Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
21 den 30´e kadar. Toplam 148 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Katılımcı Üye Antiocos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer Atay
    Motosiklet
    Varadero XL 1000
    Marka
    Honda

Standart Yollardayız... Avrupa turu 2011

Merhabalar
    Uzun süredir bu günü bekliyorduk. Aylarca hazırlık yapıldı. Rotalar belirlendi. Sonra alternatif rotalar oluştu. Edinilen bilgiler ve bu bölgeyi gezen motorcu dostların deneyimleriyle rotaya yeni yerler eklendi. Rota defalarca değişti.Yolda da değişmeye devam edeceği kesin.. Yola çıkş tarihimiz değişti. Çıkamayacak duruma geldik. Ertelesek mi dedik.. Bir kaç gün erteledikte. Neyse mutlu sonuç , geziye başlangıç tarihi 4 Haziran oldu ve o günden beri biz yollardayız..
    Elimizden geldiğince bu geziyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sizlerin gezilerinizle bizde yaktığınız ışığı bizlerde bizim gezimizi takip edenlerde yakmayı amaçlıyoruz. Zaman zaman yorumlarla ama çoğu zamanda bol bol fotoğrafla yazımızı destekleyeceğiz. Fırsat bulduğumuz sürece günlük eklemeler yapmayı hedefliyoruz. Gezinin sonunda genel bir muhasebe yapmayı amaçlamaktayız..

Ve Başlıyoruz..

.4 Haziran 2011

Ben Çarşamba günü İstanbul’dan Kırklareli’ye geçmiştim. Kısa ve ıslak geçen bir yolculuktan sonra Kırklareli’ye ulaşmış ve kontağı Birtat köftecisinin önünde kapatmıştım. Adana’da kebap ne anlama gelirse Kırklareli içinde köfte o anlama gelir. Pek çok şehirde meşhur köftelerinden yemiş olmama rağmen Kırklareli’de yediğim köftenin tadını , yanında ki koyun yoğurdunun lezzetini başka hiçbir yerde bulamadım. Yolunuz Kırklareli’ye düşerse mutlaka denemenizi öneririm. Hatta özellikle köfte , yoğurt yemek için rotanıza Kırklareli’yi eklemenizi öneririm.
    Dün akşam Burak sıkıntılı bir yolculuktan sonra geç saatlerde Kırklareli’ye ulaşmıştı. Yolda kaskın vizörü neredeyse uçuyormuş. Bir de servisten yeni çıkan motorunun deposunu doldurduktan sonra alttaki borudan benzin akıtması sinirlerini iyice zorlamış. Neyse ki sorunu çözebilmiş. Aksak ve sorunluda olsa gezimiz bir şekilde başlama aşamasına geldi.

Konu Antiocos tarafından (28-06-2011 Saat 00:36 ) değiştirilmiştir.