Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 20´e kadar. Toplam 20 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Manci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Olcay MANCILIKCILAR
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

2 gun once bende yeni bir transalp aldim. Goruslerimi belirtmeden once acemi oldugumu belirtmek isterim.

Motoru almadan once cok fazla celiski icerisindeydim. Acaba tenere mi alsam ? Biraz daha para biriktirip F650 mi alsam falan diye. En sonunda yola ciktim ve butun motorlari denedim. F650 butcemi cok zorlayacagi icin direk eledim. Fiyati/ Servis ve yedek parca maliyetleri / kendi adima beni fazlasiyla zorlayacakti o yuzden vaz gectim. Tenereye gelince , sele yuksekligi o derece yuksek bir motora daha once binmedim acikcasi. Boyum 1,74 , motorun ustunde zor duruyordum.

En son sira transalpe geldi. Sele yuksekligi bana birazcik yuksek gelse de cok da zorlamadi beni. Bindigim en rahat motor diyebilirim. Daha once kullandigim motorlar (VT 750 shadow , KTM 125 Duke). Boylesi agir bir enduro daha once kullanmadim , hic surus tecrubem yoktu yani. Ilk bindigim zaman elim ayagim titriyordu. Yahu ben bu motoru eve kadar nasil goturecegim korkusu... Ama ilk yola ciktigim andan itibaren , en ufak tehlike veya zorlanma yasamadim. Bagcilardan - Camlicaya kadar rahat rahat geldim. Yolda gelirken nekadar dogru bir karar verdigimi anladim.

Yakit gideri konusunda cok fazla bilgim yok su asamada. XL 650 transalp sahibi arkadasimin yakit konusunda surekli sikayet ettigini bilirim. XL 700 lerin ortalama 100 km`de 5-6 litre arasi tukettigini okumustum. Uzun yolda 5-5,5 litre belki...
    Konu Manci tarafından (21-08-2011 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

F 650 gs'i 2 sene kullandım. Kullanımı transalpe göre daha pratik diyebilirim. Dedikleri gibi yüksek süratte titreşim problemi falanda fazla değildir ama uzun seyahatler esnasında 130 larda kesilmeye başlıyor. Transalp xl 700 ü tavsiye ederim. Onuda 3 senedir kullanıyorum. Bence fiyat kalite oranlamasında alınabilecek mantıklı enduro. Ben şehiriçinde ortalama 12.5 litre benzinle ortalama 200- 250 km yol yapıyorum. Trafikte benzin tüketiminin denenmesi zor. Ancak bir Gelibolu seyahati esnasında 12,5 litreyle 400 km yol yaptm.Bunu gaz açmadan 90-100 km sabit hızla ve otobanda denemiştim. Neden 12,5 litre çünkü bu uyarı başladığında benzin alırsan bu kadar alıyor.

Enduroist Üye scanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İLYAS GENÇ
    Motosiklet
    TA XL700
    Marka
    Honda

bende nisan da ilk motor olarak sıfır bir transalp aldım, ilk motorum oldugu için başka motorlar ile mukayese yapma şanşım yok ama çok rahat ettiğimi, kıvraklığından , hatalarımı tolere etmesinden, bana göre süratli sayılacak 170-180 kmlere çok rahat çıkmasından çok memnunum. Daha bir kere nerden aldım bunu dedirtmedi, dedirtmezde inşallah. ne kadar yaktığı konusuna hiç dikkat etmedim bir dahaki fullemede bakayım..
    İLYAS GENÇ
    TA XL700

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

bir TA xl650 kullanıcısı olarak, bu motorun kullanıcıları sürekli benzin tüketiminden şikayet eder denmesine biraz alındım! yani sürekli şikayet eder demeyelim de, benzin tüketimi nedeniyle biraz canları(cepleri) yanıyor, onun için sürekli bu acıyı anlatarak, ruhsal sağaltım yapmaya çalışıyorlar diyelim(fazla teknik oldu ama!). yoksa ben hiç bir motosikleti benim aygırı sevdiğim kadar sevmedim. bir motosiklete sadece motor yağı ve benzin koyup, tık demeden binlerce km yapıyor olmak ayrı bir keyif...

haa, unutmadan, şu başlıkta da TA hakkında bir şeyler vardı:
    http://www.enduroist.com/forum/showt...light=transalp

not: ayrıca, TA (hangi model olursa olsun) iyidir...
    - "eksiklik kendi özümde..."

5. Ali Emre Sakarya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

MuratPolat (29-04-2013)

Enduroist Üye Anil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Anil Yalcin
    Motosiklet
    XL700VA
    Marka
    Honda

Alıntı JeRu_SaLeM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu xl 700 transalp XL 650 Transalp in yakıt konusundaki yıkılmaz ön yargısını yıkabiliyor mu? ben yunus motoru Varadero lardan biliyorum o da 8,5-9 litre yayıyordu.( 0 KM iken çok yakıyosa bilmem ama 7000 km kadar hep çok yaktı ) yeni transalpin yakıtı nasıl kullanan arkadaşlar bilgi vermiyor neden acaba???
    çekiniyolardır bilgi vermeye açıkcası ben 2 haftadır kullanıyorum 2.0 dizel arabamdan daha çok yakıyor

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Motordan keyif alıcaksan yaktığını hesaplamıyacaksın.XT660 r 200 km'de 10 litre yakıyor.1200 cc Albea otomobilim de o kadar yakıyor.Ama motosikletin zevki ayrı, mukayese bile etmem.varsın yaksın.

8. Hayati BEDER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

MuratPolat (29-04-2013)

Isim
    İLYAS GENÇ
    Motosiklet
    TA XL700
    Marka
    Honda

Alıntı 59hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motordan keyif alıcaksan yaktığını hesaplamıyacaksın.XT660 r 200 km'de 10 litre yakıyor.1200 cc Albea otomobilim de o kadar yakıyor.Ama motosikletin zevki ayrı, mukayese bile etmem.varsın yaksın.
    kesinlikle katılıyorum ama yinede geçen hafta depoyu fulledim km yi not aldım bende merak ettim valla ne yakıyor diye ama fırsat bulupta binemiyorum bu durumda bir sonuca ulaşmam oldukça zaman alacak gibi gözüküyor
    İLYAS GENÇ
    TA XL700

Isim
    İLYAS GENÇ
    Motosiklet
    TA XL700
    Marka
    Honda

unuttuk mevzuyu, son 150 km tamamen şehir içi kullanımı sonuçlarına göre 2011 xl 700
    100 km de 6,23 ltr veya 1 km de 27,10 kuruş yakıyor. dediğim gibi tamamen şehir içi ve %80 ninde dur kalk ve 1-2-3 vitesler..
    İLYAS GENÇ
    TA XL700

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

arkadaşlar bende 2007 transalp var her zaman 50 tl benzin alırım hiç şaşmaz 90-110 aralığında 250 km yol yapar 110-170 arasına çıkarsam 200 km yol yapar,bu yaz hep böyleydi,saygılar.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

daha önce 650 gs im varken yılını hatırlamıyorum ilk 700 lük çıktığında bende test yapmıştım. f 650 gs den sonra çok rahatsız gelmişti. gs de motorun içinde gibi hareket ederken transalpte sanki motorun üzerine tünemiş hissi vermişti. garip ama öyle hissettim. kullandıkça alttan acayip bir sıcak hava geldi baktım fan çalışmış ama adana için çok sıkıntılı bir durum. gs dede gelir ama sadece ayaklara. velhasıl kelam hazzetmedim ve sonrasında fazer ile devam ettim.
    bunları kötülemek için değil neler hissettiğimi belirtmek için yazdım. bence 650 gs ile rekabet edebilecek bir motor değil transalp. yakıt konusuna hiç değinmeyeceğim. 650 gs neredeyse yarısı kadar yakar ve bence önemli bir parametredir.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12