Detaya girmeden cevap vereyim,
Türkiye'de yapılan Moto GP de iki yıl üst üste görevliydim. Yarış komisyonundaydım ve bir çok toplantı, brifinge katıldım. Yarış öncesi, Yarış Yönetimi olarak sadece ben 1000 Adet Gold Bileti (300 YTL 3 yıl önce) bedavaya dağıttım. Binlerce de arkadaşlarım dağıttı. Emin olun bilet verdiğim insanların % 10 u geldi yada gelmedi.

İlk yıl fiyaskoydu, bir çok insan biletlerin pahalı olduğunu söyledi. İkinci yıl fiyatlar çok uygun yapıldı. Buna rağmen Bulgaristan ve Yunanistan'dan gelen insanlar kadar izleyici gitmedi yarışlara. Motosiklet grupları, forumları bu konuda eleştirilerini bonkörce kullanırken, yarış günü piste gitmek yerine geziler düzenleyip, gezi yaptılar. (sonra forumlarda moto gp yi elimizden gitti diye eleştirdiler)

Dorna yetkililerine sevimli görünmek için, açık alana bilet alanları anons yaparak Ana Tribüne çekip kalabalık göstermek istedik ancak ne yaparsak yapalım çok fazla seyirci olmadığı ve TMF nin de bir kaç hatalı tavrından kaybettik.

İlk yaptığımız yıl Türkiye son yarıştan bir önceki yarıştı. Bizden sonra İspanya'da yapılacaktı. Şampiyon daha Türkiye ayağı yapılmadan belliydi. O yıl Valentino Rossi, Türkiye ve İspanya yarışlarına katılmasa bile Şampiyonluğunu garantilemişti. Türkiye yarışında 14-15 000 kişi (3 gün) yarışı izledi. Marco Melandiri 1.oldu. Son yarış ise İspanya'da koşulacaktı, Şampiyonu belli, her şey bitmiş olmasına rağmen son yarışta İspanya'da 180 000 izleyici vardı. İşin özeti bu anlayın.

TMF de baktı ki çok fazla masraf var ama kimse gelip izlemiyor, O yıl Kenan'ı bahane ederek Moto GP yi almadılar. Camia tepki verirse, Dünya Şampiyonu Pilotumuz Kenan Sofuoğlu'nun yarıştığı Super Bike yarışını Türkiye'ye getireceğiz dedikodusunu yaydılar ancak o haltı da beceremediler.