Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 18´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye kutup20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hamdi Özcan
    Motosiklet
    DL 650
    Marka
    Suzuki

"Yolculuk için v-strom, asfalt bitince durmak istemiyorsan tenere, virajların kralı versys, bu özelliklerin hepsinden istiyorsan transalp"
    Her gün bir yerden göçmek
    Ne iyi
    Her gün bir yere
    Konmak ne güzel
    Bulanmadan, donmadan
    Akmak ne hoş
    M.C.R.

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bırde şöyle bır vıdeo buldum ama ıngılızcem zayıf olduğu ıcın ne dedıklerını anlayamadım belkı senın ışıne yarıyabılır

http://www.youtube.com/watch?v=dreoYlnlVQw
    Moralini bozmak istemem ama videodaki arkadas 1-versys 2- BMW 3- V-Strom diyor.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Cumartesi günü Atilla ile birlikte 2 gibi köprüde buluşup karşıya geçtik. Akşam 8 de sirkeciden vapura bindik. Dükkanları gezdik, yemek için durduğumuz oldu ama Karaköy, Esenler, Bakırköy, Eminönü civarında 100 km civarında yol yaptık.

Sana şunu söyliyim, altımdaki motor bu saydıklarından daha hafif ve daha ince. Boyum 190 ve düzenli olarak spor yapıyorum. Ama bütün bu olumlu etkenlere rağmen eve geldiğimde kendimi acayip yorgun hissettim.

Bu yazdığın makinaların hepsi otoyola çıktığında kaptırıp gider, hiç problem yaşamazsın ama eğer kalabalık trafiğe girmeyi düşünüyorsan en hafif ve en kıvrak olanını seçmeni tavsiye ederim.

Hiç daha kullanmadım ama bu konuda versys, v-strom dan daha başarılı olabilir.

Alıntı Coolfear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fakAt su gözden kaçmamalı versyste benim motorum gibi parallel cift silindir mevcut şimdi bunun avantajı ne diyceksiniz 2 motoruda sürmüş biri olarak söylüyorum v2 motorlara nazaran parallel twinler düşük devirlerde daha yüksek tork üretiyor yani motorlar daha performaslı
    Benim bildiğim de tam tersi, yani v motorlar, paralel twin lere göre daha düşük devirlerde yüksek tork veriyor. Buna karşın da paralel twin motorlar daha yüksek güç üretebiliyor diye aklımda kalmış

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı faruking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moralini bozmak istemem ama videodaki arkadas 1-versys 2- BMW 3- V-Strom diyor.
    valla keyfım fazlasıyla yerınde
    daha öncede belırtmıştım motosıklet seçimi beklentilerle alakalı yapılmalıdır

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

motosıklet seçimi beklentilerle alakalı yapılmalıdır
    Bu kadar basit
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Sarıgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Sarıgül
    Marka
    Diger

Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim de tam tersi, yani v motorlar, paralel twin lere göre daha düşük devirlerde yüksek tork veriyor. Buna karşın da paralel twin motorlar daha yüksek güç üretebiliyor diye aklımda kalmış
    Katılıyorum. V motor tork içindir.

Ben de uzun zamandır butçe ayarlamalarıyla uğrasıyorum sonu yok sanırım Hemen hemen butun videoları butun form sitelerindeki karşılastırma yazılarını okudum.Dl 650 yi tek geçerim.Eğer kısmet olur da alırsam çok uzun km ler ondan ayrılmayı da düşünmem.Ama her şeyden önemlisi neye ihtiyacın olduğudur..
    Nokta hep son demek değildir
    Bazen kendinden sonra gelecek olan harfin
    büyük olacağını gösterir

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Merhabalar,
    Acemi motorcu ve Versys sahibi olarak nacizane olarak soyleceklerim var.
    Boyum 183cm, bazi yokuslarda vesaire gibi yerlerde durmak zorunda kaldigimda ayagim yere degmiyor ( ya cukur oluyor ya baska birsey ), dusmemek icin kaldirima ayagimi koymak zorunda kaliyorum. 175 cm boyunda olsaydim koyabilir miydim bilemiyorum. Versys de sele yuksek oldugu icin uzerine cikip bir denemekte fayda var.
    Sehir ici kullanimda dl 650, dl 1000 motorlarinin Versys den daha irice gozuktugu icin sıkıntı cikarmasi daha muhtemel gibi geliyor.
    Versys da oturus yuksekte oldugu icin daha iyi gorursun. Virajlari super aliyor. Titresim yok denecek kadar az. KLE 500 gibi selesi ufak degil, genis bir selesi var.
    Kisaca Versys en birinci

Sevgiler&Saygilar
    Ozgur

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

http://www.enduroist.com/forum/showt...?t=1724&page=2
    Burada Celal demis ki:

DL, Versys'e göre çok hantal kalır.alakası bile yok.Versys çok kıvrak kullanımı kolay bir motosiklet.(DL de kullandım)ben sekiz aydır tepe tepe
    (12.000km) kullanıyorum. GS lerin yaptığı herşeyi yapabilen bir motosiklet.haa kalite konusunda GS lerle kıyaslanamaz ama inanın sizi her yere sorunsuz götürür.bu kesinlikle o üzerindeki lastiklerle olmaz.ben alır almaz Pirelli MT60 Corsa'larla değiştirmiştim.Şu an üzerindekiler ikinci takım hem asfalta hem toprağa vur hel yola gelir.Kullanmadan ön yargı insanları yanıltabilir..

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12