Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Standart Papağanlar,Kanarya ve Doğa kuşları.

Arkadaşlar ,Papağanlar ,kanarya ve diğer kafes kuşları hakkında naçizane iyi bir tecrübeye sahibim.Şayet bu hobi ile ilgilenen veya başlamak isteyen ,soruları olan ,İstanbul'da ikamet edipte papağan satın almak isteyen arkadaşlara bilgilerim ve tecrübelerim dahilinde elimden gelen yardımı yaparım.Tanıdık bir petshop veya satıcı asla tanımıyorum.Sadece alacağınız kuşun sağlığı,fiyatı bakımı ,yaşı konusunda size gerçek bilgileri söyleyip yol gösteririm.Örnek verilmesi gerekirse bir Jako (gri)papağanı 3 yaşını geçtikten sonra gerçek yaşı ancak DNA testi ile belirlenir.Yani bir papağanın 4 yaşındamı yoksa 30 yaşındamı olduğunu size hiç kimse söyleyemez.Oysa çoğu satıcı size bu papağan 3-4 yaşında yavru ve konuşmaya müsait diye satar.Ne yazıkki sonu hüsran olur.Bununl beraber konuşma ve eğitim sürecinde size yine elimden gelen tecrübelerimi aktarmaktan mutluluk duyarım.Özellilke JAKO lar konusunda her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.Ötücü kafes kuşları ve kanaryalar hakkındada.

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

İhtiyaç halinde yardımını isteriz, teşekkürler.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Teşekkürler oktay hayati abinindediği gibi ihtiyaç halinde bilgine müracat edriz

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

güzel paylaşım..bendede hint bülbülü var yıllardan beridir ölürse yenisini alıyorum .çok hassaslar..
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Kuşların kafeste olmasına dayanamıyorum,kimse kusura bakmasın ama bu bencıllıkten başka bırşey değildir

Ordinaryus Enduroist Nuri Güzes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET NURİ GÜZEŞ
    Motosiklet
    1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

istanbul yırtıcı kuşların göç yolu üzerindeymiş.geçen hafta kuşlar göç etmiş.meraklıları dürbünlerle beykoz tepelerini mesken tutmuş.
    çok hoşuma gitti bu haber.wayy bee dedim
    Hacı hacıyı Mekkede,Hoca hocayı Tekkede,deli deliyi dakkada bulurmuş.

Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuşların kafeste olmasına dayanamıyorum,kimse kusura bakmasın ama bu bencıllıkten başka bırşey değildir
    Çok haklısınız ,bencilliklerin en büyüğü uçabilen bir hayvanın kafese hapsedilmesidir.Özellikle de zeka seviyesi 2-3 yaşındaki bir çocuğunkine denk olabilen papağanların doğal ortamlardan yakalanarak,zorlu koşullarda yüzlercesinin bir arada,sıkışık kutularda kaçak ve uzun bir yolculuktan sonra petshoplara ulaşması ve bu uzun süreçte yarısının hayatını kaybetmesidir.Herhangi bir petshopa gidin.Bir papağan(gri-amazon-macaw vb.) kafesinin önünde durup bakın.İnanın o baktığınız papağan türü işte bu vahşet sürecinden geçmiştir.Fakat benim ,senin ,sizin onları satın almamanız bu vahşeti engellemeye asla yetmez.Aynı bu forum gibi,papağan meraklılarının oluşturduğu forumlarda var,ve amaç satın alınan papağanın en iyi ortamda ,sağlıklı ve ihtiyaçlarının karşılanarak bakılması konusunda insanları bilinçlendirmek.Hatta bu forumlarda hasta ve bakıma muhtaç bazı papağanlar petshoplardan satın alınıp bakılmakta.Sonuç olarak zaten yurtdışından papağan getirmek,ülkeye sokmak ve satmak kesin olarak yasak.Ama ne yazıkki Eminönü Mısır çarşısında TİMSAH bile satılıyor.Keşke hiç biri yakalanmasa ve kafese girmese.Fakat ille kafese girdi ise de en iyi şekilde bakılmaları için elden gelen yapılmalı.

Kanarya ise 100 yılı aşkındır kafeste besleniyor.Doğaya salsanız dahi 2 .gün ölecektir.Ne yazıkki bu insanın kendi egoları için sadece hapishanede yaşayabilen bir tür geliştirmesi gibi.

Bununla beraber et ihtiyacımızı karşılayan TAVUKLAR konusuna pek girmeyelim isterseniz...

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Evet malesefkı acı gerçekler bunlar,düşünmesi bile acı ama düşünün,kuşların kanatları var ne için?
    tabıkı uçmak için ama ne yapılıyo kafesin içine konuluyor,çok garip
    şöylede örnek verebılırız aslında,insanlarıda şuç işlediklerinde ceza evıne koyarlar parmaklıklar ardından dışarıyı seyrederler ve özgür olucakları günü beklerler,aslında arada çok fark var biri insan ve suçlu! ve nıhayetınde er yada geç serbest kalır mahküm!
    diğeri ise kuş kanatları var ve suçsuz!ama özgür kalacağı gün malesefki yoktur,çünkü müebbetle cezalandırılmıştır!

Aslında değiştirmek elimizde,mesela motosiklet tutkunu bizler herzaman ne deriz ne isteriz?
    Gezmeyı,görmeyi özgür olmayı yani kuşları belkıde en iyi anlayacak kitle bizleriz

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Alıntı ALEXANDER 1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bununla beraber et ihtiyacımızı karşılayan TAVUKLAR konusuna pek girmeyelim isterseniz...
    Akşam akşam çok güldüm bu yoruma

Neyse, bizim de bir gri papağanımız var. 15 senedir bizde. Bizimle arası iyidir, hatta evdeki kediyle bile kavga etmez ama eve dışarıdan gelenleri hiç sevmez.

Benim de artık önümüzdeki yıllarda yavru bir gri papağan alıp yetiştirme niyetim var. O hayvanın ne kadar zeki olabileceğini görmeden kimse tahmin bile edemez..
    Tork candır, tork heyecandır...

Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşam akşam çok güldüm bu yoruma

Neyse, bizim de bir gri papağanımız var. 15 senedir bizde. Bizimle arası iyidir, hatta evdeki kediyle bile kavga etmez ama eve dışarıdan gelenleri hiç sevmez.

Benim de artık önümüzdeki yıllarda yavru bir gri papağan alıp yetiştirme niyetim var. O hayvanın ne kadar zeki olabileceğini görmeden kimse tahmin bile edemez..
    TAVUK larda kuş ama hakları en az savunulan kuş türü,kanaryayı kafeste görünce acıyoruz ama kanat mangal yaparken kuşların hakları aklımıza gelmiyorrr

Jakonuza uzun ömürler dilerim,gerçekten mükemmel yaratıklar.Yavru bir gri edinip yetiştirmek çok zor ve risklidir,belki araştırmışsınızdır ,ama imkansız değil tabi ki.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu