Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Osman Abi ilk görüşte aşkın ne demek olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Hepimizin gönlünde yatan bir aslan vardır mutlaka. Ben de yakın zamana kadar hep transalp sayıklardım.
Öte yandan sorunsuz makina sürücüsünü kendine yavaş yavaş aşık ediyor. Gücü yerindeyse, biraz da ekonomikse yavaş yavaş arandaki duygusal bağ derinleşmeye başlıyor. Eski KLE mi verirken çok duygulanmıştım, değil sorun çıkartmak, tık demeden beni 10000 km sırtında taşımıştı. İşte önemli olan da bu.

Tamam tenere güzel makinadır birşey demiyorum ama bir sorun çıkartıp uğraştırmaya başladığı zaman ne aşk kalır ne de moral. Sonra masraf üstüne masraf, elinden çıkartmaya çalışsan onu da başaramazsın.

XT kullanan kaç tane enduroist oldu, ben şimdiye kadar bir kişiden bile şikayet sorun duymadım. İsmail kalktı nerelere gitti geldi, Targıt kilometrelerce yol yaptı, hele sualtı motorcusu Muratı görsen, o makina o adamın altında sapasağlam kalabiliyorsa başka referans aramaya gerek yoktur.

Bir AT olsun, bir tenere olsun bunlar efsane makinalar, kabul ediyorum. Ama ne olursa olsun 10 seneden yaşlı makina alıp riske girmektense, genç makinanın yağını suyunu koyup yola çıkmayı tercih ederim..
Kesinlikle haklısın kardeşim. Bugün istesem benim motorumun değerinde Africa buabilirim takas edebilirim de fakat ; benim kullanım tarzıma ağır ve konforlu kalıyor. İleride daha konforlu ve dingin gitmeyi tercih ettiğimde AT muadili yada bizzat kendisine biniyor olacağım.

Bence de en mantıklısı düşük km yüksek model ...