Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 59 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Sevgili Yusuf,
    Anladigim kadari ile senin kafan bayagi karisti. Cunku saydigin motorlar belki butce olarak birbirine yakin duruyor ama hepsi ayri tarz motorlar ve karsilastirmalari mumkun degil. Yazdigin motorlardan biri cadde tipi dedigimiz bir motor iken, bir digeri ciplak yani naked tarzi iken, bir diger de ki aslinda benim sana tavsiye edecegim, tek motor olan uzun yol, sehir ici, artcili artcisiz nasil istersen kullanabilecegin bir motor yani Vstrom DL650.

DL650 hem yuksek bir motor, hem de bence su anda, BMW nin R1200 serisi pazarindan en cok pay alabilen bir motordur. ABS li olanini almani ozellikle oneririm. Ani fren yapmak durumunda kalindiginda kimin freni ne kadar sikacagi belli olmuyor. Bu konuda youtube da cok guzel videolar bulabilir, hatta ileri ve guvenli surus egitimi veren butun kuruluslarin teorik egitim ve kapali alan egitimlerinde bunun nedenini gayet iyi arastirabilirsin. Esini de memnun edebilecegin ve butcene an yakin duran motor su anda DL gibi gorunuyor.

Eh Ahmetbeyli virajlari icin zaten egitim de alacaksindir mutlaka. Ergur motor Gurkan Biyikli var Kahramanlarda onunla bir gorus istersen. Ya da Ozgorkeyde BMW motorda Eyup ile bir gorus onlar sana yardimci olurlar.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Enduroist Üye yusufyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yusuf yurt
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

eğitimi mutlaka alıcam bundan şüpheniz olmasın gerçektende kafam çok karışık

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı yusufyurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ayni sekildeydim, naked mi DL mi, TA mi.
    Uzerine cikinca dedim bu olacak; sonucta Versys oldu.

Isim
    yusuf yurt
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

cbf 600 dl 650 arasında ne far var dl650 fiyatı bana yüksek geldi sanırım cbf 600 den yana kullanıcam şansımı birde dl 650 nin görüntüsünü beğenmedim

Isim
    yusuf yurt
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

kararımı verdim cbf 600 alıcam 2008 ama bunun için 3 5 ay beklemem gerekecek 2007 de olabilir ama ben 2008 modeli için uğraşıcam bilgiler için teşekkürler

Enduroist Katılımcı Üye ilker Buyukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker büyükdemir
    Motosiklet
    R1200GS Adventure
    Marka
    Bmw

cbf 600 dl 650 arasında ne far var dl650 fiyatı bana yüksek geldi sanırım cbf 600 den yana kullanıcam şansımı birde dl 650 nin görüntüsünü beğenmedim
    Bence cok fark var; tarz, marka ...
    Bence kullanmadan motor almayın.
    Konu ilker Buyukdemir tarafından (12-03-2012 Saat 17:13 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye DevriM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Devrim Cemil
    Motosiklet
    CBR 250 R
    Marka
    Honda

Selamlar
    Vitesli motosiklete geçmeden önce benzer sorgulamalar yapmıştım.
    Özellikle kask alırken, kafanızın ederi değerinde bi kask almayı tercih edin diye yorum yapanlar olur. Ben şu şekilde düşündüm daha çok; Alacağımız / aldığımız motorların değeri ortalama 10 bin lira, Güvenli Motosiklet Eğitimi ücreti ortalama 300 lira. Honda Eğitim Merkezi'ne gidenlerden biri olarak, tavsiye ederim.

kararımı verdim cbf 600 alıcam 2008 ama bunun için 3 5 ay beklemem gerekecek 2007 de olabilir ama ben 2008 modeli için uğraşıcam bilgiler için teşekkürler
    Motosikleti yükseltmekle ilgili, sizin düşündüklerinize benzer şeyleri + / - haliyle düşünmüştüm ve yeni motosiklet almama rağmen hala da düşünüyorum
    Ben tercihimi CBR 250 den yana kullanmıştım. Enduro, racing, naked vs.. nedir bilmeden etmeden ve Honda tutkunluğumdan dolayı. Şimdi de üst modele geçmek var aklımda.
    Sitedeki arkadaşlar, kendileri motor alırcasına yardım olmuşlar gördüğüm kadarıyla, taktir etmemek elde değil. Elbette ki alacağın motosiklete kendin bineceksin, senin kontrolünde karar haliyle.

İşin ilginç yanı şu; sana yapılan yorumları okudukça, kendime yapılmış gibi düşünerek dikkatle okudum ve her yorumdaki önerileri ince ince araştırmaya çalıştım.

