Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 59 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Hemen ticarete gireyim Benim bir arkadaşımda VTR 250 var sıfır sayılır satmadıysa düşünürsen buraya yaz ben görüşürüm 400cc Honda falcon 29 bg 250 cc VTR 32 bg 650cc BMW 50 bg yani çok zayıf sayılmaz. Kardeşlerimde de var (Zaten 3ü de aynı seri plakaları sıralı) 2 kişi Tarabya yokuşunu 5. viteste 80-85 le çıkıyor Maşallah

Çok mu reklam koktu ne
    By JeRu SaLeM

Enduroist Üye yusufyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yusuf yurt
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

saolun arkadaşlar ben kesin kararımı verdim cbf 600 alıcam
    Konu yusufyurt tarafından (14-03-2012 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir.

Isim
    yusuf yurt
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

arkadaşlar bu motor hakkındaki bilgilerinizide alabilirmiyim bu motoru görünce kafam gene karıştı

http://www.nebiogullari.com.tr/detay.asp?detayid=24

TEKNİK ÖZELLİKLER 10.285 TL
    MOTOR TİPİ Seramik tek silindirli , 4 zamanlı
    SİLİNDİR HACMİ 249,4 cc
    ATEŞLEME Elektronik CDI
    ÇALIŞTIRMA Elektronik / El Marşlı
    SOĞUTMA Sıvı soğutmalı
    MAX. GÜÇ 7500 dd 18,67 kv / 25,4 HP ( BEYGİR )
    MAX. HIZ 140 KM /H
    VİTES 6 VİTES MANUEL
    BOYUTLAR (exbxy) mm. 2005 X 790 X 1050
    AĞIRLIK 163 KG
    YAKIT DEPOSU 14 Lt
    FRENLER Ön : Disk 275mm Arka disk 275 mm
    LASTİK ÖLÇÜLERİ Ön 110/-17 Arka 140/70-17
    AKÜ 112V 12 Ah
    Konu yusufyurt tarafından (14-03-2012 Saat 17:04 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

Alıntı yusufyurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motor hakkındaki bilgilerinizide alabilirmiyim bu motoru görünce kafam gene karıştı

http://www.nebiogullari.com.tr/detay.asp?detayid=24

TEKNİK ÖZELLİKLER 10.285 TL
    MOTOR TİPİ Seramik tek silindirli , 4 zamanlı
    SİLİNDİR HACMİ 249,4 cc
    ATEŞLEME Elektronik CDI
    ÇALIŞTIRMA Elektronik / El Marşlı
    SOĞUTMA Sıvı soğutmalı
    MAX. GÜÇ 7500 dd 18,67 kv / 25,4 HP ( BEYGİR )
    MAX. HIZ 140 KM /H
    VİTES 6 VİTES MANUEL
    BOYUTLAR (exbxy) mm. 2005 X 790 X 1050
    AĞIRLIK 163 KG
    YAKIT DEPOSU 14 Lt
    FRENLER Ön : Disk 275mm Arka disk 275 mm
    LASTİK ÖLÇÜLERİ Ön 110/-17 Arka 140/70-17
    AKÜ 112V 12 Ah
    cbf 600 ile kıyaslanacak motor değildir, 250 cc düşünüyorsanız o zaman farklı yorum yapmak gerekir, bu gidişle kafanız daha çok karışacak, araştırmak iyidir tabii ama bir süre sonra kararsızlık içinde kalır, düşünür durursunuz en güzeli araştırmalarınızdan sonra seçenekleri 2 veya 3 indirip, imkanlarınız doğrultusunda birebir görüp beğenerek almaktır, sonrasında zaten bir tanesi sizi mutlaka cezbedecektir.

Isim
    yusuf yurt
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

motorsikletler hakkında pek bilgi sahibi deyilim teorik olarak cbf 600 düşündüm tabiki üstüne binmedim böyle güçlü bir makinayı zabdeedebilirmiyim onuda bilmiyorum ve sitedeki bütün arkadaşların yorumlarını inceliyorum özellikle arif efe adlı arkadaşın paylaşımı beni çok etkiledi acaba önce 250 cc ye mi geçmeliyim ondan sonramı 600 vs geçmeliyim cbf 150 den sonra 250 lik kullanmaya gerek yok direk 600 lüğe geçebilirsin diyen arkadaşlarda oldu yazda yavaş yavaş gelmeye başlayınca acaba bu yaz 250 lik bir makina alsam yazın tozunu attırsam içim içimi yiyiyor benim istediğim cbf 150 gibi yanlarına demir taktırayım çantalarımı koyayım denize gideyim gezilere katılayım ama 90 100 km hızlardan sıkıldım biraz daha güçlü bir makinam olsun istiyorum hepsi bu tabikide cbf 150 den memnunum ama bazen yetmiyor bende araştırmaya devam ediyorum
    Konu yusufyurt tarafından (16-03-2012 Saat 19:26 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Arkadaşlar, özellikle düşük cc den ben piştim düşüncesi ile sınıf atlamak isteyen dostlar. Motor alırken aklınızda ki motor seçeneklerini ihtiyaca göre belirlemek çok önemli. Memlekette genellikle heybetli olsun, az yaksın, çok kaçsın gibi kriterler göz önüne alınıyor. Fren sistemi,abs olması ki belki bir an gelecek hayat kurtaracak, üzerinde ki makinenin teknolojisi, bakım maliyetleri emin olun motoru alıp hevesinizi aldıktan bir müddet sonra daha önemli oluyor. Tipine bakarak motor almayın. Boyunuzu, kilonuzu, kendi gücünüzü bilerek motor alın. Bileğinize hakim olamıyorsanız veya tecrübeniz yoksa şeytanın dolduracağı başınıza dert açacak makinalara özenmeyin. Sağlığınızı ve hayatınızı riske etmeyin. Televizyonlarda sık sık motor kazaları görüyoruz. Allah hepimizi korusun.

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

yusuf 150 cc ile 5000 km yol yaptıysan büyük motor alma ama trafikte 30 000 40 000 km devirdiysen istediğin hacimde motoru al.Büyük cc motordan çok korkma eğitimin varsa tecrübende varsa 30 40 bin kendinede hakim biriysen kullanabilirsin.Ben hiç hayatımda 1300cclik spor motor kullanmamıştım maximum 800cc kullanmıştım bir gün aldım kullandım hiçbir farkı yok çünkü sürüş karakterim 150 yi geçme şeklindedir o yüzden isterse tirilyon cc olsun bana birşey ifade etmez.ben uzun yola çıktımmı 120 yi geçmem şehir içindede nadir 90 ı geçerim.100 beygirlik motor aldım diye 100 ünüde kullanmam gerekmiyor.ayrıca 150 cc lik cbf i kullanmak tarifte daha zordur.Bir kere frenleri tutmuyor o motorun ikincisi güçsüz oldugun için devamlı koruma iç güdüysüyle sürüyorsun trafigi daha iyi algılıyorsun.Kendimden örnek verim ben cbfi ikinci motor diye aldım büyük motordan sonra ona binince afalladım resmen trafikte acayip tehlikeli geldi bana ama sonra alıştım tabi.Bence yaparsın tabi tecrüben varsa bilmiyoru m kaç km kullandın.

Enduroist Üye Egemen Kocabaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Kocabaş
    Marka
    Aprillia

Alıntı matrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yusuf 150 cc ile 5000 km yol yaptıysan büyük motor alma ama trafikte 30 000 40 000 km devirdiysen istediğin hacimde motoru al.Büyük cc motordan çok korkma eğitimin varsa tecrübende varsa 30 40 bin kendinede hakim biriysen kullanabilirsin.Ben hiç hayatımda 1300cclik spor motor kullanmamıştım maximum 800cc kullanmıştım bir gün aldım kullandım hiçbir farkı yok çünkü sürüş karakterim 150 yi geçme şeklindedir o yüzden isterse tirilyon cc olsun bana birşey ifade etmez.ben uzun yola çıktımmı 120 yi geçmem şehir içindede nadir 90 ı geçerim.100 beygirlik motor aldım diye 100 ünüde kullanmam gerekmiyor.ayrıca 150 cc lik cbf i kullanmak tarifte daha zordur.Bir kere frenleri tutmuyor o motorun ikincisi güçsüz oldugun için devamlı koruma iç güdüysüyle sürüyorsun trafigi daha iyi algılıyorsun.Kendimden örnek verim ben cbfi ikinci motor diye aldım büyük motordan sonra ona binince afalladım resmen trafikte acayip tehlikeli geldi bana ama sonra alıştım tabi.Bence yaparsın tabi tecrüben varsa bilmiyoru m kaç km kullandın.
    devamlı korunma iç güdüsü ile kullanma konusuna katılıyorum, fazer varken insanları solluyordum, 150cbf ile sollayan varmı diye tetikteyim.

Isim
    yusuf yurt
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

mondial 125 10000 km kullandım 5 vitesliydi cbf 150 7250 km kullandım daha önce 1 senede scooter 8000 km kullandım

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

zaten tecrübe olmadan 600 cc motor alacak adam ne araştırma yapar nede buraya yazı yazar, direk gider alır, şansına başına iş gelmeden motor sürmeye devam da edebilir, bu şahsiyet bizi ilgelindirmez tabii,

gelellim sana yazdıklarına göre çok olmasada, az da sayılmayacak motosiklet tecrüben var, trafikteki motosikletin yerini anlamışsındır, araba sürüşüyle alaksız olduğunu, farklı bir mantığa sahip olmak gerektiğini biliyorsundur, kask ve kıyafetlerin de ne kadar önemli olduğunu söylemeye bile gerek yok artık,

tabikide imkanın varsa 125cc den sonra 250cc araya 400-500 cc sıkıştırıp daha sonra 600-700-800 cc en sonunda 1200cc++ sırasıyla gitmek en olması gerekendir.Ancak şöyle bir gerçek var ki motosiklet sürücüsü sabırsızdır, isteklidir, ateşlidir, sevdalıdır, bu sıralamayı tatbik eden kullanıcı sayısı çok azdır bir de buna her alış satıştan edilecek zararları eklemek gerekir, hepimiz zengin değiliz sonuçta

elindeki gücü kullanmasını bildikten sonra, temkinli ve mantıklı bir kullanıcıysan 500-600cc bir motora geçmende sakınca yoktur, zira alacağın motora göre güçleri, ağırlıkları, ebatları, gazlaması birbirinden farklı olacaktır, ben 125 çinli bir krosdan sonra xt660r kullandım öyle seni uçuracak motor değildi ama tek silindir torku yüksek kalkışı gayet güzeldi, 660 cc sanırım 48 hp gücündeydi, acemilik yaşadım tabii, araya keşke 250 cc bir motor sıkıştırsaymışım diye içimden geçmedi değil ama sonra alıştım, o beni değil ben onu kontrol ediyordum sonuçta, bir sorun yaşamadım.

ne alırsan al tamamiyle kendi kararın olacaktır, kendini iyi tahlil et ona göre karar ver, motorun gücüne göremi yoksa kendi gücüne tecrübene göremi hareket edeceksin. şevketin de değiği gibi "altımdaki güç 100 beygirde olsa gideceğim hız max 120 dir" kontrol budur.

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu