Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 127 Sayfa bulundu

Hybrid View

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Al benden de o kadar ben pulsarı alırken devirde sorun yaşadım Ada'm sigortasını yatırmamış üzerinden de 3 ay geçmiş 700 TL fiyat çıktı. Önce sigortayı mecburen kestirdi bana devrini yaptı ve sonra da ben kendi sigortacımı aradım 400 TL ye anca yaptılar. 2014 model 200 cc. Öte yandan BMW yi sudan ucuz yaptırmışım 100 TL ye. Bu seçim Zaman'ı aşırı terör olayları oldu ve sigorta firmaları çok para kaybetti sanırım bu olaylar biz sigorta yaptıranlara yansıtıldı. Bu benim düşüncem tabiki başka şeylerin de etkisi olmuştur mutlaka.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

13 Temmuz da
    400 TL
    F 650 2006 modeli
    axa sigorta olarak yaptirmisim%10 hasarsizlik indirimi varmis.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Zorunlu Trafik Sigortanızı nereye ve kaç liraya yaptırıyorsunuz?

Alıntı Ercan Çelen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13 Temmuz da
    400 TL
    F 650 2006 modeli
    axa sigorta olarak yaptirmisim%10 hasarsizlik indirimi varmis.
    Offf desene sigortacılar yaza içimizden geçecek. Ben bedava yaptırmışım 100 TL ye. 2002 f650gs. Acaba sarı renk diye mi ucuz yaptılar 😂😂
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Katılımcı Üye Nihat Tekdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

f650 gs i 204 TL ye yaptırmıştım ben de. Ne biliyim birden 547 TL çıkınca afalladım resmen. f650 nin kaskosunu 600 tl ye yaptırmıştım. araştırıyorum şimdilik, umarım uygun bir şey bulurum. 400 e razı oldum valla. Bu sigortacılar amerika gibi. önce eşeğini kaybettiriyor sonra bulduğuna sevindiriyor valla dostlar.

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Konuyu hortlatmanın pek bir faydası olmayacak. Ancak sigorta şirketlerini paylaşabiliriz. Zira sigorta, kişinin yaşına, yaşadığı yere, motosikletin modeline, markasına göre çok değişken bayağı bir süredir. Istanbul'da risk fazla olunca en fazla sigortayı parasını verenler olacağız. O yüzden Ali senin ki bizim kadar uçuk olmayacak muhtemelen. Eskiden plaka 34 olmadığı zaman uygun çıkıyordu fakat onunda yolunu buldular. İkametgahın olduğu ili baz alıyorlar. 1-2 aydır duyduğum çok uçuk fiyatlar söz konusu. 1800 falan çıkıp araç satanlar duydum. Birisinin aracına bir zarar verirsek resmen cepten yaptırmak daha karlı olacak. Buna doğru itiyorlar bizi.

6. Emir ÇELTEK güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (08-12-2015),Çağın Sarılar (08-12-2015)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Beyler haklıyız haklı olmasına da bir de işin öteki yönü var. Bugun ortalama diyeceğımız arabalar 40-50bin TL arası. Hasbel kader bir kaza yaşandığında 5000-10000 TL lik tamir rakkamları telaffuz ediliyor. Kendi adıma bir kaza yaşandığında kariı tarafın aracını 5000 TL ye tamir ettireceğime 2000 TL sigorta parası vermek daha mantıklı geliyor. Diyeceksiniz ki biz motoruz naıl verelim 10 bin TL lik hasar. Siz 250-300 km hız ile bir araca çarparsanız ne olabileceğini taahhül edebiliyormusunuz?? Sanırım sigorta sirketleri ediyor... Bu nedenle de primler bu kadar yüksek çıkıyor.

Bu yasıma geldım ilk defa kasko poliçem trafik polıcemden az tuttu. Ekim 2015 itibarı ile (Arabada) Trafik 1950 TL Kasko 1850 TL ödedim. Ha bunda aracın 2 defa kazaya karışmış olması sebebi de var tabı (2013 Megane araç)

Motorumu Agustos ayında sigortalattım (2015 NC750x dct) Trafik 328 TL Kasko 1500 TL (Ekipmanlar dahil)

Gelecek sene daha da artacak diye düşünüyorum sadece artık...

