Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonla konuştum.Motora el değmemiş,yağ yakmadığını söyledi,arka lastiği de yenilemiş.Ama debriyaj balatalarını sormayı unuttum.
    Gerçi onu da bilmez herhalde,9 ay önce tanıdığı birinden almış motoru,yurt dışına gideceği için sattığını söyledi.Zincir ve dişlilerini sordum bilmiyor.Hiç bir sorunu olmadığını söyledi.Görünen dış aksamı orijinal,kazası yok görünüyor.
    Bana tam 1000km.uzakta,alıp gelmek bile 500TL.yi geçer..Bir de o kadar yolu gidip,içime sinmeyen bir durumla karşılaşırsam!.. (Örneğin şanzıman arızası gibi)
    Henüz karar veremedim..
    Bu konuda çok haklısın abi.Uzak bir yer ,oraya kadar gidipte motorda sorun olması ve almadan dönmek insanı biraz sinir eder.Keşke her kullanıcı ,motoru hakkında önemli bilgileri not etse.Zincir dişlisinden,şanzıman yağı değişimine kadar not alıp bunları satarken karşıdakine söyleyebilse.Sizin elinizden gelse bile uğraşmak ,sökmek ve bunun yanında örneğin şanzıman için gereken ufak bir parça bile beklemenize sebep olacak.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Hayırlı olsun osman hocam

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Osman Abi, hiç şüphem yok ki bu motorda çıkacak herhangi bir arızayı sen gözün kapalı toparlarsın. Oğlanın tenere ye karşı gönülden bir bağı var diyorsun ama bence bu konularda biraz da mantıkla haraket etmek gerekli.

Bugün 9000 TL ye, istanbulda orta yaşlı temiz denebilecek bir XT bulunabilir. Diyeceksin ki aradaki fark 3000 TL. Tamam kabul, fakat bu eski tenereyi görmek için ve motoru geri getirmek için harcayacağın emek, parayı bir kenara koy. Üzerine eski motoru yaşatmak için harcayacağın masrafları ekle. Ama daha da önemlisi, her ne kadar efsane olursa olsun, yeni, modern ve güçlü motoru olan bir XT, her yönüyle tenereden üstün olacaktır.

Oğlan kaç yaşında bilmiyorum ama biraz daha kaynaklarını zorlayıp bir XT alırsa uzun vadede daha mutlu olacaktır.
    Tork candır, tork heyecandır...

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Osman abiciğim ben o motora çok yazıldım saolsun Orhancığım tekerime çok taş koydu ama çok iyi durumda olduğu herkesce görülüyor bence çok iyi bir makine 6000 tl nin altına zorlanıp alınabilir

Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...her ne kadar efsane olursa olsun, yeni, modern ve güçlü motoru olan bir XT, her yönüyle tenereden üstün olacaktır.

Oğlan kaç yaşında bilmiyorum ama biraz daha kaynaklarını zorlayıp bir XT alırsa uzun vadede daha mutlu olacaktır.
    XT 600 E mi - XT 660 R mı Gerçi Yamaha XT olursa pek sorun olmaz XT...E, XT...R, XT...Z hepsi çok sağlam

Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    Marka
    Yamaha

Ben yeni XT yi yani 660 lık olanı kastetmiştim.
    600E için de çok sağlam makina derler ama o makinayı hiç kullanmadığım için fikir beyan edemeyeceğim.
    Ama sorarsan ki yeni XT sağlam mıdır, eğer bu haftasonu parçalamadıysam muhtemelen kolay kolay parçalayamam

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Osman Abi, hiç şüphem yok ki bu motorda çıkacak herhangi bir arızayı sen gözün kapalı toparlarsın. Oğlanın tenere ye karşı gönülden bir bağı var diyorsun ama bence bu konularda biraz da mantıkla haraket etmek gerekli.

Bugün 9000 TL ye, istanbulda orta yaşlı temiz denebilecek bir XT bulunabilir. Diyeceksin ki aradaki fark 3000 TL. Tamam kabul, fakat bu eski tenereyi görmek için ve motoru geri getirmek için harcayacağın emek, parayı bir kenara koy. Üzerine eski motoru yaşatmak için harcayacağın masrafları ekle. Ama daha da önemlisi, her ne kadar efsane olursa olsun, yeni, modern ve güçlü motoru olan bir XT, her yönüyle tenereden üstün olacaktır.

Kaan teşekkür ederim yorumun için..Senin düşüncen benim de aynen aklımdan geçiyor..Bu tek silindir motorların bilhassa şanzıman arızaları ağır işçilik ve zahmet gerektiriyor..(Feyzhan'ın motorunda gördük..) Motor bloğunu ikiye ayırmadan olmuyor..Arka amortisörünün durumu hakkında da bilgim yok..

Oysa benim Honda'nın ön kapağını söktükten sonra 5-6 civatayı sökünce şanzımanı komple eline alırsın..(Motorun diğer kısımlarını hiç ellemeden!.)
    Maalesef kendim yaşadım,tamirini kendiniz yapsanız bile harcanan yedek parça masrafı motora verdiğiniz parayı katlıyor..(ki benim motorun parçaları diğerlerinden oldukça ucuz ve bol!..)

Senin önerin çok mantıklı,bir şekilde ikna edip,biraz borçlanarak az kullanılmış bir XT alması daha hayırlı olacak..(Oğlum 36 yaşında)

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

XT660R kesinlikle daha mantıklı bir seçim olacaktır fakat ; biri gözüne bir motor kestirdimi başkasını gözü kesmiyor. 40000 km'dir XT660 kullanıyorum ama aklım hala AfricaTwin'de dir mesela.

Bizim kelpirik Murat 97 kasasını kullanmış bayaa bi kilometre kronik sorunları vs .. daha iyi bilir ...

Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    Marka
    Yamaha

Osman Abi ilk görüşte aşkın ne demek olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Hepimizin gönlünde yatan bir aslan vardır mutlaka. Ben de yakın zamana kadar hep transalp sayıklardım.
    Öte yandan sorunsuz makina sürücüsünü kendine yavaş yavaş aşık ediyor. Gücü yerindeyse, biraz da ekonomikse yavaş yavaş arandaki duygusal bağ derinleşmeye başlıyor. Eski KLE mi verirken çok duygulanmıştım, değil sorun çıkartmak, tık demeden beni 10000 km sırtında taşımıştı. İşte önemli olan da bu.

Tamam tenere güzel makinadır birşey demiyorum ama bir sorun çıkartıp uğraştırmaya başladığı zaman ne aşk kalır ne de moral. Sonra masraf üstüne masraf, elinden çıkartmaya çalışsan onu da başaramazsın.

XT kullanan kaç tane enduroist oldu, ben şimdiye kadar bir kişiden bile şikayet sorun duymadım. İsmail kalktı nerelere gitti geldi, Targıt kilometrelerce yol yaptı, hele sualtı motorcusu Muratı görsen, o makina o adamın altında sapasağlam kalabiliyorsa başka referans aramaya gerek yoktur.

Bir AT olsun, bir tenere olsun bunlar efsane makinalar, kabul ediyorum. Ama ne olursa olsun 10 seneden yaşlı makina alıp riske girmektense, genç makinanın yağını suyunu koyup yola çıkmayı tercih ederim..

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Osman Abi ilk görüşte aşkın ne demek olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Hepimizin gönlünde yatan bir aslan vardır mutlaka. Ben de yakın zamana kadar hep transalp sayıklardım.
    Öte yandan sorunsuz makina sürücüsünü kendine yavaş yavaş aşık ediyor. Gücü yerindeyse, biraz da ekonomikse yavaş yavaş arandaki duygusal bağ derinleşmeye başlıyor. Eski KLE mi verirken çok duygulanmıştım, değil sorun çıkartmak, tık demeden beni 10000 km sırtında taşımıştı. İşte önemli olan da bu.

Tamam tenere güzel makinadır birşey demiyorum ama bir sorun çıkartıp uğraştırmaya başladığı zaman ne aşk kalır ne de moral. Sonra masraf üstüne masraf, elinden çıkartmaya çalışsan onu da başaramazsın.

XT kullanan kaç tane enduroist oldu, ben şimdiye kadar bir kişiden bile şikayet sorun duymadım. İsmail kalktı nerelere gitti geldi, Targıt kilometrelerce yol yaptı, hele sualtı motorcusu Muratı görsen, o makina o adamın altında sapasağlam kalabiliyorsa başka referans aramaya gerek yoktur.

Bir AT olsun, bir tenere olsun bunlar efsane makinalar, kabul ediyorum. Ama ne olursa olsun 10 seneden yaşlı makina alıp riske girmektense, genç makinanın yağını suyunu koyup yola çıkmayı tercih ederim..

Kaan' haklı hocam.Acele etmeyin.

Enduroist Kadim Üye Ömer Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    KTM 690 R
    Marka
    Ktm

Abi banada daha mantıklı geldi.
    _____

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu