Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 15´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı ALEXANDER 1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TAVUK larda kuş ama hakları en az savunulan kuş türü,kanaryayı kafeste görünce acıyoruz ama kanat mangal yaparken kuşların hakları aklımıza gelmiyorrr
    Haklısınız ozaman tavuklarıda kafeslere koymak gerek,yemek yerıne!

Bu aynı yunus balığı yemeye benzıyor,sonuçta oda balık!
    yada balına,yada köpek balığı

Aynı fıkırde olmayabılırız dostlar hatta benı yadırgayabılırsınız ama kuşları kafese koyup hergün ezıyet çekmesını ızleyerek zevk almak mutluluk duymak bana göre değil!
    bunun yerıne keser yerım,aynı tavuk gibi.

Enduroist Katılımcı Üye ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız ozaman tavuklarıda kafeslere koymak gerek,yemek yerıne!

Bu aynı yunus balığı yemeye benzıyor,sonuçta oda balık!
    yada balına,yada köpek balığı

Aynı fıkırde olmayabılırız dostlar hatta benı yadırgayabılırsınız ama kuşları kafese koyup hergün ezıyet çekmesını ızleyerek zevk almak mutluluk duymak bana göre değil!
    bunun yerıne keser yerım,aynı tavuk gibi.
    Sizi bu konuda asla yadırgamıyorum,fakat insanoğlu sonuçta evde baktığı köpek,kedi ,kuş balık ve diğer evcillere dahil kendi zevkleri uğruna oyuncak muamelesi yapıp,onları doğasından koparıyor..

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Serhat bu biraz karışık bir durum.
    Ahtapotu çok severim, hem lezzetini, hem de karakterini, yerken içim burkulur ama salatasını da, ızgarasını da afiyetle mideye indiririm. Ama sözkonusu Akya olunca ağzıma koyamam. Tadını sevmediğimden değil, kendisine saygı duyduğumdan.

Ahtapotu biliyorsun kafasını taşa vura vura öldürürler. Bak şimdi aklıma gelince bile üzüldüm..

Bıldırcın da çok sevimli bir kuştur. Üzerinden azıcık iki parça et çıkar ama yine de yiyeceğiz diye uğraşırız. Dana yerken hiç içim sızlamaz, afiyetle mideye indiririm ama tavşan yerken ne kadar sevimli olduğunu düşünürüm. Hele yaban tavşanıysa çok lezzetli olur..

Biraz fazla uzattım, yediğimiz hayvanların öldürülmesi bir noktaya kadar kabul edilebilir, ama sırf zevk olsun diye hayvan vuran insanlara karşı içten içe bir kinim nefretim var. Beş dakikalık zevk için hayvan bile olsa bir canlının hayatını alma hakkını nereden buluyorlar merak ediyorum!

Kuşu kafeste saklama olayına gelince, evet eğer yeryüzünde bir kişi bile kafeste kuş beslemeseydi, o zaman bütün kuşlar doğada özgürce uçabilirlerdi. Ben bir gri papağan sahibi olmamaya razıyım, ama artık bu iş bu kadar ticarete döküldükten sonra, yıllarca dükkanda kafesin içinde beklemesi yerine benim evimde değer verildiği bir ortamda olmasını tercih ederim
    Tork candır, tork heyecandır...

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Ozaman ne yapıcakmışız kaan?

Arz edip talebi yükseltmicekmişiz

Aslında bırbırımızı anladığımızı düşünüyorum ama tabi bu kişisel tercih meselesi nedenıyle farklılık gösteriyor,ne bıleyım ben gül'ü dalında severım koparamam ama sen koparır alır evınde vazoya koyarsın gibi gibi

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozaman ne yapıcakmışız kaan?

Arz edip talebi yükseltmicekmişiz

Aslında bırbırımızı anladığımızı düşünüyorum ama tabi bu kişisel tercih meselesi nedenıyle farklılık gösteriyor,ne bıleyım ben gül'ü dalında severım koparamam ama sen koparır alır evınde vazoya koyarsın gibi gibi
    Serhatım dediğin gibi aynı şeyden bahsediyoruz aslında ama sen daha güzel ifade etmişsin.
    İnsanlar hep kendi yanlızlıklarına çare olsun diye bencilce davranıyorlar hayvanlar konusunda.

Yazın, yazlık yerlerde mahallede ne kadar kedi köpek varsa hepsi beslenir büyütülür. Tabi bu hayvanlar yemeği bol buldukları için üremeye başlarlar. Sonbaharda ve kışa doğru yeni yavrular doğar, fakat hem soğuk hem de gıdasızlıktan çoğu hayatını kaybeder. Dikkat edin, şile yolu üzerindeki mantıcıların önünde çok fazla köpek olur. Kışın açlıktan, hastalıktan kırılır hepsi, hatta birbirlerine saldırırlar. Geçen kış ömerli barajı çevresinde dolaşırken aç köpeklerden ben bile korkmuştum..

Bir de sokakta kedileri besleyen bayanlar var. Tamam ben de seviyorum hayvanları, ama hergün mamayla beslenen sokak hayvanları kendileri yiyecek bulmayı unutuyorlar...

Bu konu biraz fazla derin bir konu. Maalesef birçok insan müsfettesi, hayvanların da canının olduğunun farkında bile değil.. Senelerce gönüllü olarak hayvanları koruma derneğine hizmet ettim. O kadar iç parçalayıcı vukuatla karşılaştım ki, anlatmaya dilim varmaz...

Evde kuş besleme olayına gelince, tabiki her kuş doğada özgürce gezmek ister ama zannetmiyorum ki bizimki halinden şikayet etsin. Kendine ait odası bile var, yediği önünde yemediği arkasında lord gibi yaşıyor maşallah
    Tork candır, tork heyecandır...

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12