Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345612 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 148 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Yolunuz açık olsun allah iyi insanlarla karşılaşmayı kısmet etsin.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Katılımcı Üye Antiocos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer Atay
    Motosiklet
    Varadero XL 1000
    Marka
    Honda

Sorunlar derken; bu sabah yan çantaları hazırladım, çantaları motora takarken bende ilk sorunumu yaşadım. Çantanın kilit sisteminin önemli parçası olan bir plastik aksam kırılıverdi. Çanta açıldı ve eşyalarım neredeyse dökülüyordu. Kilit sistemi devre dışı kalınca çanta kapanmadı bu şekilde 10000 km nasıl gideceğim diye panik yaptım. İmdadıma babam yetişti. Bir yerlerden bakır kablo çıkardı. Çantayı boşalttı. Çantayı ocağın yakınına götürüp plastiği delerek kırılan parçayı kablo ile birbirine bağladı. Belki de eskisinden sağlam oldu.. Bende rahat bir nefes aldım. Bir gece önce bağa giderken kullandığı Scooter’ının kopan plastik aksamını aynı şekilde tamir ettiğini söylediğinde kendisine gülmüştük . Demek ki çok büyük konuşmamak lazımmış.

Saat 08 yola çıktık . Edirne yönüne gidip Havsa, Uzunköprü, Keşan ve son olarak İpsala’dan geçip sınıra ulaştı. Bizim tarafta 10 dakika, Yunanistan tarafında 5 dakikada işlemlerimiz bitti ve Yunanistan’a geçtik. Suriye Ürdün gezimizde sınır geçişlerimiz 1-2 saati bulmuştu.
    Neredeyse boş depo ile Yunanistan’a geçmiştik. Hemen otoyoldan çıkıp ilk benzincide depoları doldurduk. Benzin fiyatları burada da artmış 1.71 Eurodan bize göre ucuz olan benzinle tanıştık.
    Depo fullenince Burak’ın motor yine benzin akıtmaya başladı. Hemen uygun bir yere çekip anladığımız kadarıyla sorunu çözmeye çalıştık. Bir yandan da İstanbul’daki servisle görüşmeler başladı. Benzin tahliye borusundan benzin akmaya devam ediyordu. Benzini boşa harcamak olmaz akan benzini hemen su şişelerine almaya başladık. Orasını burasını kurcaladık ama olmuyor akmaya devam ediyordu. Serviste sorunumuza çare olamıyordu. Bir süre sonra depodaki benzin azalmaya başlayınca akma kendiliğinden durdu. Sonra depoyu kontrol edince depo kapağının altından bir yerde çatlak olduğunu ve tahliye kısmına benzin kaçırdığını fark ettik. Bunu orada çözme imkanı olmadığı için toparlanıp yola çıktık. Artık 18 litrelik depoyu 12- 13 litre gibi kullanmaya başladık. Böyle olunca benzin akmıyor ama menzilde iyice azaldı. Sıkı sık durup çatlak mesafesine kadar benzin alıp yola
    devam etmemiz gerekecek. Tabi yol üzerinde bir çözüm bulabilmek umuduyla yola koyulduk

45 km sonra alexandopoli ( Dedeağaç) ye ulaştık. Ufak sahil kasabasında o kadar çok motorsiklet vardı ki şaşırmamak imkansızdı. Devam edip Komotini ( Gümülcine ) ye ulaştık. Biraz dinlenmek için mola verdik.

Burası Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı bir batı trakya kasabası. Fakülte yıllarından arkadaşlarım olmuştu. Acaba onları görebilir miyim düşüncesi ile park etmek için uygun bir yer ararken yanımıza bir motor yanaştı Türkçe konuşan biri kimi arıyorsunuz deyince arkadaşımdan bahsettim. Meğer ilkokuldan arkadaşıymış ve hemen telefon etti. 15 dakika sonra Dilek ve eşiyle Türklerin takıldığı Gençlerbirliği kahvesinin bahçesindeki ulu çınarın altında buluştuk. 22 yıl sonra arkadaşımı görmek beni çok mutlu etti. O’da çok sevindi beni gördüğüne. Bir süre dinlendikten sonra yola çıktık. Kalmamız için ısrar etse de yolumuzu ve planımızı öğrenince vedalaştık ve ayrıldık.

Sıradaki varılması gereken yer Kavala. 96 km sonra Kavala’ya giriyoruz. İlk izlenim olarak çok güzel bir sahil kasabası algılıyoruz. Şöyle ufak bir şehir turundan sonra sahilde bir kafede oturup soğuk frappelerimizi, yudumlayarak yorgunluk atıyoruz. Keşke Osmanlı bu topraklara sahip çıkabilseydi diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Trakya illerimize ve İstanbul’a çok yakın bir sahil kasabasının nimetlerinden yararlanmış olurduk diye konuşuyoruz Burak’la. Belki o zaman İstanbul yerine buraya tayin isterdim .:)

Yola çıkıyoruz 135 km var önümüzde. Otoyoldan tempolu bir sürüşle Selanik’e varıyoruz. İlk iş otele yerleşmek ve üstümüzdekilerden kurtulmak oluyor. Motorları bırakıp yaya olarak sahile iniyoruz. Bir anda şaşırıyoruz yoksa biz yanlışlıkla İzmir’e mi geldik..?

Enduroist Kadim Üye EmreCeylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Ceylan
    Motosiklet
    Ramzey QM200GY
    Marka
    Ramzey

Transalp'le Varadero'yu iki kardeşi güzel bir geziye çıkarmışsınız anlaşılan Tamer abi paylaşımları bekliyoruz sık sık
    EmreCEYLAN Arh(-)
    Ramzey QM200GY 10FV559
    554 2517406
    emreceylanblk@gmail.com
    Balıkesir/Merkez

Enduroist Kadim Üye TAMER MERİÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    TAMER MERİÇ
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Gezi heyacanınızı bizimle paylaştığınız i,çin teşekkürler, sizinle beraber geziyor olacağız. keyifli sürüşler. aksilikleri kolaylıkla aşmanız dileğiyle. iyi yolculuklar.
    Dostlarınla zaman geçir, Haz aldığın zaman harcanmış değildir.
    Tamer Meriç
    Enduro olacak.
    0 RH (+)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Devamını bekliyoruz..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Takipteyiz
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kıdemli Üye Necdet Okcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necdet Okcan
    Motosiklet
    1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

[QUOTE=Antiocos;83105]Merhabalar
    Uzun süredir bu günü bekliyorduk. Aylarca hazırlık yapıldı. Rotalar belirlendi. Sonra alternatif rotalar oluştu. Edinilen bilgiler ve bu bölgeyi gezen motorcu dostların deneyimleriyle rotaya yeni yerler eklendi. Rota defalarca değişti.Yolda da değişmeye devam edeceği kesin.. Yola çıkş tarihimiz değişti. Çıkamayacak duruma geldik. Ertelesek mi dedik.. Bir kaç gün erteledikte. Neyse mutlu sonuç , geziye başlangıç tarihi 4 Haziran oldu ve o günden beri biz yollardayız..
    Elimizden geldiğince bu geziyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sizlerin gezilerinizle bizde yaktığınız ışığı bizlerde bizim gezimizi takip edenlerde yakmayı amaçlıyoruz. Zaman zaman yorumlarla ama çoğu zamanda bol bol fotoğrafla yazımızı destekleyeceğiz. Fırsat bulduğumuz sürece günlük eklemeler yapmayı hedefliyoruz. Gezinin sonunda genel bir muhasebe yapmayı amaçlamaktayız..

Ve Başlıyoruz..

.4 Haziran 2011

Ben Çarşamba günü İstanbul’dan Kırklareli’ye geçmiştim. Kısa ve ıslak geçen bir yolculuktan sonra Kırklareli’ye ulaşmış ve kontağı Birtat köftecisinin önünde kapatmıştım. Adana’da kebap ne anlama gelirse Kırklareli içinde köfte o anlama gelir. Pek çok şehirde meşhur köftelerinden yemiş olmama rağmen Kırklareli’de yediğim köftenin tadını , yanında ki koyun yoğurdunun lezzetini başka hiçbir yerde bulamadım. Yolunuz Kırklareli’ye düşerse mutlaka denemenizi öneririm. Hatta özellikle köfte , yoğurt yemek için rotanıza Kırklareli’yi eklemenizi öneririm.
    Dün akşam Burak sıkıntılı bir yolculuktan sonra geç saatlerde Kırklareli’ye ulaşmıştı. Yolda kaskın vizörü neredeyse uçuyormuş. Bir de servisten yeni çıkan motorunun deposunu doldurduktan sonra alttaki borudan benzin akıtması sinirlerini iyice zorlamış. Neyse ki sorunu çözebilmiş. Aksak ve sorunluda olsa gezimiz bir şekilde başlama aşamasına geldi.

Hayırlı yolculuklar

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

hayırlı yolculuklar olsun arkadaşlar yolunuz acık olur inşallah.

Isim
    Tamer Atay
    Motosiklet
    Varadero XL 1000
    Marka
    Honda

Değerli motor tutkunları
    Bu geziyi sizlerle paylaşmak bizleride çok mutlu ediyor. İyi dualarınızı almak bize güç ve güven veriyor.
    Geziye başlarken amacımız mümkün olduğunca günü gününe paylaşım yapmaktı. Ama bu herzaman mümkün olmuyor. Bazen yorgunluktan , bazen internet bulamamaktan. bazende internetin yavaşlığından fotoğraf yüklemekte zorlanmaktan aksamalar oluyor. Şu an bu satırları Dubrovnikten yazamaktayım. kısmetse yarın Mostar da olacağız.. Gezi raporu biraz geriden geliyor ama yapacak ta bir şey yok maalesef. Görüşmek üzere hoşçakalın

Isim
    Tamer Atay
    Motosiklet
    Varadero XL 1000
    Marka
    Honda

Sahilde yürüyoruz.

Büyük iskender.. Yunanlılarda bizim diyor. Makedonlarda.. Kim haklı?

İnsanlar barları doldurmuş Her yer tıka basa dolu. Her yerde
    motorlar var . Bu kadar fazla motoru bir arada görmemiştim
    daha önce. Scooter dışında küçük hacimli motor görmedik
    desem yalan olmaz. Hep büyük motorlar sahilde cirit atıyor
    . Burada Honda’nın bariz bir üstünlüğü görülüyor.
    Honda Yunanistan piyasasına ciddi bir şekilde hakim olmuş. Büyük motorlardan 650 cc motorlar Transalp ve V-Stroom bol miktarda var.
    1000 cc ve üzerinde Varadero açık ara önde. Ben hiç bu kada
    r çok varaderoyu bir arada görmedim. Her köşe başı motor
    kaynıyor ve birkaç tane varedoro görmek mümkün.
    Büyük cc li motorların bu kadar çok olmasında benzin
    fiyatlarının düşük olması etken midir diye soruyorum kendime
    . Ben gezinin planlamasını yaparken Yunanistan için
    benzin fiyatı 1.55 Euro idi. Şimdi burada da fiyatlar artmış ve
    1.67 – 1.73 arasında değişiyor. Bakalım bu fiyatlardan sonra
    böyle motorlara binmeye devam edecekler mi?

Yunanistan’da ekonomik kriz var. Yunanistan batma noktasında..
    Kocaman bir yalan… En azından biz öyle bir hisse kapılmadık.
    Sahilde ki tüm barlar cafeler tıka basa dolu. İçeceklerin biri
    geliyor biri gidiyor. Son model arabalar ve motorlar sahilde cirit atıyor.
    Beyler bayanlar en güzel kıyafetlerini giymişler. Selanik’te ki
    tablo bu.

Biraz ileri gittiğimizde beyaz kule çevresinde tablo biraz değişiyor. Ortam bizim sahil şehirlerimizde ki gibi seyyar satıcılara kalıyor.

Tabi beyaz kule çevresinde protestocu bir gençlik grubu
    çadırlarını kurmuşlar 24 saat protesto eylemine devam ediyor.
    Krill alfabesini anlamıyoruz ama görsel materyallerden
    hükümeti protesto ettiklerini anlamamak mümkün değil..
    Binlerce genç şehri dolaşıp protestolarını yapıyorlar

Bizde protestoya katılıyoruz
    ..

Şen şakrak protesto
    Polisler nerede.? Neden müdehale etmiyorlar?
    Neden biber gazı sıkıp eylemcileri coplamıyorlar bunu anlamıyorum.
    Sanırım Yunanistan’da ileri demokrasi yok…Sadece demokrasi var..

Yıllarca Avrupa birliğinin şımarık çocuğu olan Yunanistan gelen
    yardımların kesilmesi sonucu alışageldiği tatlı yaşamdan
    vazgeçmekte zorlanıyor. Ekonomik sıkıntı var deniyor ama
    herkes erkenden dükkanını kapatıyor, benzinciler belli
    saatlerde çalışmıyor. Herkes siesta yapıyor. Gençler
    çılgınca eğleniyor. Bakalım sonları nasıl olacak
    Konu Antiocos tarafından (12-06-2011 Saat 02:10 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345612 ... SonuncuSonuncu