Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 20 Sayfa bulundu

Konu: yardım ?

Enduroist Kadim Üye EmreCeylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Ceylan
    Motosiklet
    Ramzey QM200GY
    Marka
    Ramzey

Standart yardım ?

şimdi.. Hazırlık ıngilizce'ydi almanca'ydi derken.. 1sene öyle 1sene böyle. Bu sene yeni bölüm seçicez . Şimdi sayısal ve eşit ağırlık konusunda çok kararsızım. Niye ?
    Veterinerlik veya makine mühendisliği gibi birşey istiyorum . Niye veterinerlik denirse . Hayvanlarla iyi anlaşırım ve çok severim. Bütün hayatım hayvanların içinde geçti zaten . Kendi çiftliğimiz var inekler danalar küçüklüğümden beri yazları sürekli iç içeym onlarla.
    Niye makine mühendisliği denirse ?
    Bayılıyorum yahu mekanik olan herşeye . Sokup takmak.kafa da tasarlamak . Falan filan . Ama şöyle birşey var . Fen ağırlıklı dersleri sevmiyorum ve buna bağlı olarak zorlanıyorum bazen. Matematiğe ve sözel'e bayılırım ve çok iyidir . Ama olmak istediğim meslekler hep sayısal da var . Ve açıkçası eşit ağırlık yani matematik türkçe seçersem avukatlık kaymakamlık gibi meslekler çıkıyo karşıma.. Karakter olarak. Üstümde benden yüksek birinin olmasına ve ya birinin bana emir vermesine katlanamam. O yüzden bu meslekler bana uygun değil diye düşünüyorum. Benm istediğim. Olursa kendi isim olsun birilerin altında çalışmym. Mesleğim de bol gezi olursa güzel olur. Gibi gibi.

Eşit ağırlıktan hangi meslekler olunabilir ?
    önerdiğiniz meslek var midir ?
    Yani beni bu konularda yönlendirebilir misiniz abilerim ablalarım çok kararsız kaldım çook. Ve bu bölüm seçimini en kısa zamanda yapmam şart .
    EmreCEYLAN Arh(-)
    Ramzey QM200GY 10FV559
    554 2517406
    emreceylanblk@gmail.com
    Balıkesir/Merkez

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

makine muhendisi oldugunda da birilerinin altinda calisacan ondan sonra yaparsan kendi isini yapacan emrecim ben muhendis oldugum icin sana benim zamanimdaki adi ile FM derim ( fen matematik ) . avukatlikda da mali musavirliktede ciraklik donemi oldugu icin bi yerde kopek gibi gece gunduz calisacan akabinde sinavlari verirsen kendi isini yapabilir konuma gelicen.
    bak bunlarla beraber mekatronik diye bir bolum var tavsiye ederim... fen derslerinden anlasamadiklarin hangisi fizikle anlasamiyorsan zaten makine muhendisligini kafadan ele hatta bir cok muhendislik dalini ele derim bence FM'in temeli fiziktir...
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Isim
    Emre Ceylan
    Motosiklet
    Ramzey QM200GY
    Marka
    Ramzey

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    makine muhendisi oldugunda da birilerinin altinda calisacan ondan sonra yaparsan kendi isini yapacan emrecim ben muhendis oldugum icin sana benim zamanimdaki adi ile FM derim ( fen matematik ) . avukatlikda da mali musavirliktede ciraklik donemi oldugu icin bi yerde kopek gibi gece gunduz calisacan akabinde sinavlari verirsen kendi isini yapabilir konuma gelicen.
    bak bunlarla beraber mekatronik diye bir bolum var tavsiye ederim... fen derslerinden anlasamadiklarin hangisi fizikle anlasamiyorsan zaten makine muhendisligini kafadan ele hatta bir cok muhendislik dalini ele derim bence FM'in temeli fiziktir...
    Sorun kimya . Birazda biyoloji de .ama fiziğim iyidir. Mekatronik dediğin nedir abi ?
    EmreCEYLAN Arh(-)
    Ramzey QM200GY 10FV559
    554 2517406
    emreceylanblk@gmail.com
    Balıkesir/Merkez

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Emre dunyanin en iyi okulunda da okusan hatta 40 sene de okusan birilerinin altinda calismadan ne is ogrenebilisin ne de hayati. Emin ol o baktigin gibi degil hicbirsey. Cakma makine muhendisi olarak soyleyebilirimki ustalar bu hayatta cok onemlidir

Isim
    Emre Ceylan
    Motosiklet
    Ramzey QM200GY
    Marka
    Ramzey

Göktuğ abi yanlış anladınız . Ustalık bakımından değil . Hani zamanında denmis ya bana bir harf ogretenin 40yıl kölesi olurum diye. O misal ışte. Ustalara ciddi anlamda ben de çok önem veririm ki .benin de ustam oldu . . Mesela öğretmen müdür vs . Saygım ve sevgim sonsuzdur .demek istediğm mesela askerlik gibi. Üstünde ki çavuş olunca askerlere ayak işlerini yaptırırmsya onun gibi . Mesela büyük bir şirkette çalışmak isterim ama ustumdeki insanın beni ezmemesi lazım . Görevlerimi harfiyen yerine getirirm ama benden görevin dışında birşeyi yapmami isteyemez . Ya anlatamıyorum ama olduğum bir yerde her zaman liderlik tarafın ağır basıyor bu da bazen sorun çıkarabiliyor
    . Yoksa ustaların yada bu tip insanların yanında bütün yazımı geçirmek isterim. Bu yaz motorsiklet tamircisinin yanına bırak giricektm ama kendi işlerimiz yoğun olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım babama yardımcı olucam.
    EmreCEYLAN Arh(-)
    Ramzey QM200GY 10FV559
    554 2517406
    emreceylanblk@gmail.com
    Balıkesir/Merkez

Enduroist Kıdemli Üye Karga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerem Ağacıkoğlu
    Motosiklet
    R 1100 GS, Yamaha BW's 100
    Marka
    Bmw

tek sey derim: insaat muhendisi ol.. boyle dedim diye sevdigim bi meslek oldugunu dusunme, insaat muhendisi arkadaslar kusuruma bakmasin ama bilakis tiskinirim.. ben bir sure santiyelerde calistim.. emir vermekse kralini veriosun.. (ki bi noktadan sonra psikolojin degisiyor ve bi tanri sendromu bas gosteriyor) ayni ordudaki boluk komutani gibi bisey oluyosun.. ayrica biliyorsun turk taahhut firmalari yurtdisina cok is yapiyor.. gezmek tozmak dersen isin icinde o da var.. ayrica teknik personel (yani muhendis, teknisyen, formen vs.) daima bu gibi calisma ortamlarinda kayirilir.. idari personel daha ziyade onlarin ayak isini goren essegi gibidir, o yuzden de kiymetli bir personel degildir, saygi gorme meyilleri yoktur.. insaat isinde, daha dogrusu yurtdisi santiyecilik isinde senin masraflarini (yiyecek kalacak yer saglik vs gibi) sirket karsilar.. sen sadece para biriktirirsin ve yuksek teknik personel oldugun icin de hem yuksek maas alirsin hem de mumkun olan en yuksek standartlardan faydalanirsin.. mezun olur olmaz yurtdisi is yapan bir firmada is buldugun takdirde, yaklasik 3-4 yil icinde dunyaligini yaparsin ki bu bahsettigimin somut sonucu veri sartlarda 26-27 yaslarinda en az bir evinin ve bir arabanin olmasi demektir.. ayrica yurtdisinda calistigin icin askerligini de kisa donem yaparsin..

misal ben sahsen makine muhendislerine asiri bir sempati beslerim.. kafali adamlardir, insaat muhendisleri gibi sorun degil cozum uretirler, espriden anlayan ince bir dusunce yapilari vardir.. karsina alir en baba muhabbetleri yapar ve birikimlerinden faydalanirsin.. bu durumda bir insaat sirketinde makine muhendisi de olabilirsin.. ne alaka dersen, insaat sirketlerinin is makinalarinin emanet edildigi bir makine muhendisi olur.. ama tabi insaat muhendisi kadar gideri olmadigi icin makine muhendisi olarak yurtdisi santiyelerde is bulman nispeten zor olacaktir.. ha eger bulursan da oper basina koyar eyvallah dersin..

benim gibi iktisat mezunu olursan ekonomiyle ilgili cok afedersin her boku bilirsin ama gider cevirmen falan olursun.. bununla ilgili bir suru anektod mevcuttur.. bu arada iibf bolumleri en okumasi kolay ve kafali eglenceli insanlarin toplastigi bolumlerdir.. ogrencilik evresi anormal keyiflidir ancak gelecek konusunda pek birsey vaad etmezler.. cunku ordan cikan adam teknik olmayan ve yeterliligi olan her turlu isi yapar.. bkz. ornek ben.. misal bir iktisatci olarak yaptigim isleri sirayla sayacak olursak, insaat santiyesinde once muhasebe, personel ve satin alma sonra idare amirligi, daha sonra kurabiyeci isletmeciligi, daha sonra ihracat ve simdi de cevirmenlik.. hicbirinin ne birbiriyle ne de iktisatla alakasi yok dikkat ettiysen..

o yuzden benden tavsiye, ilk olarak teknik bir dal okumandir.. yani o egitimi almadan yapilamiycak bir isin olsun ki mezun oldugunda meslegin de belli olsun.. bunlar nedir.. tip, muhendislik, mimarlik, ic mimarlik, vs vs.. ama gezmeyi seviyorsan once muhendisligi (tercihan insaat ve makine) sonra da asciligi tavsiye ederim.. ascilar da anormal guzel yerler gezip anormal paralar alirlar..

bir de hangi bolume karar verirsen ver ve hangi bolume girersen gir, aziz nesinin bi sozu vardir onu hatirlaman cok super motivasyon saglayabilir.. isin islik calmaksa, oyle bi islik cal ki duyanlar vay be adam ne bicim islik caliyor desinler demis ustat..

sansin bahtin yolun acik olsun..
    Alman yapmış...

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

valla bu konuda hiç bi şey diyemiyorum ben sosyal ıstemıstım ama acılmadı mecbur esoıt agırlık okudum ve lıse1 den berı ben muzısyen olucam konservatuara gıdıcem demıstım... bi cok hocam ve zaman zaman ailem karsı durdular hatta bazı matematık oretmenlerım senden bı bok olmaz dedıler...ama oldum ...istedim inat ettim... oldum ...şimdi kendii mesleğimi yapıyorum ... gercekten cok zor bı ıs ... ama ıstedığım seyı yapıyorum ...yani diyebileceğim tek sey istediğin seyi yap bunun ıcın cabala...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kıdemli Üye Voodoochild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Köroglu
    Motosiklet
    R 1150 GS
    Marka
    Bmw

fen bilimleri sevmiyorum demissin muhendisligi geciceksin o zmn...
    hele ki makina muhendisgini, fizik 1le baslayan maceran statigiydi,dinamigiydi,akiskanlar mekanigiydi,termodinamigiydi,isitmasi sogutmasi,mukavemeti,makina elemani ve daha aklima gelip de (cikmamasi mumkun degil)yazmadigim yazmaya usendigim onlarcasi... ile devam edicek.son olarak pnömatikle biter...

idealist bi adam degilsen makina muhendisligi secme!

kiltug abin gibi cakma muhendis,benm gibi profesyonel ogrenci olma!
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace...

Jimi Hendrix

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Senin durumda şöyle birşey ortaya çıkıyor:
    Astronot olup uzaya gidememek gibi birşey ''Eşit ağırlık''.
    Sevmediğin işi yapmak,sevmediğin biriyle evlenip onu sevmeye benzer.
    Bazıları bunu becerebilir fakat birçoğumuz bunu yapamaz ve ilişki biter.
    Allahtan yaşlanmışısız da böyle dertlerimiz yok!

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Amacın ne ise ne yi seviyorsan onu seçmelisin..Aradaki dersler ne olursa olsun zaten eninde sonunda geçeceksin.
    Bence düşünme bile.
    Türkiye de eğitim zaten tersten işliyor.En zayıfı da mezun en iyisi de..Sonrası zaten iş güç aynı terane.
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu