Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 23´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Standart Zekâyı ilerleten 10 besin

Zekâyı ilerleten 10 besin

Çocuğunuzun derslerinde başarılı olmasını ister miydiniz? O zaman beslenmesine dikkat etmeniz gerekiyor. İngiliz uzmanlar, zekâyı ilerleten 10 ana besini şöyle sıraladı:

1- Somon balığı:

Beyin için en yararlı deniz ürünlerindendir. Beyin hücrelerinin gelişimini sağlayan Omega-3 içerir. Haftada bir kez yenmesi tavsiye edilir.

2- Morina balığı:

Morina balığı, vücut için gerekli iyot alımını sağlar ve IQ''yu yükseltir.

3- Sığır eti:

Kızlar ergenlik yaşlarında demir eksikliği yaşayabilir. Bu da derslerde konsantrasyon eksikliği ve yorgunluk yaratır. Haftada en az iki kez 140 gram sığır eti yenmeli.

4- Yumurta:

İçindeki kolin maddesi, çocukların beyin hücrelerini yeniler, güçlendirir. Hafızayı güçlendirir, daha hızlı öğrenmeyi sağlar.

5- Ay çekirdeği:

Sınav için dersleri tekrar ederken bir avuç çekirdek yemek çocukların sinirlerini yatıştırır. Ayrıca kasların gevşemesini sağlayan magnezyum sayesinde iyi bir uyku sağlar.

6- Yulaf:

Vücuda yavaş yavaş ama iyi bir enerji sağlar. Her gün kahvaltıda yemeye dikkat edin.

7- Yaban mersini:

Çilekle birlikte hafızayı güçlendirir ve öğrenme kapasitesini artırır.

8- Barbunya:

Besinden alınan B1 vitamini eksik olursa, hafızanın normalden daha zayıf olmasına neden olur. Haftada 2-3 kez yenmelidir.

9- Bezelye:

Ergenlik döneminde yaşanan anksiyeteyi yok edecek B1 ve B3 vitaminlerini içerir. Haftada en az iki ya da üç tabak alınmalıdır.

10- Su:

Beynin ideal şartlarda çalışması için su oranı yeterli olmalıdır. Günde 6-8 bardak su içilmelidir.

Enduroist Üye
    Isim
    Ahsen Konus
    Marka
    Aprillia

Diş ile alakalı bende bir süredir sıkıntı yaşamaktayım. Fakat dişim ile ilgili araştırma yaparak, asıl sorunun ne olduğu kendim buldum. Aynı zamanda dişin yapısında bulunan vitaminleri korumak çok önemli. Özellikle belli bir yaştan sonra dişlerde ister istemez deformeler ve rahatsızlıklar meydana gelebiliyor. Bunun yanında diş sıkıntısı yaşayan tüm arkadaşlara https://www.periodent.net/dis-eti-iltihabi/ linkini incelemelerini öneriyorum.

Enduroist Üye Tamer GEVECİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer GEVECİ
    Motosiklet
    2017 Bmw F700 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı AhsenKonus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diş ile alakalı bende bir süredir sıkıntı yaşamaktayım. Fakat dişim ile ilgili araştırma yaparak, asıl sorunun ne olduğu kendim buldum. Aynı zamanda dişin yapısında bulunan vitaminleri korumak çok önemli. Özellikle belli bir yaştan sonra dişlerde ister istemez deformeler ve rahatsızlıklar meydana gelebiliyor. Bunun yanında diş sıkıntısı yaşayan tüm arkadaşlara https://www.periodent.net/dis-eti-iltihabi/ linkini incelemelerini öneriyorum.
    Dişin yapısında herhangi bir vitamin yoktur.

4. Tamer GEVECİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Uğur Özbay (25-04-2021)

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123