Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 46 Sayfa bulundu

Threaded View

Banned
    Isim
    EU
    Motosiklet
    şuan yok
    Marka
    Diger

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dostlar,

Uğur Hocam burada yazılanları okusa çok mutlu olurdu. Her iki amacına da ulaştığını görürdü.

Yazılanların her birine tek tek yorum yapmak isterdim ancak bu bir hata olacaktır. Motosiklet sürüşü ile ilgili yorum yapmak hem zor hem de tehlikeli bir eylemdir. En küçük bir bilgiyi yanlış anlatarak, sürücünün hayatına mal olunabilir. Bu yüzden, sizin de bahsettiğiniz eğitimleri veren Hocalarımız, eğitimci olmadan bilgileri konuşmamızı yasaklar. Kaç eğitime asistan, güvenlik gittiğimi anımsamıyorum, aldığım ilk derslerden biride buydu "Sakın nedenini ve niçini etraflıca anlatmadan yorum yapma." Çok ama çok doğru olduğuna defalarca şahit oldum.

Ben de sistem ile, "Motosiklet Yol Sanatı" ile çok geç tanışanlardanım. Geçmiş sayfalarda yazan "Ulen amma yanlış iler yapıyormuşum" yorumuna gönülden katılıyorum. Kesinlikle eğitim sonrası düşünülenler bunlar oluyor.

Kitabı okumak gerçekten çok faydalı. Hala baş ucu kitabımdır ve ara sıra çıkarır bir bölüm okurum. Satır aralarında yeni bir şeyle bulmak halen mümkün. Okumak yetmeyecektir, zira yorum hatalarının yapıldığını çok gördüm. Bu hatalar yerleşmeden doğrusunu öğrenmek gerek.

Sistemin duayenlerinden olan John TAYLOR ile bizzat sürüş yapma, konular üzerinde görüş alışverişinde bulunma (daha çok o görüş verdi tabi ), hatta gözlem alma imkanım dahi oldu. Bu bir dipsiz kuyu inanın. Onun bile "hala sizden öğreniyorum" söylemi ve bu söyleme uyacak şekilde can kulağıyla dinlemesi, arada bir açıp kitabındaki notlara bakması gözümün önünden gitmez.

Hepinizden naçizane isteğim, güvenilirliği ispatlanmış bir sistemden mutlaka ama mutlaka eğitim almanızdır. Hayatınıza çok büyük bir yatırım yapmış olacaksınız. Kaska verdiğimiz paraya da mal olmayabilir.

İnanınız ki sürüşe bakışınız ve aldığınız keyif çok değişecek.

Vaktinizi aldım, affola...
    Sn sefim cok guzel bir aciklamada bulunmussun..sen zamanini vermissin yazilanlari ve bilgiyi degerlendirmissin..esas sen affola:thumbup:

2. EU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (22-06-2013)