Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Oyildizli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ONUR YILDIZLI
    Marka
    Diger

Standart Versys, dl 650, dl 1000

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere aranıza yeni katıldım, sahip olduğum Ninja 250 r yi sattıktan sonra enduro tarzına geçmeyi düşünüyorum ancak yeni motorumu henüz almış değilim, piyasadaki araştırmalarıma istinaden sizlerden birkaç konu hakkında yardım ve görüşlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum;

1) Başlıkta da yazdığım gibi birkaç model arasında kaldım, öncelikle Suzuki V-strom üzerine söylemek istediğim, 2. el piyasasında neden 1000cc ve 650cc fiyatları aynıdır hatta 1000cc lerde daha iyi fiyatlara daha temiz motorlar mevcut?

2) sahibinden.com da 2009 model bir Versys var, garantisi devam ediyor, ilan numarası #48245306, Versys 2. el bulmak zor, hele ki bu fiyata...kullanım rahatlığı ve daha hafif olması sebebiyle bu motor aklımı karıştırıyor.

3) Son olarak XL 700 Transalp'i biraz kurcaladım ancak yakıt tüketimi, 6.vites olmaması ayrıca 30 cc yüzünden yüksek vergi dilimine girmesi yüzünden pek sıcak bakamadım ama ne de olsa Transalp...adıyla yukarıda belirttiğim dezavantajları silebilir.

Halihazırda belirtmek istediğim başka bir mevzu , boyum 1.75 cm, ve bu çaptaki motorlarda şehiriçi trafikte durduğum anlarda motorun ağırlığından ötürü ayağımı yere koyduğumda sorun yaşama olasılığım ne olur? Ne de olsa enduro tarzına alışık değilim, henüz tecrübem yok.

Tecrübe ve değerli görüşlerinize ihtiyacım var , herkese iyi sürüşler...

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

1) Başlıkta da yazdığım gibi birkaç model arasında kaldım, öncelikle Suzuki V-strom üzerine söylemek istediğim, 2. el piyasasında neden 1000cc ve 650cc fiyatları aynıdır hatta 1000cc lerde daha iyi fiyatlara daha temiz motorlar mevcut?
    onur merhaba,bu soruna azda olsa cevap vermeye çalışıcam

650 ile 1000 lik arasında boyut ve kasa farkı yok ancak 25 kg kadar ağırlık farkı var. Aradaki farkı neredeyse hissetmezsin.
    Avantaj ve dezavantajları ;

-650 daha ekonomiktir. (5.5 lt/100km ye 7,5 lt/100 km gibi)
    -650 2007 sonrası ABS vardır, ön tekeri kaydırırım diye şüphen varsa tercih nedenidir. Ancak, durmaya yakın ön teker kiitlemesi hariç olmazsa olmaz değil, yeterince tecrüben yoksa tercih edebilirsin.
    -1000 daha fazla tecrübe ister, 650 gibi uysal değildir. 600 cc racinglerin çoğunu tokatlar, ama dikkat ister herzaman.
    -Uzun yolculuklarda, 2 kişi ya da yüklü iken 1000lik banamısın demez, 650 de yokuşları, araba sollarken ivmelenmedeki düşüşü bariz hissedersin.
    -Uzun yolda 650 ile daha devirli gitmek zorunda kalırsın, 1000 de devirler hep daha düşük kalır, 6. vites çok keyiflidir 1000 de
    -650 daha hızlı satılır,abırı caızse peynır ekmek gıbı satılır 1000 daha çok meraklısına ya da motoru büyütmek isteyene gider.
    -650 sınıfında daha rakipsizdir, 1000 sınıfında varadero, 1150-1200 gs ler, Capanord gibi rakiplerle savaşır.
    -şase aynı gibi dursada 1000 in parçaları daha etli butludur, ayak pegleri, vs gibi, düşmelere karşı daha mukavemetlidir.
    -1000 çift egzostludur, sesi ve görünümü daha güzeldir.
    -650, 1000 den 2 cm daha alçaktır. Boyun 1,75 ise problem yaşamazsın

aslında senın bır motosıkletten nıtelık olarak beklentılerını bıldıgım ıcın detaya gırmıyorum,toplantıya gelırsen hem makınayı gorursun hemde daha detaylı bılgı verırım

3. Serhat Demirci, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Kemal Akif (11-08-2013)

Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

bırde şöyle bır vıdeo buldum ama ıngılızcem zayıf olduğu ıcın ne dedıklerını anlayamadım belkı senın ışıne yarıyabılır

http://www.youtube.com/watch?v=dreoYlnlVQw
    Konu Serhat Demirci tarafından (01-05-2011 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye atatekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail Atatekin
    Motosiklet
    Piaggio x7
    Marka
    Diger

Serhat valla süper yazmışsın eline sağlık. Ama benim anladığım sen
    1000 hayranısın ama 650 ye talim etmişsin gibi olmuş bu yazı.
    İsmail Atatekin
    A rh +
    0532 257 81 01