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler haklıyız haklı olmasına da bir de işin öteki yönü var. Bugun ortalama diyeceğımız arabalar 40-50bin TL arası. Hasbel kader bir kaza yaşandığında 5000-10000 TL lik tamir rakkamları telaffuz ediliyor. Kendi adıma bir kaza yaşandığında kariı tarafın aracını 5000 TL ye tamir ettireceğime 2000 TL sigorta parası vermek daha mantıklı geliyor. Diyeceksiniz ki biz motoruz naıl verelim 10 bin TL lik hasar. Siz 250-300 km hız ile bir araca çarparsanız ne olabileceğini taahhül edebiliyormusunuz?? Sanırım sigorta sirketleri ediyor... Bu nedenle de primler bu kadar yüksek çıkıyor.

Bu yasıma geldım ilk defa kasko poliçem trafik polıcemden az tuttu. Ekim 2015 itibarı ile (Arabada) Trafik 1950 TL Kasko 1850 TL ödedim. Ha bunda aracın 2 defa kazaya karışmış olması sebebi de var tabı (2013 Megane araç)

Motorumu Agustos ayında sigortalattım (2015 NC750x dct) Trafik 328 TL Kasko 1500 TL (Ekipmanlar dahil)

250-300'mü??? O hızla çarparsan arabayı düşünmene gerek kalmaz , hatta hiçbişeyi düşünmene gerek kalmaz. Valla kişiye özel diyorlar hayatında kaza yapmamış adama da çok yüksek çıkıyor. Bu işte bir yanlışlık var. Sigorta aslında kişinin isteğiyle olmalı bence. Trafik sigortası zaten zorunlu bir de böyle yüksek fiyatlar olmaz yani

Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

250-300 km hızla bir araca çarptıktan sonra bu dünyayla ilgili bir şey taahhül etmeye gerek yok sanırım Bir de 4 kazaya karışmış adamla benim gibi hiç kazaya karışmamış adamı da bir tutmaları adaletsizlik bence. Neyse axa dan 547 TL yaptıracağım sanırım.

10. Nihat Tekdemir, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (08-12-2015)

Enduroist Katılımcı Üye ALPER TÜRKŞEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER TÜRKŞEN
    Motosiklet
    CRF 1000L MT
    Marka
    Honda

Alıntı Nihat Tekdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    250-300 km hızla bir araca çarptıktan sonra bu dünyayla ilgili bir şey taahhül etmeye gerek yok sanırım Bir de 4 kazaya karışmış adamla benim gibi hiç kazaya karışmamış adamı da bir tutmaları adaletsizlik bence. Neyse axa dan 547 TL yaptıracağım sanırım.
    Nihat bey axa dan yaptırırken şuna dikkat edin lütfen axa motosiklet kaskosunu muafiyetli yapıyor bizzat benim başıma geldi dikkat etmemişim yaptırıken sonradan baktım muafiyetliymiş hasarınızın tamamını karşılamıyor bu hususa dikkat edin yaptırırken. sisinkide muafiyetli olmasın.

Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

Alıntı ALPER TÜRKŞEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nihat bey axa dan yaptırırken şuna dikkat edin lütfen axa motosiklet kaskosunu muafiyetli yapıyor bizzat benim başıma geldi dikkat etmemişim yaptırıken sonradan baktım muafiyetliymiş hasarınızın tamamını karşılamıyor bu hususa dikkat edin yaptırırken. sisinkide muafiyetli olmasın.
    Alper Bey teşekkürler uyarınız için. Axa dan sadece trafik sigortasını yaptıracağım. Acentadan "Teminatı geniş kapsamlı " olarak geldi teklif. İnceleyip öyle ok vereceğim. Tekrar teşekkürler uyarı için.
    Konu Nihat Tekdemir tarafından (08-12-2015 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu