Volkan o zaman GS i de satacaksın, bir scooter bir de cross alacaksın ki bu bence çok başarılı bir ikili olur. Arazide ot yolma derdim yok diyorsun ama biz bu işi tamamen keyif için yapıyoruz. Öyle tın tın sakin sakin gidecek olduktan sonra zaten GS ile de gezersin çiftalanda problem olmaz. Ama altında hafif ve kuvvetli bir motor olursa o zaman cross yapmanın keyfine varıyorsun. Şöyle gazı açtın mı böyle bi pati çekecek makina. Duvar tırmanışı yaparken sabit gazla hiç teklemeden çıkabilecek gücü olacak, baktın pati çekiyorsun atacaksın ikinci viteste de kalkabilmen gerekli ve en önemlisi devamlı vites değiştirmek zorunda kalmaman lazım.

Kendi makinamı övmek niyetinde değilim ama bak XT birinci viteste 50 ikinci viteste de 100 km ye yakın hızlara çıkabiliyor. Arazide bu büyük kolaylık, ama bir XL200, 0 dan 100 e hızlanırken 4 kere vites değiştirmen gerekecek.

KLX i ben de sevmeyi çok isterdim, eğer gücünün yeteceğine inansam düşünebilirdim ama bir kere kuvvetli makinaya alıştıktan sonra geri dönmek biraz zor...