-----------------------

Enduroist Üye Coolfear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    edip kıvılcım angın
    Motosiklet
    F800 GSA
    Marka
    Bmw

Benim görüşüm tAbi aralarında alcak olsam iri yapılı oldugum için dl650yi tercih ederim(aynı motor hacim kıyaslaması üzerine düşünürsek) fakAt su gözden kaçmamalı versyste benim motorum gibi parallel cift silindir mevcut şimdi bunun avantajı ne diyceksiniz 2 motoruda sürmüş biri olarak söylüyorum v2 motorlara nazaran parallel twinler düşük devirlerde daha yüksek tork üretiyor yani motorlar daha performaslı

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Bende alternatif olarak size Transalbi önericem çünki adamlar bilmemkac küsün on yıllardır bu motoru üretiyorlar.Sağlam motor problemsiz..Transalpte yakıt eski kasada problemdi bu kasada o kadar olduğpunu düşünmüyorum enjeksiyonlu çünki...Evet vergi fazla 440 lira senelik..Bende aynı dertten muzdaribim ama takmıyorum çünki bana hizmet ediyor bu motor!

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

boy konusuna degineyim boyum 1.73 net ve r1150gs de iki ayagim tam basiyor yani yazdigim motorlarda basma sorunu yasiyacagini sanmiyorum ama islak arazi yaparim diyorsan sorun olur bu makinalar sana onun disinda sorun olacagini sanmiyorum bu uc motor arasindanda dl 650 yi tavsiye ederim 250 den sonra iyi bi gecis noktasi olucaktir senin icin buyuk makinelara.
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Enduroist Üye ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin KILIÇ
    Motosiklet
    SUPER YAMAHA K12
    Marka
    Yamaha

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -650 daha ekonomiktir. (5.5 lt/100km ye 7,5 lt/100 km gibi)

-Uzun yolculuklarda, 2 kişi ya da yüklü iken 1000lik banamısın demez, 650 de yokuşları, araba sollarken ivmelenmedeki düşüşü bariz hissedersin.
    -Uzun yolda 650 ile daha devirli gitmek zorunda kalırsın, 1000 de devirler hep daha düşük kalır, 6. vites çok keyiflidir 1000 de
    -1000 çift egzostludur, sesi ve görünümü daha güzeldir.
    30.000 km kullandıktan sonra, bir kullanıcı olarak bende görüşlerimi açıklayayım.

DL 1000 saatte 160 km/h 'e kadar 6 litre yakar, 160 dan sonra her motor gibi fazla yakar.

1000 lik uzun yolda 2 kişi ve yüklü vaziyette güç kaybetmez.

Bazı kişiler ince hesap yapmak zorunda kaldıklarından, vergi benzin vs gibi onun için 650 alırlar.

Güç ve ataklık ararsan 1000 lik alacaksın.

Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı atatekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhat valla süper yazmışsın eline sağlık. Ama benim anladığım sen
    1000 hayranısın ama 650 ye talim etmişsin gibi olmuş bu yazı.
    onur'un sorusu 650 ve 1000 cc V-storum'un pzar pıyasasındakı benzer durumunun nedenlerıydi ama aradakı farkları bılmesı gerekır dıye açıklamak ıstedım;
    aslında anlatmak ıstedıgım ıkı motor arasındakı cc farkının avantajları,bu konu beklentılerle alakalı,onur'un beklentılerı ve tecrubesı doğrultusunda karar vermesı gerekıyor!
    bana sorarsan dl 650 biçilmiş kaftan,beklentılerımı fazlasıyla karşılıyortabı yiğidin hakkınıda vermek gerkıyordu

Enduroist Üye Oyildizli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ONUR YILDIZLI
    Marka
    Diger

Standart dl 1000

Öncelikle düşünce ve tecrübeleriniz paylaştığınız için teşekkür ederim, bugün dl 1000 cc yi yakından inceleme fırsatım oldu, tecrübem olmadığı üzere bugünlük yalnızca artçı olarak performansını değerlendirme şansı buldum.

Selesine oturduğumda ayaklarımın yere basması konusunda problem yaşamadım ancak, motorun gücü yaklaşık 103 hp ve kontrolü gerçeken de tecrübe, deneyim gerektiriyor, en ufak bir dalgınlıkta şehiriçi trafikte gazı açıyım derken motor beni bırakıp çok uzaklara gidebilir bunu hissettim (Bu durumdan biraz gözümün korktuğunu söyleyebilirim)

Makine gerçekten şehirlerarası özellikle artçılı kullanımlar için biçilmiş kaftan buna şüphe yok, ancak dediğim gibi, bana göre kullanmak için deneyim gerekli.

Temiz bir dl 650 için de bütçem yeter mi, yada bütçeme uygun bir dl 650 bulabilir miyim, bu konuda arayışlara devam edeceğim..(bugünkü için sahibi 15.000 tl istedi: 2006-25000km)

Bu süreçte her daim yeni fikirlerinze ve tavsiyelerinize elbette en sağlıklı tercihi yapabilme adına açığım,

herkese çok teşekkürler

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu