Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 18´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye aytaç öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    aytaç öztaş
    Motosiklet
    f 650
    Marka
    Bmw

Alıntı iSSo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de yağını kontrol etmeni öneririm.
    vallaha yağı daha 250km önce değişti. şanzıman kavramasında da bir problem vardı. o da ergün ustanın koyduğu yağdan kaynaklanıyormuş (ibrahim ustanın dediğine göre) yağı değiştirince o problem ortadan kalktı. yağda bir problem olacağını sanmıyorum.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı itouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    melih abi belki de dediğin gibi. ama ben havası nasıl alınır bilmiyorum. tarif edebileceğin basit birşey mi? hiç olmazsa olabilecek ihtimallere bakayım da en son çare yine bir ustaya götüreceğiz. tabi bir iki ay yatırdıktan sonra.
    Benim motor 2001 GS silindirin sağ üstünde küçük bir meme var dibi somunlu 10 veya 11 numara lokma anahtarla açıyorsun hava su karışımı fışkırıyor tamamen su gelince sıkıyorsun ama çok hain sıkmıyorsun tabi bu işlemi makina çalışırken yapıyorsun içinde hava yoksa zaten sadece su geliyor..
    Resmini koyamadım .Birde devridaim pompası işi bırakmış olabilir suyu gerektiği kadar hızlı devir edemezse hararet yapabilir..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı itouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    osman abi nasıl bakarım bu mişörlere? üzerinde mi yazar kaç santigrat derecelik olduğu, yoksa başka bir numarası mı var?
    Benim söylemek istediğim şu:Belki motor hararet yapmıyor normal ısıda çalışıyor ama sen fan çalışınca erken ısınıyor zannediyor olabilirsin!..
    Bu durumda fan mişoru erken devreyi kapatıp fanı çalıştırıyor..Böyle olması için ya fan mişorü bozuk yahut da düşük dereceli ile değiştirilmiş demektir..

Kontrol için : 1-Mişorü sök ve üzerinde yazıyorsa derecesine bak..
    2-Yazmıyorsa:Bir metal kaba su koy,bir termometreyi ve mişorun ısıya duyarlı ucunu kaptaki suya sok.Ağır ateşte ısıt.Mişorun kablo bağlanan uçlarını da multimetreye bağla.
    Isı yükseldiğinde mişor devreyi kapatıp multimetrede sesli uyarı yapacaktır..O anda termometreye bak kaç derece..

Enduroist Üye Fıratk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fırat BUYRUK
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

Aytaç merhaba,
    1-motorun sağ tarafında su tahliye kabı göreceksin oraya bir göz at 3/4 oranında dolu olması gerek,
    2-Motorun önüne geçtiğinde kafa grenajının altında, radyatörün sol üst kısmında radyatör kapağı bulunmakta onu açıp parmağınla dolu olup olmadığına bak ( tabi soğukken ) eğer eksik ise ve tahliye kabında da su yok ise eksik su ile çalışmasından kaynaklı hararet yapabilir...
    Radyatör kapağı termostatlı bir kapaktır su kabın dolu, radyatöründe su eksik ise görevini yapmıyor demektir...
    3-Hararet müşirin görevini yapmıyor olabilir (O.Somuncu abimiz kontrolünü güzelce tarif etmiş zaten...
    4-Su devir daim kelebeği ömrünü tamamlamış yeterli devir daimi sağlamıyor olabilir....

f650'lerde radyatör sıvısının havasının alınması için bir düzenek yok, yakın zamanda organik radyatör sıvısını kendim değiştirmiştim...

Uyarmak istediğim farklı bir konu daha var f650'lerde özellikle yaz aylarında düşük vites/yüksek devir nedeniye sık karşılaşılan farklı bir problem fazla hararetten kaynaklı silindir kapak contasının yanmasıdır, gözle tespit edemeyeceğin bu durum zamanla motor yağına suyun karışması ve beyazlaşmasına neden olur ki kısa zamanda motoru kucaklamana bile neden olabilir, yağını da kontrol etmeni öneririm...

Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

AYTAÇ beni bi arar mısın?...
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Ordinaryus Enduroist Nuri Güzes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET NURİ GÜZEŞ
    Motosiklet
    1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Alıntı __face__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AYTAÇ beni bi arar mısın?...
    kardeşim burdan konuşunsana ya .bizde dikkatle izliyoz mevzuyu.fiskos olmasın beya.hayırınıza.
    Konu Nuri Güzes tarafından (22-06-2011 Saat 19:47 ) değiştirilmiştir.
    Hacı hacıyı Mekkede,Hoca hocayı Tekkede,deli deliyi dakkada bulurmuş.

Enduroist Üye selim naşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    selim naşit
    Marka
    Bmw

benım hararetle ılgılı soyle bır sorunum var. 99 f650 st sahıbıyım. hararet ısıgı yanmıyor. fanım nizami calısıyor. hararet ısık ampulunu kontrol ettık, ampulde sorun yok. sanırım müşür arızalı. web de müşür buldum. ancak 97 modele kadar demekte. uymaz dıye arastırmadan almadım. 97 sonrası modellerde müşür farklı mı acaba, bılgısı olan var mı? fan müşürü ve yağ müşürü aynı iken neden hararet ışık müşürü farlı anlayamadım.

Enduroist Üye Levomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Levent Atayman
    Motosiklet
    Pegaso ie/Cagiva Navigator 1000
    Marka
    Aprillia

birde ben birseyler yazayim dedim.
    sogutma sisteminde hava olabilir, kapaklarini ac ve kalin (radyatörden motora giden ve gelen) borulari bir kac kere ellinle sIk, hava kabarciklari cikmamali.
    Rotax motorlarin 25-40 bin km arasi sIkca görünen derdi: Kafa contasinin yanmasi, sonuc hemen hararet yapmasidir. Yazacagim tetsi yapmani öneririm, 10 dk alir: Büyükce bir siringa ile (eczaneleren tehmin edebilirsin) suyundan ve yagindan örnek al ve birer bardaga koy. Yagda su (beyaz cizgi olarak kendisini beli eder) veya suda yag var ise gecmis olsun.... kafa contan deyismelidir. deyilse sevin ve müsürleri aramaya koy kendini
    Hayir, hayir ben hizli kulanmiyorum sadece yavasca ucuyorum.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12