum var. Onların da hiç tanımadıkları ama kapıları sürekli açık onları bekleyen bir kardeşleri. Bu samimiyeti kaldıramayacaksan; ehliyetin olsa da olmasa da ehil değilsin bence bu ailede zaten.

Ailedeki diğer dostlarımdan özür diliyorum son cümle için biraz sert oldu belki ama madem fikirler söylenebiliyor, bu da benim fikrim.

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Bence bu konuyu bağlayalım.
    İnsanlar 18 yaşında da 38 yaşında da hata yapabilirler.
    Kazadan sonra, genç kardeşimin duygusal olması, uyarıları ters algılaması, kişiselleştirmesi de çok doğal.

"bir musibet, bin nasihattan iyidir" diyerek.
    İzninizle nokta koyuyorum.

Volkan kardeşim, geçmiş olsun.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

bu konu oyle bağlanmaz affııza sıgınarak soyluyorum ... burada adamın ıyılıgı ıcın herkes zamanını harcayarak bısey yazdı ..... ama umrunda bıle olmadı ...

yonetımden rıcam ıbret ı alem olsun dıye bu topıgın acık kalması ve enduroıstın nasıl yaklastıgının herkes tarafından gorulmesı ancak enduroıstın abı kardeslıgıne zarar veren herkesı de cumle aleme ıfsa edılmesı...

yıllardır bu sıtedeyım benden buyklerı bırakın yasca benden kucuklere bıle nasıl davrandıgımı herkes bılir.... kımseye saygısızlık yapmadım kımse de bana ya da uyesı bulundugum ekibe aileye haksızlık saygısızlık edemez...

ehlıyetsız kımse trafıge cıkamaz ...... bunu uyaranlara da terbıyesızce kımseye laf soyleyemez..

kaza olabılır ama gulerek eğlenerek ehlıyette yoktu zaten seklınde hıc kımse saçmalayamaz....saçmalattırmam...
    ister burda ıster yuz yuze.... bu forumu takıp eden bı suru genc kardesımız var hicbirine kotu ornek olamaz kımse....

bu konu baglanmaz .....gokhan abıcım kusuruma bakma bu konu boyle baglanmaz .... terbıyesız adamlara musamma gostermeyın ... hala adamı kazanmaya calısıyoruz ama adamın bıze tes cevapları suruyor..... bu konu nasıl baglanır biliyor mususnuz
    burak (BGA) abi nin dediği gibi "kasmayın kendinizi doğal seleksiyon" insan oğlunun akıllıları kalmalı ki ınsanlık guclenerek hayatını surdursun ....

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Banned
    Isim
    ÇNR
    Motosiklet
    TA
    Marka
    Honda

Büyük geçmiş olsun , eminim sen gereken dersleri çıkartmışsındır sana değer veren arkdaşlarının sözlerinden ve yaşadıklarından.

Enduroist Katılımcı Üye fenerdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdem ŞAHİN
    Marka
    Diger

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konu oyle bağlanmaz affııza sıgınarak soyluyorum ... burada adamın ıyılıgı ıcın herkes zamanını harcayarak bısey yazdı ..... ama umrunda bıle olmadı ...

yonetımden rıcam ıbret ı alem olsun dıye bu topıgın acık kalması ve enduroıstın nasıl yaklastıgının herkes tarafından gorulmesı ancak enduroıstın abı kardeslıgıne zarar veren herkesı de cumle aleme ıfsa edılmesı...

yıllardır bu sıtedeyım benden buyklerı bırakın yasca benden kucuklere bıle nasıl davrandıgımı herkes bılir.... kımseye saygısızlık yapmadım kımse de bana ya da uyesı bulundugum ekibe aileye haksızlık saygısızlık edemez...

ehlıyetsız kımse trafıge cıkamaz ...... bunu uyaranlara da terbıyesızce kımseye laf soyleyemez..

kaza olabılır ama gulerek eğlenerek ehlıyette yoktu zaten seklınde hıc kımse saçmalayamaz....saçmalattırmam...
    ister burda ıster yuz yuze.... bu forumu takıp eden bı suru genc kardesımız var hicbirine kotu ornek olamaz kımse....

bu konu baglanmaz .....gokhan abıcım kusuruma bakma bu konu boyle baglanmaz .... terbıyesız adamlara musamma gostermeyın ... hala adamı kazanmaya calısıyoruz ama adamın bıze tes cevapları suruyor..... bu konu nasıl baglanır biliyor mususnuz
    burak (BGA) abi nin dediği gibi "kasmayın kendinizi doğal seleksiyon" insan oğlunun akıllıları kalmalı ki ınsanlık guclenerek hayatını surdursun ....
    vay anam vay neler dönmüş serhat ya

şaka bi yana kırlangıç kardeşime sonuna kadar katılıyorum. benzer bi olay benim başıma geldi. 2 gün önce. hata bende olmasına rağmen yaralanan ben olduğum için davacı olup olmadığımı sordular. bana da ehliyet soran olmadı başta. motor üzerinde uyanık olmak diye bişey yok onu anladım ben. sen istediğim kadar açıkgözlü ol. olacağı varsa olur. kaza anında en önemli hususların başında hasar almaman gelir. sonra ehliyetli olman gerekir. senin haklı olup olmadığına en son bakılır. sadece motosiklet için değil tüm araçlar için ehliyetsizlik demek orada olmana izin yok demek zaten. bence de Emrah'ın dediği gibi bu konuyu kapatmayalım. ibretlik dursun. ileride başımıza buna benzer bi durum geldiğinde arşiv niyetine açar bakarız.
    Erdem SAHIN

Banned
    Isim
    Andy Volcanic Volkan
    Motosiklet
    150cc scooter
    Marka
    Diger

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiye 2010 yılında 10.000 adet cin mali motor geldi bunların %98. ehliyetsizdir

sali günü motorumun parasını alıyorum sigortadan ve bu hafta yeni bir motor daha aliyorum buda ibret i alemdir.

Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3456789 SonuncuSonuncu