Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 39 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye efezoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alp AYDIN
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

Standart KLE 500 ya da XF Freewind 650 ??

Selam Arkadaşlar,
    Tanıışma bölümünde kendimi tanıttım.. Bütçem fazla değil( 4000-5500), bu 2 makina daha hesaplı ve kullanışlı gibi görünüyor. F650 lere debaktım ama herkes uzak durun demiş. Sonuç olarak bu bütçe ile hangi makinayı önerirsiniz. Üstüne 1000 TL daha koy 2004 KLE 500 de alabilirsiniz diyeceksiniz biliyorum ama yinede kullananlar var ise tecrübelerini paylaşabilirler mi? Bu arada teorik bilgiyi yeterince okudum.. Siteleri araştırdım.. Özellikle İstanbul içi şehiriçi,uzun yol ve köy yolları için ne dersiniz..? Teşekkür ederim..

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Hoşgeldin efezoro, her duyduğuna itibar etme KLE 500 güzel bir motor fakat parça sorunu yaşarsın oysa F 650 için bol miktarda yedek parça mevcut, ustası bol hemen satıp başka bir motora geçme şansın var. Elindeki imkanlar seni F 650 ye götürür, pişman olmazsın. Üstelik Göktuğ yeni motor aldı duruyorsa elinde temiz bir F 650 var, hani miras bölünmesin diye akraba evliliği yapılır ya Anadolu'da, biz de motor kulübü olarak aynı ritüeli takip ediyoruz her ne kadar akraba evliliğini tasvip etmiyorsak da.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Valla 2 motoruda cok tanımam ama kırlangıc ın dedigine gore kle 500 lerde servis sıkıntısı varmıs parca 2 ay buluyo demisti gelmesi.

Isim
    Alp AYDIN
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

YYUCE teşekkür ederim yazdıklarınız için.. Bu arada Göktuğ Bey yeni motorunuzla hayırlı sürüşler dilerim. F650 yi araştırdığımda herkes konjektör sorunundan, elektrik tesisatından, ve birçok şikayetten yazmışlar. Hatta ağırabi nickli birisi vermiş veriştirmiş, sanki altı boş yazmamış gibi. Sizin tecrübeleriniz ve F650 nizin özellikleri nedir? bahsedebilirmisiniz?

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Ben bir kere yolda kalmadım bir kere yagfiltresi yag tarzı seyler haricinde para ödemedim. Sanırım yeterlidir

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı efezoro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YYUCE teşekkür ederim yazdıklarınız için.. Bu arada Göktuğ Bey yeni motorunuzla hayırlı sürüşler dilerim. F650 yi araştırdığımda herkes konjektör sorunundan, elektrik tesisatından, ve birçok şikayetten yazmışlar. Hatta ağırabi nickli birisi vermiş veriştirmiş, sanki altı boş yazmamış gibi. Sizin tecrübeleriniz ve F650 nizin özellikleri nedir? bahsedebilirmisiniz?
    ben de de var ve ben de satiyorum... ama ben tenereye gecmek istiyorum
    F650, sehir ici suruslerde bir ihtimal sana dert yasatabilir. ozellikle yaz vakti istanbul trafinde hararet yapma ihtimali var... ama ben daha hic kirmiziya geldigini gormedim.

gordugum en yuksek hararet ok isareti ile gosterdigim yerdi. ben de konjektor yaktim ve o sirada aku' de gitti... cok cilgin ve zorlu bir cuma istanbul trafiginde kadikoyden mimarobaya gidince saniyorum koltugun altinda bulunan konjektor dayanamadi ve uctu... bunun cozumu olarak konjektoru disariya monte ediyorlar ama ben yaptirmadim. 10bin km' de bir kere basima geldi... o kadar da olsun

herneyse, senin yerine olsam KLE yerine f650 bakardim. gerektiginde kendin bile tamir edebilirsin.
    Konu BY tarafından (02-04-2010 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Alp AYDIN
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

Smile

Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.. Peki Suzuki XF Freewind hakkında bilgisi olan birileri varmıdır? Birde 1998 model motorlarda ki en büyük sıkıntı yaşmıdır? İşletim giderleri daha mı fazladır? Bursa da tanıştığım bir arkadaşta 1996 model suzuki dr650 vardı ama yepyeni gibiydi sanki... Metal yorulmasını çok mu abartıyoruz? Çünkü adamlar afrika twinlerle nerelere gidiyorlar? Bu sıkıntılı dönemde bana göstereceğiniz sabırdan dolayı teşekkür ederim..

