Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye cihangir aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Question Marş Rublesi

Motorum 2 gün önce çalışmamaya başladı. Zaten aldığımdan beri ilk marşa bastığımda çalışmıyordu bir türlü. 2-3 denemeden sonra anca çalıştırabiliyordum motoru.2 gün önce de hiç çalışmadı. Marşa basınca tık tık tık ses geliyordu. Bugün motoru vurdurarak çalıştırdım. Bir motosikletçiye gittim Kocaeli'de. İşim çok yarın gel dedi. İyi dedim. Peki sorun nedir tahminen? dedim. Büyük ihtimalle marş rublesindedir sorun dedi. Kaça patlar diye sordum 1000 tl dedi. E motoru satarım o zaman ben de dedim. Neyse ki eve geldim araştırdım öyle bir fiyat yok. D&B motoru aradım elimizde yok ama isteriz Honda'dan dedi. 195 tl imiş. İçime su serpildi. 1000 tl nerde 195 tl nerde. Gerçi o da çok ama daha ucuzunu bulamadım.

Acaba bilen var mıdır NX 4 Falcon'la uyumlu marş rublesi ? Hangi motosikletle uyumludur ? Ucuza kapatabilir miyim bu durumu ?

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Cihan seni yemişler arkadaşım
    Önce 50 TL deselerdi de D&B den 200 TL fiyat çekselerdi bu ne iş kazık yiyorum diyecektin. Adam kafadan sallamış 1000 tl masraf çıkartmış şimdi ucuza kapattım diye seviniyorsun

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Gelen ses sadece tık tık sesi ise rubleden değildir yahu , elektiriksel bir sorun vardır onda ?

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihan seni yemişler arkadaşım
    Önce 50 TL deselerdi de D&B den 200 TL fiyat çekselerdi bu ne iş kazık yiyorum diyecektin. Adam kafadan sallamış 1000 tl masraf çıkartmış şimdi ucuza kapattım diye seviniyorsun
    Tabi ilk defa duyunca böyle problem fiyatı da bilmiyordum. Ama geldim baktım nette 195 tl normal gözüküyor. Yani adam fena yemiş beni dediğin gibi Ama herkes bu parçanın gereksiz pahalılığından söz ediyor. Özel olarak rulmancılarda yaptırılırsa daha ucuza olur ama orjinal parça alıp kafamın rahat olmasını istiyorum. Siz ne önerirsiniz ? XR400'ün parçası uyumlu olur mu acaba ? İnternette araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım. Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

Enduroist Kadim Üye EmreCeylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Ceylan
    Motosiklet
    Ramzey QM200GY
    Marka
    Ramzey

aynı sorunu daha yeni atlattım Cihan abi , marş rublesiydi , orjinali 25tl civarıydı , söktüm bir kaç parçacıyı dolaştım adamın biri al gülüm bu uyar soketini kes diğerinin soketini tak dedi , o şekil yaptım , taktım aküyü jarz ettim , sonra sorun kalmadı , olmazsa dediğim gibi bi dene Cihangir abi
    EmreCEYLAN Arh(-)
    Ramzey QM200GY 10FV559
    554 2517406
    emreceylanblk@gmail.com
    Balıkesir/Merkez

Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı emreceylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorunu daha yeni atlattım Cihan abi , marş rublesiydi , orjinali 25tl civarıydı , söktüm bir kaç parçacıyı dolaştım adamın biri al gülüm bu uyar soketini kes diğerinin soketini tak dedi , o şekil yaptım , taktım aküyü jarz ettim , sonra sorun kalmadı , olmazsa dediğim gibi bi dene Cihangir abi
    Senin dediğin marş rolesi olmasın Emre ?

0 532 4258807

.

Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Alıntı Ünsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelen ses sadece tık tık sesi ise rubleden değildir yahu , elektiriksel bir sorun vardır onda ?
    Bugün götürmeyi düşünüyordum.Problem neyse ortaya çıkacaktı ama ders de çalışmam lazım final haftası dolayısıyla. Yani sorunun çözümü haftaya kaldı. Haftaya kadar motorsuzum gene. Ve 2 günde bile deli gibi özledim bakalım 1 hafta nasıl dayanacağım

Emre açıkcası öğrenci olduğum için dişimden tırnağımdan artırıp vereceğim parayı. Zaten bakımı geldi motorun ona ayrı bir para. Bir de lastik lazım. o da ediyor 450 tl'ye yakın. Napacağım hiç bilmiyorum. Ama senin dediğin gibi bir deneyeyim diyorum. Özel olarak bir yerde yaptırırım olmadı orjinalini alırım ilerde tekrar sorun yaparsa.

Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Forumda tık sesiyle kalıp çalışmayan motor başlıkları var . Bir incele istersen elektiriksel bir problem gibi geliyor bana , hatta bakım esnasında para harcamadan bile çözülebilir belki ufak bir temassızlık problemiyse.

0 532 4258807

.

Enduroist Kadim Üye EmreCeylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Ceylan
    Motosiklet
    Ramzey QM200GY
    Marka
    Ramzey

Alıntı Ünsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin dediğin marş rolesi olmasın Emre ?
    oyşşş.. opss..çüşş.. pardon Ünsal abi yahu doğru dedin marş rolesi.. marş rublesi metal dişli çark gibi birşeydi dimi ? karıştırdım yahu..

Alıntı raskolnikov Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün götürmeyi düşünüyordum.Problem neyse ortaya çıkacaktı ama ders de çalışmam lazım final haftası dolayısıyla. Yani sorunun çözümü haftaya kaldı. Haftaya kadar motorsuzum gene. Ve 2 günde bile deli gibi özledim bakalım 1 hafta nasıl dayanacağım

Emre açıkcası öğrenci olduğum için dişimden tırnağımdan artırıp vereceğim parayı. Zaten bakımı geldi motorun ona ayrı bir para. Bir de lastik lazım. o da ediyor 450 tl'ye yakın. Napacağım hiç bilmiyorum. Ama senin dediğin gibi bir deneyeyim diyorum. Özel olarak bir yerde yaptırırım olmadı orjinalini alırım ilerde tekrar sorun yaparsa.
    dur bakalım Cihangir abi , bi hata ettim affola , bir iki saat boş vaktim var arıyım biraz belki ucuza filan birşeyler bulurum.. bende öğrenciyim daha dün bitti sınavlarım iyi anlarım halinden
    EmreCEYLAN Arh(-)
    Ramzey QM200GY 10FV559
    554 2517406
    emreceylanblk@gmail.com
    Balıkesir/Merkez

Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Konuyu okumuştum ama tamamen aklımdan çıkıp gitmiş. Ünsal abi aynı sorunlar var deyince bir araştırdım ve tekrar buldum konuyu: http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?t=4775

Hakikaten aynı sorun. Herşeyiyle uyuyor. Kargoya gittim. Vermem gereken parçayı verdim motora bindim çalıştırdım gidiyorum bir baktım devir saatim çalışmıyor. istop ettim motoru sonra çalıştırayım dedim tık tık tık ses. Vurdurdum motoru çalıştı, devir saati de çalışıyor. Sanayiye gittim akünün değerlerini ölçtürdüm normal. Sorun ne diye anca dün bakabildim. Sonrasını biliyorsunuz zaten. Ama daha kesin bir tanı yok. O yüzden Emre sen de araştırma. Belki sorun rublede değildir , boşuna araştırmış olursun. Ben haftaya tekrar bir baktırınca motora yazarım buraya. Ama yukarıda verdiğim linkteki çözümü bir deneyeceğim. WD40 spreyle bir temizleyeyim kontağı falan. Belki sorun oradadır ( inşallah !!) Yardımlarınız için çok teşekkürler

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu