Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 30´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu

Konu: Vites sayma

Enduroist Kadim Üye atatekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail Atatekin
    Motosiklet
    Piaggio x7
    Marka
    Diger

Vites saymak bence iyi bisey. İki en fazla uç haftada artık saymadigini fark edeceksin. Takip mesafesi cok önemli motorun hızlı ve agresif bol km ile pratik yap.
    İsmail Atatekin
    A rh +
    0532 257 81 01

-----------------------

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı atatekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vites saymak bence iyi bisey. İki en fazla uç haftada artık saymadigini fark edeceksin. Takip mesafesi cok önemli motorun hızlı ve agresif bol km ile pratik yap.

Abilerim arkadaslarim, hepinize tesekkurler.
    Once pratik, sonra hissetme/tecrube.

Versys en birinci bu konuda

Saygilar&Sevgiler
    Ozgur

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Sarıgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Sarıgül
    Marka
    Diger

Değerli bilgiler için herkese teşekkürler.Bilgi tazeledik. Benim aldığım eğitimlerde de her zaman panik frende yada kıvırmaca da debriyajın kesinlikle sıkılması yönündeydi.Çünkü acil durumda vites düşürme hızımız , frenleme hızımızdan daha yavaş kalacaktır ve motorun ileri gitme eğilimine engel olamayacağımız yönündedir. Kazasız sürüşler..
    Nokta hep son demek değildir
    Bazen kendinden sonra gelecek olan harfin
    büyük olacağını gösterir

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

bu arada bende var harley ben durabilmek için çok daha ayrı bir yöntem izliyorum mesela panik durumunda cidden panikliyorum gözümü kapıyorum ya allah bismillah neyseki vroddan çıkma frenler aldım onları yaza gelmeden takıcamda adam gibi fren yaparım haha eski bisikletler gibi hani sıkarsınız sıkarsınız tutmaz ya öyle.cbf50 ise ayrı telden oda haff diye zınk diye tutuyor ilk aldıgım gün üstünden uçucaktım harleyin frenei gibi sıktım haha hart diye
    Frenler böyledir arkadaşlar motordan motora dğeişir möhim olan antireman yapmak.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Şevket resmini profil sayfasına yüklediğin için avatar bölümünde gözükmüyordu ben hallettim.
    Motor konusunda belli bir eğitim almışsın, eğitimin iyisi kötüsü olmaz mutlaka eğitim alınmalı, fakat bahsettiğimiz konular panik fren konusuna doğru gidiyor. Kompresyon motor frenidir devir hızının kademeli olarak düşürülmesi ve fren öncesi bir ek tedbirdir. Durma eğilimi başladığı anda fren takviyesine ihtiyaç vardır. Durma ihtiyacında olan sürücü gazı açmayacaktır. Durma mesafesini kısaltmak için bir yoldur kompresyon, fren ile durabilinecek mesafeye gelindiğinde elbette debriyaj ile motor gücünü ayırmak gerekir. Boş bir yolda dene tavsiye ederim, göz kararı kendine bir durma noktası belirle her iki tekniği de dene göreceksin hangisi kısa olacak. Ani duruşlarda motorun tepkilerini, merkezkaç kuvvetinin sürücüyü nerelere atabileceğini hesaplamak lazım bu da ancak deneyimle olur. Boş zamanlarımızda bu alışkanlıkları kazanırsak ihtiyacımız oluğunda tereddütsüz uygulama imkanımız olur, bu alışkanlığı kazanmayan bir sürücü kaderin kendini nereye savuracağını bilemez. Farkındaysan motorların arka dişlilerinin bir tarafı tahrik ve güç aktarımı içim şaft veya zincire ayrıldığından ancak diğer tarafından disk fren tertibatına bağlıdır, oysa ön fren çift diskli oluğundan fren yapıldığında durma hızı arka frene göre ön frende iki mislidir. Yani motoru ön fren durdurur arka fren değil, arka fren ancak takviyedir. Bu boşluğu ise ancak kompresyonla kapatırız. Madem ki ön fren asıl duruşu sağlayacak o zaman ya ABS varsa güvenip sert fren yapacağız ya da ABS yoksa sert frenle ön tekeri boke edip ön tekeri kaydıracağız, sonuç kesin düşüştür.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

Sağolasın abi sabah gözlerim yaşardı avatarı görünce
    Herneyse konuda sonuçta hemfikiriz,tabikide değişik cins motorlarddeğişik sistemlerde duruş gösterilebilir misal bendeki harley arka taraf tren gibi ağır ön taraf açılı ve hafif haliyen arka fren daha iyi tutuyor sizlerde var endura ve çok çok çok iyi maşalarınız var önde süspansiyonlar on numara sizin fren msefeleri daha iyi.Ama bende buna göre sürüş karakterimi geliştirdim.
    Herneyse konuyu açan arkadaşın şu karlı havalar geçtikden sonra boş bir alan da anttireman yaması gerekiyor.Aslında biz bilenlerin bile yapması lazım zaman zaman

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

Frenleme tekniğinde Avrupa tarzı ve Japon tarzı durumuna girilmiş gene Bu tartışmanın sonu hiç bir zaman gelmeyecek sanırım

Vites göstergesi olan GSR alsaydın saymaz rahat ederdin Bulut Bey

Gerçi arkadaşlarında dediği gibi kısa süre sonra tecrübe ve kullanımla saymayacaksın ve kendiliğinden sıkıntıların da ortadan kalkacak.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Ben size egitim almanizi oneririm. Ama ben de birsey hatirlatayim eger ki panik frende dahi bakis duserse siz de dusersiniz. Once bakış!!!
    Konu Ali Uysalelli tarafından (03-02-2012 Saat 00:15 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

burda yazılan bilgiler ileride çok işime yarıyacak.öncelikle teşekür ederim.ama aklıma takılan bir soru var;ani frenlerde scooter'ın durma mesafesi daha uzun olur bu bilgilere göre haksızmıyım...
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Senin de engin tecrübelerinden istifade edebiliriz. Ben yıllarca skuter kullandım, değişen ve ve gelişen teknoloji ile üst sınıfa atladım, şimdi kullandığımız motorlara göre skuter cinsi motorlar bu kadar süratli değildi azami 100-120 km yapabiliyorduk ve ABS yoktu tek savunma mekanizmamız olabilecek tehlikeleri erken sezmekten öteye geçmedi, hala da bu savunma mekanizması ile hareket etmekteyim.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123