Merhabalar,

Bildiğiniz üzere aranıza yeni katıldım, sahip olduğum Ninja 250 r yi sattıktan sonra enduro tarzına geçmeyi düşünüyorum ancak yeni motorumu henüz almış değilim, piyasadaki araştırmalarıma istinaden sizlerden birkaç konu hakkında yardım ve görüşlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum;

1) Başlıkta da yazdığım gibi birkaç model arasında kaldım, öncelikle Suzuki V-strom üzerine söylemek istediğim, 2. el piyasasında neden 1000cc ve 650cc fiyatları aynıdır hatta 1000cc lerde daha iyi fiyatlara daha temiz motorlar mevcut?

2) sahibinden.com da 2009 model bir Versys var, garantisi devam ediyor, ilan numarası #48245306, Versys 2. el bulmak zor, hele ki bu fiyata...kullanım rahatlığı ve daha hafif olması sebebiyle bu motor aklımı karıştırıyor.

3) Son olarak XL 700 Transalp'i biraz kurcaladım ancak yakıt tüketimi, 6.vites olmaması ayrıca 30 cc yüzünden yüksek vergi dilimine girmesi yüzünden pek sıcak bakamadım ama ne de olsa Transalp...adıyla yukarıda belirttiğim dezavantajları silebilir.

Halihazırda belirtmek istediğim başka bir mevzu , boyum 1.75 cm, ve bu çaptaki motorlarda şehiriçi trafikte durduğum anlarda motorun ağırlığından ötürü ayağımı yere koyduğumda sorun yaşama olasılığım ne olur? Ne de olsa enduro tarzına alışık değilim, henüz tecrübem yok.

Tecrübe ve değerli görüşlerinize ihtiyacım var , herkese iyi sürüşler...