Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 30´e kadar. Toplam 40 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

sürekli takılı mı motorda, nasıl bi alet bu?

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Yok hocam. İhtiyac hasıl olunca kullanılıyor. Ikınci resimdeki aletin arkası bildiğin fiş. Adaptor misali.Prize takıyorsun maşaları da akü ye. Kırmızı siyahı belirtmeme gerek yok herhalde Motorun yakınında priz varsa aküyü sökmene gerek yok. Yoksa aküyü söküp evde şarj edebilirsin. Kışın motoru kullamayacaksan akü yü söküp evde sarj da bırakabiliyorsun. Alet akü zayıfladımı devreye giriyor. Tam şarj edince sarjı duruduruyor.

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Motosiklet.net den alıntıdır.

Yazı oldukça bilgilendirici geldi. O nedenle buraya taşıdım.

'Yuasa marka akümü tam 6 sene kullandım ve motorumu sattığımda hala çalışıyordu,
    Akü için en önemli şey ilk kurulumdur,
    Asla ve asla aküyü aldığınız yerde kurdutmayın çünkü ilgilenmezler,
    Aküyü alın kapakları açıp asitleri dökün ve kapaklar açık bir şekilde 12 saat beklesin(en önemli yer,kesinlike atlamayın)
    Sonra düşük amperli bir cihazla aküyü şarj edin fazla uzun sürmez çünkü kapaklar uzun süre açık kaldığından zaten akü şarj olmuş durumdadır,
    Uzun ömürün ikici adımı;
    Motoru sürekli yaz-kış kullanmak
    Ve yine düşük amperde, senede bir kez kış aylarında aküyü full şarj yapmaktır,
    Kış aylarında motor kullanılmayacaksa akü sökülmeli,oda sıcaklığında kuru bir yerde saklanmalı ve bir kez şarj edilmelidir,
    Bir çok satıcı, size iki sene sonra tekrar akü satabilmek için ,
    Kurulumu eksik yapar
    Şarj etmez, akü kapaklarını ise en fazla yarım saat açık bırakır,
    Paranızı ziyan etmeyin bu akülerin hepsi ithal maldır,
    Ayrıca geçen ay yeni bir motor aldığımda,
    Alım işlemlerimi yaptıktan sonra showroomda motorumun akü asitlerini kendim döküp ertesi güne kadar kapakların açık kalmasını istedim ve sabah kapakları kendim kapattım,
    Yeni motor alındığında akünün kurulmamış olmasına dikkat edin,kurulu ise kabul etmeyip, yeni bir akü talep edin.'

4. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ALPER TÜRKŞEN (31-12-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Söylemesi ayıptır jeneratör kursu gördüm. Her cuma 15 dk. çalıştırıp güce bindirmeden bekleriz. Termostat açar geri kaparız. Bu arada alternatör de aküyü doldurur. Ancak motosikletlerin alternatörü küçük olduğu için yarım saat gezmek daha iyi gelir zira rölantide değil illaki 3000-5000 devir aralığına çıkılacaktır. Ancak rölantideki 15 dk. da şarj için yeterlidir. 1200gs nin akü marş gücü yüksek olduğu için marşa basarken çok da zorlanmaz. 15 dk. marş için harcadığı gücünü fazlasıyla doldurur.
    Burada bir sürpriz çıkarda regülatör istenilen voltaj çıkışını yapamazsa o Zaman da şarjınızda da sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Makul olan alternatör tarafının bakımını yapmak temiz tutmak ve ölçümünü yapıp oradaki sistemin sıkıntısız çalıştığını garantilemektir. Çünkü yaz boyu çok uzun turlara çıkılıyor ve sürekli alternatör çalışıyor. Regülatörler de sürekli görev yapıyor. Kolay kolay bozulacak birşey değil sudan çamurdan etkilenmez ama olur da kış şartlarının ağırlığından etkilenirse sürpriz yapabilir. Ben sökebilirsem bu hafta alternatör tarafını söküp hem içinin pisliğini temizleyeceğim hem de sargının rengini kontrol edeceğim en son olarak da olması gereken değerlerde elektrik üretip üretmediğine bakacağım. Paylaşırım.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

6. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (31-12-2015),ALPER TÜRKŞEN (31-12-2015),Ersan ÖZYURT (31-12-2015),MelihUlubilgen (31-12-2015),yılmaz yılmaz (31-12-2015)

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylemesi ayıptır jeneratör kursu gördüm. Her cuma 15 dk. çalıştırıp güce bindirmeden bekleriz. Termostat açar geri kaparız. Bu arada alternatör de aküyü doldurur. Ancak motosikletlerin alternatörü küçük olduğu için yarım saat gezmek daha iyi gelir zira rölantide değil illaki 3000-5000 devir aralığına çıkılacaktır. Ancak rölantideki 15 dk. da şarj için yeterlidir. 1200gs nin akü marş gücü yüksek olduğu için marşa basarken çok da zorlanmaz. 15 dk. marş için harcadığı gücünü fazlasıyla doldurur.
    Burada bir sürpriz çıkarda regülatör istenilen voltaj çıkışını yapamazsa o Zaman da şarjınızda da sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Makul olan alternatör tarafının bakımını yapmak temiz tutmak ve ölçümünü yapıp oradaki sistemin sıkıntısız çalıştığını garantilemektir. Çünkü yaz boyu çok uzun turlara çıkılıyor ve sürekli alternatör çalışıyor. Regülatörler de sürekli görev yapıyor. Kolay kolay bozulacak birşey değil sudan çamurdan etkilenmez ama olur da kış şartlarının ağırlığından etkilenirse sürpriz yapabilir. Ben sökebilirsem bu hafta alternatör tarafını söküp hem içinin pisliğini temizleyeceğim hem de sargının rengini kontrol edeceğim en son olarak da olması gereken değerlerde elektrik üretip üretmediğine bakacağım. Paylaşırım.
    Ali, GS'i orta ayağa alıp 3000 devirde arka tekeri çevirsek aynı şey olmaz mı binmeyle?

8. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ERDIM ELITEZ (31-12-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali, GS'i orta ayağa alıp 3000 devirde arka tekeri çevirsek aynı şey olmaz mı binmeyle?
    Alemsin abi ya😂😂 bu kadar üşenecek ne var, bin gez biraz. Boşa neden gaz veresin ki yarım saat. Hem motosikletin belki kışı bekleyen arızası çıkacaktır en azından görmüş olursun. Eğer hava şartları elvermiyorsa 15 dk. İle yetin ama çalışsın motosiklet yağı ısınıp ciğerlerinden geçsin, frenleri kontrol et hidrolik ısınsın lastikler rulmanlar bir oynasın. Hani işleyen demir ışıldar misali..söylemek istemiyorum ama kışın normal sağlamlıktaki aküsünü bitirenlere kendi içimden kızıyorum. Aküyü bitirene kadar bu makinaya hiç mi dokunulmaz hiç mi marşına basılmaz diye. Herkes eşine, çocuğuna, öğrencisine, arkadaşlarına ya da birilerine zaman ayırırken, motosikletine zaman ayırmamasına kendi içimden kızıyorum. Çok abartı olur mu bilmem ama tırnak kesmeye Zaman bulamayıp da uzun tırnakla yemek yeme zorunda kalanlar var ya onlara benzetiyorum. Yani bu motosikleti 15 dk. çalıştırmak veya yarım saat gezmek farzedin ki tüm gününüzü alsa bile buna değmesi lazım. Umarım kimseyi kırmadan özetlemişimdir. Benzetmelerimle kırdıysam da özür dilerim.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alemsin abi ya😂😂 bu kadar üşenecek ne var, bin gez biraz. Boşa neden gaz veresin ki yarım saat. Hem motosikletin belki kışı bekleyen arızası çıkacaktır en azından görmüş olursun. Eğer hava şartları elvermiyorsa 15 dk. İle yetin ama çalışsın motosiklet yağı ısınıp ciğerlerinden geçsin, frenleri kontrol et hidrolik ısınsın lastikler rulmanlar bir oynasın. Hani işleyen demir ışıldar misali..söylemek istemiyorum ama kışın normal sağlamlıktaki aküsünü bitirenlere kendi içimden kızıyorum. Aküyü bitirene kadar bu makinaya hiç mi dokunulmaz hiç mi marşına basılmaz diye. Herkes eşine, çocuğuna, öğrencisine, arkadaşlarına ya da birilerine zaman ayırırken, motosikletine zaman ayırmamasına kendi içimden kızıyorum. Çok abartı olur mu bilmem ama tırnak kesmeye Zaman bulamayıp da uzun tırnakla yemek yeme zorunda kalanlar var ya onlara benzetiyorum. Yani bu motosikleti 15 dk. çalıştırmak veya yarım saat gezmek farzedin ki tüm gününüzü alsa bile buna değmesi lazım. Umarım kimseyi kırmadan özetlemişimdir. Benzetmelerimle kırdıysam da özür dilerim.
    Hehehe üşengeçlik bizim işimiz Şaka bi yana haftaiçi iş var, haftasonu da giyinmesi soyunması yağmuru çamuru kar yağışı var, aileye vakit ayırması var. Var da var...

11. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (15-07-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süper fikir. 😅
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Üye muharremkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muharrem KARA
    Motosiklet
    Dominar D400 & Pulsar 200 NS Fi
    Marka
    Diger

şu anda kullanmak için arkadaştan aldığım, güç adaptörünü ayrıca satın almanız gereken (12V'likLaptop adaptörü de kullanılabilir) SKYRC klonu imaxB6 ile akümü şarj ediyorum 0.8 amperle.. Ben ŞU üründen (imax B6AC) sipariş edicem, yine SKYRC markasının klonu, adaptörü kendi içinde, bir çok pil/akü için iş görecektir.
    Konu muharremkara tarafından (31-12-2015 Saat 15:58 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123