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

metal yorulmasi aslinda makinain kullanimi ile cok alakali. nerede nasil kullanildigi onemli. africa twin ile hindistana giden bir adamin makinasinin yorgunlugu ile istanbul - akdeniz kiyi seridinde gezen bir adamin makinasinin yorgunlugu bir olmaz.

makinanin gecmisi ve kullanim sartlarina gore almaya ya da almamaya karar vermek lazim.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Valla benim acizane diyebileceğim tek şey acele etme ve milletin boş laflarıyla hareket etme. Yani ben derim ki ya bırak Kawasaki de motor mu hayatta alınmaz falan filan . Hani bu tarz yorumları dinlersek hayatımızda motor alamayız.

Kendi motorum icin konusayım. Bir kisinin yaptıgı yorum şuydu. Bu motorlar kesinlikle alınmaz çünkü frenleme mesafeleri cok kotu alet durmuyor. Yurtdısında bile on cantları 21 den 19 a dusuruyolar falan filan anlattı. Tırstım ama gittim aldım . Neden mi ? Çok seviyodum be abi . Şuan hep aklımda o laf duruyor ve vakit buldukça boş alana gidip gazlayıp fren mesafelerini gozlemlemeye calısıyorum. Ne mi gördüm ? Yalan abi alet bir abs li motorun durabileceği en iyi şekilde duruyor. Abs yi kapat daha da mesafe degisiyor.

Konuyu neye getirmeye çalışıyorum. Birisi demiş F650 ler cok problemli elinde kalır falan filan. Ben de sana başta demiştim yolda kalmadım çalışmamazlık etmedi masrafa sokmadı.Şimdi gidip alırsın bi f650 kısmet ya sende de suspansiyon sorunu çıkar. Biraz kısmet işi bu işler.

Vermis oldugun fiyata gore konusmak gerekirse

F650
    Aprilia Pegaso
    98-99 model bir Tenere
    KLE 500
    Honda NX-4 Falcon
    Yamaha XT600

Su motorlardan birini almam gerekse kendi tercihim olarak soyluyorum. Ya F650 alırdım ya da XT600 belki bi ihtimal de Tenere

Enduroist Kıdemli Üye Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gültekin ÖZLÜK
    Motosiklet
    '06 YBR125
    Marka
    Yamaha

Alıntı efezoro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldiniz.
    Suzuki ve kawa'nın bahsi geçen motorlarını uzun boylu kullanmadım, haklarında lakırdı edemem.

Ancak F650 ve, onu karalamaya çalışanlar için iki satır yazmak isterim.

Ağırabi nickli kişi, bir arkadaşımın cillop gibi motorunu almış, bakım ve ufak tefek sorunları yaptırmak için kötü niyetli ustaların ellerine düşmüş, bu ustalar onu bolca kütürdetmişler, canını yakmışlar, "bu marka böyle arkadaş" diyerek kandırarak bol bol sömürmüşler. Kendisi de açıkçası atını kişnetememiş, verim alamamış, kurtuluşu da motoru satmakta bulmuş bir abimizdir.

Şimdi bu abi bu motoru düşman bellemiş, onu karalamayı, kötülemeyi misyon edinmiş, herkesin motoru aynıymış gibi, önüne-ardına bakmadan acımasızca eleştiri yapıp kafaları karıştırmakta ve çevresindekilere zarar vermektedir. Yazdığı sitenin ilgili başlığının sonlarına doğru da niyetini kendisi açık etmiş durumdadır zaten.

Kendisini selamlıyor, Rabbimden acısını dindirmesini, sıhhat ve mutluluklar vermesini niyaz ediyorum.

F650 ise, bana göre bu paralara alınabilecek, kullanılabilecek az sayıdaki motordan biridir.
    Ustası da vardır, parçası da.
    En yenisi 10 yaşının üzerinde olan bu motorların elbette ufak tefek arızaları, kusurları çıkacaktır. O paralara kimse sonsuz mutluluk vaadedemez.
    Danışacak arkadaşın, gidecek ustan olduktan sonra gözünü kırpmadan alabileceğin bir makinadır.

Rahmi Barutcu hoca tee Nepale giderken bir F650 seçiyorsa, vardır bir nedeni.

Gönlündeki arslana ulaşman, keyfini sürmen dileklerimle.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu