Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567
61 den 67´e kadar. Toplam 67 Sayfa bulundu

Konu: Ybr 125

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı İsmail Sarıgül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,Kazasız nice km lere.

Şu aralar bende almayı planlıyorum fakat CBF150 ile arasında kaldım.Çoğunlukla şehiriçi fakat ara sıra da artçılı ve yüklü olarak şehirler arası geziler planlıyorum. 25 cc lik fark uzun yolda artçılı ve yüklü olarak çok farkeder mi onu bilemiyorum. Farktan kastım hız değil. Tork yada beygir gücü. Yakıt olarak ybr nin açık ara çok daha iyi olduğunu biliyorum. Cbf in yakıtı nasıldı?

Ayrıca CBF ' performans ve sele olarak uzun yol için daha rahat olduğunu duyuyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Cbf150 tip olarak bana daha hoş, biraz daha yapılı gözüktüğü için almıştım.
    Birde selesi biraz daha geniş sanırım, onun dışında ister ybr ister cbf, 2 si de fiyatının karşılığını her zaman veriyor.

Enduroist Üye Serkan KARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan kara
    Motosiklet
    NC 750X
    Marka
    Honda

Alıntı İsmail Sarıgül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,Kazasız nice km lere.

Şu aralar bende almayı planlıyorum fakat CBF150 ile arasında kaldım.Çoğunlukla şehiriçi fakat ara sıra da artçılı ve yüklü olarak şehirler arası geziler planlıyorum. 25 cc lik fark uzun yolda artçılı ve yüklü olarak çok farkeder mi onu bilemiyorum. Farktan kastım hız değil. Tork yada beygir gücü. Yakıt olarak ybr nin açık ara çok daha iyi olduğunu biliyorum. Cbf in yakıtı nasıldı?

Ayrıca CBF ' performans ve sele olarak uzun yol için daha rahat olduğunu duyuyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Teşekkür ederim, benle aynı zamanda cbf 150 alan arkadaşımla biraz karşılaştırdık motorları. YBR yakıt konusunda tartışmasız önde sonuçta motor hacmi farkı var. Fakat onun dışında bütün kıyaslamalarda CBF derim, tipi hoşuma gitmediği için ben CBF almadım. Bir de CBF lerde kronik zincir gevşeme durumu oluyormuş arkadaşımınki şuan gevşek durumda mesela. YBR 80-90 km/h geçtiğiniz zaman hissedilir bir şekilde titreme yaratıyor. Artçılı uzun süreli seyahatlerde sizi çok zorlar, 25cc farktan çok tork ve beygir farkına bakmak daha doğru olur.

Fakat YBR ucuz(bakım,yakıt, yedek parça vs.) ve çok kıvrak kullanışlı, özellikle şehiriçinde çok ideal bir motor. Uzun yol içinse tek kişilik kullanım daha uygun bence. Bugün artçıyla 8-10km yol aldım, motorun performansında bariz bir şekilde düşüş gördüm, özellikle ilk hareketlenmelerde.

Burdaki tevsiyeler ne kadar sizi yönlendirse de ikisinin üstüne oturduğunuzda içinize sineni alıyorsunuz, yorumları pek umursamıyorsunuz Ayrıca ikinci el alacaksanız özellikle 10000 km üstü motorlarda orjinal lastik varsa değiştirmenizi öneririm.

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Hayırlı olsun... Kazasız belasız sürüşler dilerim... YBR güzel ve yakın mesafelerin en iyi yol dostudur...
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Banned
    Isim
    murat arslan
    Motosiklet
    gsr 600
    Marka
    Suzuki

yamaha ybr yi 2009 da sıfır aldım 2013 de 39 000 km de sattım. bu 4 sene içinde tek bir arızası ve yolda bırakmışlığı olmamıştır.şimdi suzuki gsr 600 e biniyorum ama ybr nin eksikliğini ve bir okadar arkadaşlığını çok arıyorum

Enduroist Üye Serkan KARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan kara
    Motosiklet
    NC 750X
    Marka
    Honda

İlk 1000KM doldu gelelim ilk tecrübeye göre izlenimlere

- Kesinlikle başlangıç motoru için çok ideal.
    - 1000KM 3. depodayım(yedek kullanılmamıştır hiç), yakıt sarfiyatı muazzam derecede tatmin edici.
    - Metzeller lastiklerle yol tutuş problemini çözdüm. Orjinal lastikler inanılmaz kötü.
    - Soğukta çalışmama inadı beni çileden çıkarıyor. Kaldı ki ben İzmir'deyim daha soğukta nasıldır düşünemiyorum.
    - İnanılmaz kıvrak, şehiriçinde kullanmak için biçilmiş kaftan.
    - Şehiriçi demişken keşke selektör düğmesi de olsaydı.
    - 90-100 km hızla stabil gitmek biraz zor oluyor titreşimden ellerim uyuşuyor
    - Son olarak nasıl bir illete bulaştım ben böyle 1 ayda 125lik motordan sıkıldım yeni arayışlara girdim

6. Serkan KARA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (03-02-2014)

Enduroist Üye Abdullah Pınarbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah Pınarbaşı

Konu başlığınız ilgimi çekti, bu sınıfta bir motosiklet almayı düşünen herkes gibi bende honda cbf 150 ile yamaha ybr 125 arasında kaldım. Gönlüm ybr den yana. Fakat sizin ybr tecrübelerinizden yararlanmak isterim

Enduroist Üye Abdullah Pınarbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah Pınarbaşı

Tüm cevapları okumadab yazmıştım o mesajı kusura bakmayın cevabımı aldım. Teşekkür ederim yinede

Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567