Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 57 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Katılımcı Üye natre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERTAN SARIKAYA
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Benim için motorsiklette en başta gelen unsur güvenliktir. Daha sonra sürüş keyfi, ki biz bu makineleri keyif alalım diye kullanıyoruz, sonra servis ağı, parçası vs şeklinde gider.

1200gs benim temel hedeflerime birebir uyan bir makina. Frenlerinin verdiği güven, ani frenlerde öne yığılmak, arkayı boşa çıkarmak yerine olduğu yere güvenle oturması benim için vazgeçilmez özellikler.

Bu tartışmalar çok da anlamlı değil aslında, çünkü herkesin beklentisi, zevki kendince farklılık gösterir. Böyle göreceli bir konuda en iyisi şudur demek de doğru olmaz.
    Ertan SARIKAYA
    '08 1200GS - İSTANBUL

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

BMW firması f 800 için bugüne kadar hiçbir BMW motorun yapamadığını yapan motor diye pazarlama yapıyor. Bunun sebebi en hızlı, en konforlu veya en iyi arazi kabiliyeti sergilemesi değil. Hepsinden yeterince barındırması. Hakkı Tolunay, Motorbike mayıs sayısında test etmiş. Adam 330.000 km de 1150 gs kullanıyor. 1200 almış ve satıp eski motoruna geri dönmüş. Ayrıca şehir içinde scooter kullanıyor. En iyi motor, binerken iyi hissettiğin motordur.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Bazi abiler simdi diyeceklerime hak vermeyecek ama yazayim belki benimle ayni dusunenler olabilir.
    Enduro motorlari nasil degistirip asfaltta gideriz, daha cok kesime ulasiriz diye dusunmusler. KLE 500 uzerine cikip rahatsiz dag bayir gezmek istemeyenler icin KLE 650 Versys cikardilar.
    KLE500 enduro sayilirken, KLE 650 asfalttan disari cikmaz istemez.

Versys asagidaki odulleri de alinca Honda ve Suzuki de bosa durmadi ve rakiplerini cikardi.

Olursa dag bayir gezerim ama sehirici sehirdisi vazgecilmezim diyenler icin oldu bu motorlar. Sahsen 7-8bin km yaptim Riva, Sile ve Karasu yolundan baska bozuk yola girmedim. Ama hep aklimda dag bayir gezerim vardi. Olursa dag bayira girersem bu motorlar da beni uzmez.

2008 Motorcycle of the Year Award by Motorcyclist Magazine.[7]
    2008 Best in Class award by Motor Cycle News.[8]

Asagidaki reklam stratejisi ile alakali.

Dag bayir gezen 4x4 bir SUV, resimde dikkatli olmayan bir kullanici SUV un asfaltta oldugunu gormeyecek ve bilincaltina bile atmayacaktir.
    Bu motorlar da bence bu hesap...

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Özgür aslında değişik bir konuya temas etmişsin. Bu arada resimde ki suv değil gerçek anlamda arazi aracı. Nissan pathfinder.
    Suv aslında sport utility vehicle yani spor amaçlı taşıt demek. Ancak iş araba olunca jeep görünümlü hafif araziye uygun araç olarak karşımıza çıkıyor. Hafif arazide insanları ufak maceralara girmeye teşvik edecek ancak eve dönerken otobanda 200 km yi görecek, caddede de ilgi çekecek kadar havalı olacak araçlara diyoruz. Transalp, dl, versys gibi motorlar aslında suv. Ama bir Lada niva nın yaptığını ne grand cheroke ne de range rover yapabilir.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı enginE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özgür aslında değişik bir konuya temas etmişsin. Bu arada resimde ki suv değil gerçek anlamda arazi aracı. Nissan pathfinder.
    Suv aslında sport utility vehicle yani spor amaçlı taşıt demek. Ancak iş araba olunca jeep görünümlü hafif araziye uygun araç olarak karşımıza çıkıyor. Hafif arazide insanları ufak maceralara girmeye teşvik edecek ancak eve dönerken otobanda 200 km yi görecek, caddede de ilgi çekecek kadar havalı olacak araçlara diyoruz. Transalp, dl, versys gibi motorlar aslında suv. Ama bir Lada niva nın yaptığını ne grand cheroke ne de range rover yapabilir.
    Engin abi,
    Araba bilgim cok olmadigi icin anlami pekistiren bir resim buldum koydum
    Cok guzel aciklamissin abi, eline saglik, aynen katiliyorum.
    En havali SUV motosiklet ise Versys

Transalp de fena degil. 2012 DL de incelince zerafet geldi, gecen sene ince olsaydi Versys yerine dusunebilirdim.

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Selam arkadaşlar, yeni dl 650 yi alalı 3 ayı doldurdum. Km 4740. Genel olarak memnunum, seri, kıvrak, pratik, zevkli bir motor. Motoru şirket adına aldığımdan dolayı yakıt masrafları kayıt altında. Arasıra yüksek devirli ve süratli kullanma dışında çok zorluyor değilim. Frenleri dışında beni tatmin etmeyen bir tarafı yok. Vereceğim bilgi bu yol esnasında 992 tl tutarında benzin almışım. Bunun karşılığı da 100 km de 4,4 litre ve km başına 209 kuruş demek.

Enduroist Üye EMRE ÜNLÜKAPLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE ÜNLÜKAPLAN
    Motosiklet
    Vstrom DL 650
    Marka
    Suzuki

Engin bey motosikletiniz hayırlı olsun... Sanırım yanlışım yoksa bu son model ve ona yakın modellerde abs standardı vardı... yok eger yanlışım varsa zatende yanlışım var demektir =) soracagım o ki, bundan dolaylı olaraktan abs'li modellerde yinede fren tatminkarsızlığı gibi bir konu yine söz konusu olabiliyormu acaba...

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

cbf tr grubu yüksek hızlarda salınımı(aslında yüksek hızda değil belirli bir devirde titreşim sallantı vs), özellikle çanta takılıyken gidon çırpmasını tartışıyor.
    vstrom tr ön çatala bağlanacak bir aparat geliştirmiş sipariş topluyor. anladığım ön çatal mesnetsiz olduğundan esniyor, yani şakülü kayıyor. ayrıca ön çatal vuruntusunu kendi geliştirdiği yağ değişimi ile önlemeye çalışıyor. tutmayan frenlerde cabası
    birisi cbf den efsane gibi bahsediyor, bir diğeri 2 kere alpenkönig (zannedersem) ödülü almış diyor.
    biz de ahmak gibi bmw kullanıyoruz.

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı beter-böcek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin bey motosikletiniz hayırlı olsun... Sanırım yanlışım yoksa bu son model ve ona yakın modellerde abs standardı vardı... yok eger yanlışım varsa zatende yanlışım var demektir =) soracagım o ki, bundan dolaylı olaraktan abs'li modellerde yinede fren tatminkarsızlığı gibi bir konu yine söz konusu olabiliyormu acaba...
    Emre merhaba
    Engin abiye sormuşsun ama bende yardımcı olmak için düşüncemi paylaşayım istedim
    2007 model ve sonrasında Abs sistemi mevcut,söylenenler gibi V-strom'un bariz bir fren sorunu var,ABS'li model tabiki daha iyi olduğu söylenebilir ama yinede oldukça yetersiz olduğunu söylemeliyim
    haa bide şu var ben motorumu kontrollu kullanırım,agrasif değilimdir,bu bağlamda V-strom'un motor kompresör'ünü kullanırım,buda frene minimum ihtiyaç doğuruyor

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Frenler duyarsız. Yüksek süratte titreşim veya gidonda sallantı yol ve özellikle lastikle ilgili. Üzerinde ki Bridgestone lastikleri daha öncede kullanmış ve sevmemiştim. Fazlasıyla sert. Birde asfalt kalitesi düşükse sallantı olabiliyor ancak Sapanca seyahatim esnasında kaymak asfaltta bu sorunları yaşamadım. Fren tertibatının ayar hissi yok. Hani kontrollü sıkı bir frenle yavaşlama evresi vardır, bu evre yok. Bunun dışında bence başarılı sayılabilir. İşin aslı 650 cc civarı enduro touring motor seçeneği kısıtlı. Suzuki de fiyat olarak aslında pahalı ama seçenek olmayınca fiyat kabul edilebiliyor.
    Konu EnginATASOY tarafından (11-07-2012 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu