Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 10 Toplam 13 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 678910111213 SonuncuSonuncu
91 den 100´e kadar. Toplam 127 Sayfa bulundu
    Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Standart Zorunlu Trafik Sigortanızı nereye ve kaç liraya yaptırıyorsunuz?

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün biradere müjdeli haber geldi, sigorta 950 TL.
    yok artik bu ne ya.
    bir de saka gibi mail atmislar. daha ne zammi olacaksa!

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok artik bu ne ya.
    bir de saka gibi mail atmislar. daha ne zammi olacaksa!
    Abi vallahi küfür zamanı geliyor. Neyi neye göre hesaplıyorlar.

Bu soygun karşısında yapılabilecekler neler? Hani "itiraz edebileceğimiz bir yerler var mı" anlamında soruyorum
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Katılımcı Üye Yavuz Yücel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Yücel
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Eyvah eyvah..

Enduroist Katılımcı Üye bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bahadır Çolak
    Motosiklet
    Tiger 900 GT Pro
    Marka
    Triumph

"Köprü ücreti motorlara ucuzladı mı, al sana sigorta!!! Biz nasıl çıkaracağımızı biliriz" diyor birileri.
    Ayakları yerden kesmek için zannediyordum, meğer uçmaya yarıyormuş kanatlanmadan...
    Stripe-rider

Enduroist Kadim Üye YASEMİN AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yasemin AYDIN
    Motosiklet
    NC750X-Kırmızı (2014)
    Marka
    Honda

Onların zorlamasına karşı ucuz bir kaçış yöntemi uygulanıyor son zamanlarda... Risk grubu düşük olan bir şehirde yaşayan bir tanıdığınız üzerine motorunuzu alacaksınız, ertesi gün plakayı değiştirmeden noterde satışını kendi üzerinize yaptıracaksınız. 100 Liranıza mal olur, sıfır motor alacaklar böyle yapmalı bence... Zira İstanbul'un risk grubu yüksek olması sebebiyle tüm faturaları bize çıkarmaya başladı sigorta şirketleri.

6. YASEMİN AYDIN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ALPER TÜRKŞEN (17-12-2015)

Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi vallahi küfür zamanı geliyor. Neyi neye göre hesaplıyorlar.

Bu soygun karşısında yapılabilecekler neler? Hani "itiraz edebileceğimiz bir yerler var mı" anlamında soruyorum
    Valla Ersan Hocam, herkes mecbur diye mi böyle gidiyorlar anlamadım. Bir de sanki markaları aralarında paylaşıyorlar mı nedir, bir firmadan 400tl teklif alırken diğeri 2000 çekiyor. Neler dönüyor sigorta firmalarında bilemiyorum. Bakalım meclisten bir şeyler çıkacak mı? Açıkçası toplu bir tepki itiraz nereye yapılır ben de bilemiyorum.

8. Emir ÇELTEK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (18-12-2015)

Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı YASEMİN AYDIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onların zorlamasına karşı ucuz bir kaçış yöntemi uygulanıyor son zamanlarda... Risk grubu düşük olan bir şehirde yaşayan bir tanıdığınız üzerine motorunuzu alacaksınız, ertesi gün plakayı değiştirmeden noterde satışını kendi üzerinize yaptıracaksınız. 100 Liranıza mal olur, sıfır motor alacaklar böyle yapmalı bence... Zira İstanbul'un risk grubu yüksek olması sebebiyle tüm faturaları bize çıkarmaya başladı sigorta şirketleri.
    Yasemin Hanım, artık plakanın farklı olması da işe yaramıyor. İkametgaha bakıyorlar. Yani aldığınız araç ne plaka olursa olsun İstanbul'da oturmamız zamların en büyüğü almamız için yeterli oluyor. Ben açıkçası sigortalar döneminde ailemin yaşadığı İzmir'e ikametgahı aldırıp 1 günde bütün sigortaları yenileyip sonra İstanbul'a geri mi alsam diye bile düşündüm Çünkü İzmir'de yeni ehliyetli aynı yaş aynı motor arkadaşım 90tl öderken ben 270tl ödedim(2.motorum olmasına rağmen). Sonrasında yanıltıcı beyandan gümler diye girmedim bu işe.

10. Emir ÇELTEK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (18-12-2015)

Enduroist Katılımcı Üye ALPER TÜRKŞEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER TÜRKŞEN
    Motosiklet
    CRF 1000L MT
    Marka
    Honda

Bu konuda Yasemin hanım doğru söylüyor kırsal kesim plakalarına gayet uygun çıkıyor sigortalar benim motorum 59 plaka plakayı değiştirmedim aldığım zaman. Sigortayı 30.09.2015 tarihinde yeniledim ilk sigorta sanırım 100 tl gibi bir rakamdı yeni sigorta poliçesi 156.18 tl olmuş zamlı hali.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Zorunlu Trafik Sigortanızı nereye ve kaç liraya yaptırıyorsunuz?

Yaklaşık 2 ay önce birinden motosiklet devrini üzerime aldım. Pulsar ns200 2014 model. Devrine 110 TL gitti sigortasına 390 TL ve toplamda da 500 TL yi buldu. Plaka 21 olduğu için değiştirmek istedim 250 daha isteyince zaten Eti budu ne ki bu parayı vereyim dedim ve 21 kaldı. 33 yapmak istedim aklıma sigorta geldi. Ancak 21 plaka da mersinde bazı mahallede normal karşılanırken bazı mahallede taşlanma riski olduğu için ben de takmıyorum. Şimdilik böyle bir çözüm buldum.
    Diğer bir konu da plakayı bulunduğunuz ilin dışında bir il kodu ile gezerseniz trafikçiler genelde radar ışık gibi arkadan yazılan cezaları affetmeden yazıyor. Ya da park ettiniz veya ufak bir hata yaptınızda plakadan dolayı size İstanbul motorcusu bu deyip belki bir tolerans geçebilir ama yabancıysanız genelde ceza keser.
    İlk sıfır alırken de önce arkadaşa sonra kendine devir yapmaktansa önce istediğiniz ildeki yere ikametgahınızı aldırın bu ücretsizdir. Sonra aracın tescilini yaptırıp sigortasını kestirin sonra ikametinizi tekrar yaşadığınız yere aldırın. Çünkü ikinci bir devirde hem 110 TL devir ücreti olacak hem yol parası ya da vekalet ücreti olacak 30-50 TL de o tutar. Yine sigorta kesilecek ve sigortadan geri paranızı alacaksınız ama bir miktar kesilecek 100 TL de öyle gider. Nasıl olsa tekrar devir edeceğiniz için Kasko yaptırmayacaksınız ve motosikleti kendi üzerinize devir ederken oldu da motosikleti kullandınız ve körün taşı gibi o an bir kaza yaşandı, elinizdeki motosikletten de olursunuz. Bu riski de göze almak pek mantıklı olmasa gerek.
    Gülle de yapsanız dediğiniz gibi 100 değil 250 TL gibi bir ücret daha gidiyor. Benim fikrim 34 plaka Türkiye'nin neresinde olursa olsun asla yabancı görülmez. Varsın 300 fazla olsun çektiğim çileye, yaptığım hüllüye ve çekeceğim yabancılığa değmez.☺️
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (17-12-2015 Saat 20:49 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

13. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (17-12-2015)

Enduroist Katılımcı Üye Nihat Tekdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

1 hafta önce 548 tl ye zar zor yaptırabildik. Acenta 492'den poliçe kesmeye başladığı anda otomatik olarak 2 katına atıyor. Neymiş efendim; ben 3 ay motorsuz gezmişim. araya zaman girdi diye hasarsızlık indiriminden muaf oluyorsun. 2-3 gün bekledim sonra hallettiler bir şekilde. Üstelik geçen sene 184'e yaptırdığım sigortayı şimdi 548'e yaptırdım ve bunu bulduğuma sevinir oldum. ne rakamlar uçuştu havalarda. Resmen soygun bu.

Sayfa 10 Toplam 13 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 678910111213 SonuncuSonuncu