Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 11 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 789101112131415 SonuncuSonuncu
101 den 110´e kadar. Toplam 142 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Arkadaslar konu cok degerli bir konu olmakla beraber, orada bu var burada bu var noktasina dogru hizla ilerliyor.

Bence bu konuyu o noktaya getirmeyelim. Farkli basliklarda, farkli kurumlarin verdigi egitimleri, burada bilgi olarak paylasalim, ve sonunda kim nereden isterse oradan egitimini alsin. Neticede burasi bizim sitemiz ve kimse vay su firmanin ya da su kurulusun reklami yapiliyor diyemez. Ama bu siteye uye olmus herkes egitimlerin nerede ve ne sartlarla verildigini bilme hakkina sahip olsun.

Oktay Ciger, bu yil OMM 'ye baskan secildi ve benim de cok iyi dostumdur. OMM zaman zaman, cok degerli egitmenleri ile egitimler vermektedir.
    Ugur Ertekin, ART Moto akademinin sahibi ve hem egitim, hemde o egitimel ilgili sertifikalari vermeye yetkili tek kisidir.
    Engin Balaban, GIST adli kurulusu ile egitim konusuna katkida bulunmakta ve yine arkadasimdir.
    Rahmi Barutcu, LAMA adli kurulusu ile egitim vermeye devam etmektedir.
    Birkac ay avvel Serhat Kilavuz da yeni olusturdugu kurulusu ile egitim sektorune katildi

Simdi bu yukarida yazmis oldugum kurulus ve kisiler, Ileri ve Guvenli Surus Egitimi vermektedirler. Bunun disinda egitim veren diger kisi ya da kuruluslar, egitimden kendi anladiklarini size empoze etmeye calisarak, faydali olduklarini dusunurler.

Ben su anda, ART moto Akademide Egitmenlik egitimi aliyorum. Ve bu rada inanamiyacaginiz kadar yanlislar yaptigimi hayretle izliyorum. Bir konuyu anlatirken, karsinizdakinin onu anlamaya hazir hale gelmesi cok onemli bir konudur. Hitap tarzinizla, sectiginiz kelimerle, onu bir yere yapistirabilirsiniz. Ya da hayatini kuratabilirsiniz. ben ikinciyi ogreniyorum. Onun icinde ART in yani Ugurun Istanbulda verdigi egitimlerde ona yardimci olarak katiliyor ve dogrulari ogrenmeye cabaliyorum.

Yukarida isimlerini verdigim sahis ya da kuruluslarin hepsinin telelfonlari, ya da adreslini bulmamiz mesele degil, bulamayana da ben veririm.

Ancak, bu baslik adiitibariyle ART Moto Akademiden alinacak bir egitimin organizasyonu ile ilgili oldugundan birakalim oyle kalsin. Gelin biz baska basliklarda diger kurumlarin bilgilerini paylasalim.

ART Moto akademiden egitim almis olan arkadaslar gorduler, 8 kisilik bir gurpla saat kaca kadar neler yapilabiliyor. Bu grubun buyumesi halinde, ogrendiklerinizi denemeniz ve bunlari oturtana kadar, hocanin gozetiminde olmaniz icin, en az 3 egitmene ihtiyac olacaktir. otodromde kapali alan egitiminin verildigi yere bu kadar insani sigdirmak bile mumkun olmayacaktir.

Oktay ile konusalim, normal sartlarda egitim kac para olacaksa, o egitimi organize edelim. Ama burada degil.

Haddim olmayarak mudahil oldum konuya ama saniyorum dogru olani da bu olmali.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Enduroist Kıdemli Üye ruzgarın_torunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Binnur ÖZMEN
    Motosiklet
    Burgman 400dü büyüdü 650 oldu..
    Marka
    Suzuki

çok güzel özetlemişsin Hakkı, parmakalrına sağlık...

Göktuğ, lütfen bizim sertifikaların akibetini öğrenelim.. neredeler, kimdeler?
    nereden bulacağız?

teşekkürler
    Binnur ÖZMEN
    Suzuki Burgman 400 ==> büyüdü 650 executive oldu!

http://Rujumudasurerimmotoradabinerim.blogspot.com/

Isim
    Binnur ÖZMEN
    Motosiklet
    Marka
    Suzuki

Alıntı Gece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerekirse para toplanır duba felan alınır.

Parasız eğitim diye gösteri mi yapsak nedir

Benim bir kaç kişi ile görüşmekteyim. Hem gezi hem teorik eğitim anlamında bir organizasyon yapmayı planlıyorum. İnşallah olur.
    ne söylesem!!!
    geçen hafta cumartesi, sembolik bir ücretle (20TL) neredeyse bedava eğitim var dedik..
    kaç taneniz ilgilendi?
    kaçınız o başlığı okudu? kaçınız yorum yaptı?
    sezon başında EMOK olarak bunu yapıyoruz.
    geçen sene 54 kişi 7 eğitmen,
    bu sene 33 kişi 5 eğitmen olarak halka hizmet verdik...

nerede sizin desteğiniz?
    hanginiz çevrenizde o 3-5 bin tl lik motora binenlere bu eğitimin varlığından bahsetti????

konuşmaya gelince sadece konuşuyoruz.. konuşmaya-yazmaya harcadığımız emeği keşke hayata geçirsek!!!

---
    kendi adıma benim vicdanım çok rahat..
    çünkü 2 senedir 80 kişinin bu eğitimi almasını sağlamak için önce fikri geliştirip uygulanmasını sağladım, katılımcılar bulmak ve onlarla iletişimde olmak için çok çalıştım..
    hayli mesai harcadım..
    seneye inşallah çok daha fazla katılımlı daha büyük bir organizasyon gerçekleştirebiliriz..

---

bu konuyu buaya yazdım burada konuşulmuş diye - moderatör, sonra bu mesajı PAS ATMA nın altına taşırsanız sevinirim..

http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?t=2778
    Binnur ÖZMEN

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Hakkı abi ben kimseyi kimseyle kıyaslamam bile hepsi cok değerli kişilerdir. Sadece 15-20 kişilik eğitim mantıklı gelmedi ayrıca her tür eğitim sistemini de bilmekte fayda vardır . Honda dan da aldım art dan da varsa malezya eğitim sistemi onu da alırdım.

Binnur abla o iş bende değil biliyorsun. Ben sağ salim teslim ettim hepisini.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Emok un eğitimine katılamadım veya katılmadım fakat herkese soyledim insanları zorla birseye suruklemek gercekten cok zor. Fiyat değil aslında tek olay insanlar nedense eğitim almamak için kasıyor kendini ne yani ben bilmiyomuyum motor diye soyluyorlar bunu duyuyorum. Gerizekalı diyip geçiyorum neyse o benim onlarla olan muhabbetim. Şimdi 100 tl dediniz bir eğitim dediniz bakalım 10 kişi toplayabilecekmisiniz ben merak ediyorum. Onu da geçtim ya olimpiyat stadında yaptıgımız bedava tamamen bedava etkinlige kac kisi gelmist varmı hatırlaytan???

Hemen hatırlatayım;

http://www.enduroist.com/forum/showt...roist+e%F0itim

toplasak 6 kişi motorlu 2-3 kişide arabalı gelmişti .

Hadi buyrun burdan yakın nerde o eğitime para ayıramayan kişiler neden gelmiyorlar??

Isim
    Binnur ÖZMEN
    Motosiklet
    Marka
    Suzuki

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi buyrun burdan yakın nerde o eğitime para ayıramayan kişiler neden gelmiyorlar??
    a- eğitimin öneminin farkında değiller.
    b- motora bindiklerinin - motoru eğitimsiz kullanmanın risklerinin farkında değiller.
    c- ...

sen bizim sertifikaları TESLİM ETTİĞİNİ söylüyorsun? kime teslim etti isen ipin ucunu oradan yakalayalım???

ortaya öylesine bıraktı isen, ona teslim etmek demeyiz di mi?
    Binnur ÖZMEN

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Sakin olun yahu. İnsanların tercihleri kendilerini ilgilendirir. Ne hararet yaptınız böyle

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı ruzgarın_torunu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    a- eğitimin öneminin farkında değiller.
    b- motora bindiklerinin - motoru eğitimsiz kullanmanın risklerinin farkında değiller.
    c- ...

sen bizim sertifikaları TESLİM ETTİĞİNİ söylüyorsun? kime teslim etti isen ipin ucunu oradan yakalayalım???

ortaya öylesine bıraktı isen, ona teslim etmek demeyiz di mi?
    Ortaya oyle bırakmadım abla bırakılır mı oyle o aksam sertifikaları atilla abi ve kaan almıştı.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakin olun yahu. İnsanların tercihleri kendilerini ilgilendirir. Ne hararet yaptınız böyle
    Doğru diyon kardeşim herkesin kendi cinsel tercihi bu işler

Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Eğitim vermek ayrı bir iş. Çok zamandır bu konuda şunu savunuyorum; "Pedagojik formasyon" ister. Bir şeyi iyi bilmek, iyi öğretebilmeyi de sağlamıyor. Bu sebeple isim vermeden, her elinde eğitmen sertifikası olanın eğitim veremeyeceğini yazdıkça, eğitime karşı bir görüntüm olduğu söylendi ve bazı kişiler beni eğitim muhalifi ilan etti. Bazı arkadaşlarım bile buna inandı...
    Eğitim konusunda kendisine ciddi anlamda yatırım yapmış değerli kişiler ve organize olmuş ciddi kurum ve kuruluşlar var. Tüm eksikliklerine rağmen...

Eğitimi ciddi yerlerden almak çok önemli...Bir de doğru eğitimi...

Ben ayrıca şu konuda ısrarlıyım:

Benim gibi eski ve "zamanında" eğitim almamış veya alamamış, bu yüzden refleksif hale gelmiş dünya kadar yanlışları olan sürücüler için ayrı yöntemleri olan bir eğitim yok.

Bunu en son YOL eğitiminde tamamen tespit ettim. 3-5000 km si olan yeni arkadaşlarım, benden çok daha fazla gelişme gösterirken, benim sadece kendimin farkettiği küçücük gelişmeler sağlamam, bu tür eğitimlerin, bizim gibilere çok fazla birşeyler katamayacağı yönünde bir düşünceye sahip olmamı pekiştirdi... Çekinmeden söylüyorum, tenekelik bile (Bronz derecesi için 49 yeterli iken ben 56 ile rekor kırdım herhalde...) bir sürüş yapamadım. Kafam karıştı, sistem ve kendi reflekslerim arasında bocalayıp durdum ve kendi sürüşümü dahi yapamadım. Zira ben 2 parmak daktiloya alışmışım, 10 parmak daktiloya nasıl geçeceğimi bilemiyorum. Halbuki hiç bilmesem bu iş çok kolay olacaktı. İşin özü burada.
    Şimdi bu eğitimler (ki aslında doğrudan bizim gibilere yönelik olmasa da) sayesinde kendimi o kadar zorlamaya başladım ki tarifi mümkün değil. Çünkü; öyle veya böyle bütün eğitimlerin amacı pozitif gelişmeyi sağlamaktır. Daha iyiye, daha doğruya, daha güvenliye...

Yapılan uzun kilometreler çok tecrübe veriyor ama sadece dolap beygiri yapıyor bizleri. Eğer bilgi ile donatmazsak bu tecrübelerimizi.

Teori, pratikten doğar ve tekrar pratiğe ışık tutar. Milyonlarca insanın pratiğinden derlenmiş bilgileri kendi pratiğimizle buluşturmanın yegane yolu da eğitimden geçer.

Bu eğitim kurumlarının bizim gibilere ayrı bir yöntem geliştirmesini talep ediyorum. Önce omurilik soğanındaki refleksleri beyne çıkartacak, orada bunları silip doğru bilgileri yükleyecek ve bu doğruların beyinden tekrar omurilik soğanına gitmesini sağlayacak.

"Çok tecrübeli, çok kilometreli" sürücü dostlarımı "ÖZELLİKLE" eğitime katılmaya davet ediyorum. "Ben şu kadar zamandır..." demeden... Benim gibi çok şeyler öğrenecekleri kesin...

Yeni arkadaşları eğitime katılmaya davet ediyorum, ne kadar şanslı olduklarını bildiğim için.

Herhangi bir araç sürmeyi istemeyen arkadaşlarımızı davet ediyorum, hayata bakış açıları yükseleceği için.

Motosiklet sürmeyip, otomobil süren arkadaşlarımızı da davet ediyorum, otomobil sürüşlerinin bile çok değişeceğini bildiğim için.

Hakkı "Ağabeyim" yön levhalarını koymuş yazısına... EMOK da bunlardan biri tabiiki...

Tercih sizlerin ama eğitim alacağınız yer konusunda sadece...

Eğitim almamak gibi bir lüksünüz yok.

Bu böyle biline...
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !

Sayfa 11 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 789101112131415 SonuncuSonuncu