En son kavradığım şey şu oldu.

• Motosikleti nerede kullanmak istiyorsun ?
    • Motosikleti hangi amaç için kullanmak istiyorsun ?

Bakındığım motosikletler şunlardı;

• Honda TransAlp 650
    • Honda TransAlp 700
    • BMW F 650 GS
    • Suzuki V-Strom DL 650
    • Aprilia Pegaso 650

Yükseltmeyi düşünürken aklımdaki bütçem 12 bin liraya kadar bi limitti. Haliyle 2. ellerde bulmaya çalışılıyor çözümü. 2. el fiyatlarda denk gelenler ise pek iç açıcı bi tablo oluşturmadı fiyat açısından.

Bi kaç gün öncesine kadar epey araştırdıktan sonra, CBF 600 'e geçip full rahatlık sağlamasa da, orta hal bi rahatlıkla şehir içinde ve arada bir şehir dışında kullanabilirim diye sabitleştirmiştim aklımda.
    Şimdi sizden de içimi okuyan bi yorum görünce, şaşırmadım desem yalan olur

Sizin yorumunuzu okuduktan sonra ise, şu şekilde düşündüm. Elimdeki motoru bir süre daha kullanıp (3 / 9 ay), enduroya uygun bir motosiklet almak için zaman ve para tedariği sağlamak daha mantıklı geldi.
    Yukarda verdiğim motosikletlerden hangisi olur, hala net emin değilim. Fakat tedariğimi sağladığım süre sonunda, yeniden bakınıp, o zaman aklıma yatan seçeneğe göre hareket etmek taraftarıyım.

Yorumumun size bi katkısı olacağını pek düşünmüyorum esasında. İnsan kendi durumuna göre karar veriyor sonuç itibariyle.

Bu konuyu açtığınız için teşekkür ederim. Kafamdaki soru işaretleri buraya dökülmüş oldu kendiliğinden şekilde

Umarım içinizi rahatlatan bir karara varırsınız

Isim
    yusuf yurt
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

aslında 150 lik motordan sonra kullanılabilecek en mantıklı motor değerli arkadaşların söylediği gibi dl 650 cbf 600 ta 650 versys tabikide hız tutkunuz yoksa bu benim düşüncem ben 600 lük makinaya geçince 200 yapıcam diye düşünmüyorum cbf 150 iyle 90 km hız yapıyordum 600 lük makinaylada yapıcağım hız max 150 olur bunun için cbf 600 bana yeteceğini düşünüyorum yorumunuz için çok teşekkür ederim motoru alınca siteya fotoğraflarını koymak için sabısızlanıyorum
    Konu yusufyurt tarafından (13-03-2012 Saat 09:21 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

aslında 150 lik motordan sonra kullanılabilecek en mantıklı motor değerli arkadaşların söylediği gibi dl 650 cbf 600 ta 650 versys tabikide hız tutkunuz yoksa bu benim düşüncem ben 600 lük makinaya geçince 200 yapıcam diye düşünmüyorum cbf 150 iyle 90 km hız yapıyordum 600 lük makinaylada yapıcağım hız max 150 olur bunun için cbf 600 bana yeteceğini düşünüyorum yorumunuz için çok teşekkür ederim motoru alınca siteya fotoğraflarını koymak için sabısızlanıyorum
    CBF 600, 4 silindir ve digerlerinden fazla diye yakiyor biliyorum. Diger motorlar 2 silindir. Ben egitim aldigimda 4 silindirli bir motor alma, senin icin fazla zor olur demislerdi. Ben de arkadasa katiliyorum, Hondanin egitimlerinden guvenli surus 2 ye bir katilin orada kendinizi nasil gordugunuz ve hocalarin sizi nasil gordugu ortaya cikacaktir. CBF 600, 6bin devirden sonra mermi gibi firlayan bir motor, kullanan arkadaslardan biliyorum. Hatta biri daha yeni perte cikardi motorunu. Gozunuz korksun, tedbiri elden birakmayin
    Surcu lisan yaptiysam affola.

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Merhaba,
    CBF 600 almayı düşündüğünüz için bildiğim kadarıyla yardımcı olmak istedim. CBF 600 çok dengeli bir makinedir. CBF 150'den sonra çok zorlanmazsınız diye düşünüyorum ama biraz dikkat etmeniz gerekecek. Motor 77 beygir ve bayağı seri. Yakıt konusuna gelirsek enjeksiyonlu olmasına rağmen 30 kuruş civarında yaktığını biliyorum. 2008 yılından sonraki modelleri enjeksiyonlu diye biliyorum. İnşallah az da olsa yardımcı olabilirim.

Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu