Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Egemen Kocabaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Kocabaş
    Marka
    Aprillia

Standart başlangıç...

Herkeze merhaba.
    Foruma yeni üye oldum. 1-2 aylık FZ600 fazer geçmişim mevcut. Ayrıca bu benim ilk motosikletim.. Sonunda başlangıç olarak hata yaptığımı kabul ettim ve yeni arayışlara yöneldim. normalde becerikli biriyim, çabuk öğrenirim.. Fazer'i de öğrendim, vitesleri, yokuşlarda kalkışı, duruşu, bakmayı... fakat bu kadar agresif bir motor istemediğimi, 15bin devir ile işim olmayacağını, 98 tane beygirin fazla olduğunu, gaz kolunun on-off düğmesi gibi çalışmasını istemediğimi anladım. Ayrıca bozuk yollara da girmek istiyorum fakat Fazer buna izin vermiyor. Sonuç itibariyle cbf150, ybr125 ya da xL700 transalp alacağım. Siz ne dersiniz? Önce ufak ufak mı? yoksa direkt Transalp mi? 2 aylık motor geçmişim var ve "kısa".. onu kabul ediyorum ama belirttiğim gibi becerikli biriyim. kesinlikle Transalp olmaz diyorsanız önerileri de dikkate almak istiyorum.. Teşekkür ederim

Enduroist Kadim Üye Ferdi EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ferdi EFE
    Motosiklet
    Aprilia Pegaso 650
    Marka
    Aprillia

egemen bey merhaba size kısa ve öz olarak aprilia pegaso 650 bmw f650gs yi tavsiye ederim
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı dr_online Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba.
    Foruma yeni üye oldum. 1-2 aylık FZ600 fazer geçmişim mevcut. Ayrıca bu benim ilk motosikletim.. Sonunda başlangıç olarak hata yaptığımı kabul ettim ve yeni arayışlara yöneldim. normalde becerikli biriyim, çabuk öğrenirim.. Fazer'i de öğrendim, vitesleri, yokuşlarda kalkışı, duruşu, bakmayı... fakat bu kadar agresif bir motor istemediğimi, 15bin devir ile işim olmayacağını, 98 tane beygirin fazla olduğunu, gaz kolunun on-off düğmesi gibi çalışmasını istemediğimi anladım. Ayrıca bozuk yollara da girmek istiyorum fakat Fazer buna izin vermiyor. Sonuç itibariyle cbf150, ybr125 ya da xL700 transalp alacağım. Siz ne dersiniz? Önce ufak ufak mı? yoksa direkt Transalp mi? 2 aylık motor geçmişim var ve "kısa".. onu kabul ediyorum ama belirttiğim gibi becerikli biriyim. kesinlikle Transalp olmaz diyorsanız önerileri de dikkate almak istiyorum.. Teşekkür ederim
    Hepsinden once bir egitim almanizi tavsiye ederim

Enduroist Üye Egemen Kocabaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Kocabaş
    Marka
    Aprillia

Sevgili Goktug.Uguz; Konumum ve çalışmam itibariyle en az 1-2 sene eğitim alamayacağım. Ama 1-2 sene sonra mutlaka.. Bu hiç bir şekilde 1-2 sene motor kullanamayacağım anlamına mı geliyor? yoksa 125 ya da 150'lik bir makina kullanabileceğim ve Transalp kullanamayacağım anlamına mı geliyor? net bir şekilde yazarsanız sevinirim. Diğer cevap yazacak arkadaşlar özellikle açtığım konuyla ilgili cevap yazarsa memnun olurum.
    saygılar..

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

650 lik makina kesinlikle baslangıç makinası olamaz... olmamalıdır. evet 650 likle baslanabılır bunu basarabılen de olabılır ama kesinlikle yan liş tır. tekhikelidir. egemen abi ıkı aylık bır zaman ıcerısınde bu hatadan dondüğün için cok şanslısın. en fazla 250 cc bır makıneyle baslaman en doğrusu olacaktır.

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Egemen selam. ben 650 ile basladim. senden daha gec bir yasta basladigimdan, cok tedirgin ve korkak davrandigimdan, sansli oldugumdan basima bir is gelmedi.
    tabi bu arada egitim de almistim.
    su an caponordum da oldugu halde %80 250'lik motora biniyorum ve cok daha fazla keyif aliyorum.
    650 ile baslarsin, hicbir aksilik de yasamayabilirsin ama daha kucuk motorla baslarsan hem bu olasiligi daha da azaltirsin, hem de muhtemelen daha fazla keyif alirsin. bu arada da arastirir, buyuk motorlardan hangisinin sana daha uygun oldugunu ogrenirsin. sonucta kucuk motoru alip satmasi kolay ama buyugu aldin mi kaliyor

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

cbf 150 yada 250'lik bi chopper filan baslangic icin ideal makinalar olucaktir kanaatince TA filan biraz tehlikeli olur trafikte binbir durum var ve na yazikki bunlardan kotarabilmekte egitim ve tecrube ile olabiliyor...
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

egemen bey,

baslangicta arazide 250cc' lik bir makina ile daha cok egleneceginize emin olabilirsiniz... cunku daha rahat kontrol edeceksiniz ve kontrol altinda tutabildiginiz bir makina size daha eglenceli seyler yapma imkani verecektir...

rahat olun ve 250cc' den cekinmeyin...

haaa arazi ile isim olmaz, ben uzun yollarin adamiyim diyorsaniz o zaman transalpide dusunebilirsiniz... ama egitim almak ve dikkatli olmak kaydiyla.

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

250 cc bence ideal bir başlangıç demicem ama bir geçiş motoru.Ama karar gene de sizin.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Egemen kardeşim fikir sorduğun için teşekkürler, kesinlikle sen "ne oluğunu" bilen birisin. Motorun ne olursa olsun risk almadan kullanacağına eminim, kaldı ki fazer gibi agresif bir motorla kısa bile olsa tecrübe yaşamışsın. Ben şahsen hiç deneyimi olmayan birine bir tur bile attırmam böyle bir motorla. Göktuğ'a katılıyorum eğitim her şeyden önce gelir, ama senin konumun ve bulunduğun bölge itibariyle eğitim alma gibi şansın yok denecek kadar az. O zaman Bahadır'ın teklifi daha makul görünüyor. Yeterli alt yapıya sahip olmadığın için sana kumanda edecek motora değil senin ona kumanda edecek bir motora ihtiyacın var. 650 cc ve üzeri bir motorun hangi hallerde hangi tepkileri vereceğini henüz bilemezsin, fakat 250 cc bir motorla belli bir km yapıp tecrübeni arttırabilirsin. En azından Alpaslan Kuzucan ( Alfa ) nın hazırladığı eğitim bilgilerini okuyarak bilgi sahibi olabilirsin. Sitemizde muhtelif tarihlerde yazılmış yazıları var. Eğer istersen bana bir mali at sana PDF eğitim dosyasını göndereyim,( muzurevi@hotmail.com ) Eğer arazi performansımı geliştirmek istiyorum dağda bayırda geçeceğim dersen yanında mutlaka sana eşlik edecek bir başka motorlu arkadaşın olsun, allah etmesin herhangibir olumsuz durum olursa birbirinize yardım etme şansınız olur.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu