Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye 59hunter-jr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker beder
    Motosiklet
    XL200
    Marka
    Honda

Standart cbf e eklemeler...

Değerli arkadaşlar ve abilerim;
    yılbaşından hemen sonra cbf 150 mi aldım ve büyük keyif alarak kullanıyorum. cbf her nekadar enduro olmasada içimdeki sesi dinleyerek birkaç kez hafif arazide kullandım hatta şu sıralar belediyenin yol yapım çalışması nedeniyle şehir içinin yarısı neredeyse hafif arazi durumda bu konuda birkaç sorum olacak sizlere;

1. Üzerinde gelen duro lastikler tabiri caiz ise pehlivan ensesi gibi doğal olarak ufak tefek çakılı görünce sağa sola kayıyorlar lastik değişimi gerekli mi özellikle de starvize diye tabir edilen toprak yollarda kullanım için

2. Ayak peglerini metallerle değiştirmek sportif hava katmanın dışında sürüşe fayda sağlar mı (tenere de filan metal ve tırtıklı olduğu gibi )?

3. Gidonu bir parça yükseltmek sürüşü ne yönde etkiler?

ve son olarak ayakta sürüş teknikleri nelerdir ve tabi fayda ve zararlar nelerdir

biraz fazla oldu gibi ama heyecanıma verin saygılar

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Abi gule gule kullan motorunu. Bana sorarsan oyle arazide de rahat edeeyim diye bir takim modifikasyonlara gitme abi. Sen yol surusunde konfor saglayabilecek seylere onem verebilirsin. Mesela yazdiklarinda gidon yukseltme belki surus konforunuzu arttirabilir.

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

1. Cbf ile arazide pek verim alamazsınız sadece lastik değiştirmekle pek mümkün değil.Ama duro tabikide çok verimli değil .Onun yerine michelin yada pirelli lastik koymanızı öneririm özellikle ıslak zeminlerde tehlikeli olabilir duro.
    2. Ayak peglerini demir ile değiştirmeni< hiç bir işe yaramaz tam tersi daha çok titreşim hissedersiniz..
    3. Gidonu yükseltebilirsiniz daha kolay bir kullanım sunar size..Ybr kullanıyorum direksiyon yükseltici koydum daha rahat..

Ayakta sürüş kullanıcısına bağlı olarak araziye daha kolay kullanım sağlar.Ben neredeyse hiç ayakta kullanmam arazide bugun bi ayakta kullanayım dedim düştüm.Bana göre değil.Sizde zamanla pratik yaparak bunu kendiniz test edin bence..

Ordinaryus Enduroist özer hanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer hanlı
    Motosiklet
    Ybr 125 esd
    Marka
    Yamaha

Başladımı neresine ne yapsam diye otur oturduğun yerde beya bu makinaları yapanlardan daha iyimi bileceğiz bunu kullan daha sonra tam enduro alırsın deim.
    Yuz'de israr etme, "Doksan da olur".
    Insan dediginde, "Noksan da olur"...
    Sakin buyuklenme, "Elde neler var".
    Bir ben varim deme, "Yoksan da olur".
    Hatasiz Dost Arayan, "Dosttan da olur

** MEVLANA **
    Takma kafana, At boşa

Özer HANLI

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

bu motoru çinde hindistanda pakistanda zorlu yol koşullarında kullanıyorlar hatta sizin burda offroad dediğiniz yollar orda ana yol kısaca bu motor heryere girer tak offroad lastikleri gir istediğin yere hem büyük motorlardan daha rahat kontrol edersin hafif gidon düz gidon tak biraz yükselt yeterli.
    Türkiyedeki mantık araziye giriceksen bmw gs 12000 ün olucak dünyadaki mantık her motorla araziye girilir yeterki girmesini bil dünyanını yüzde 95 i 100 ve 250 cc arası motor kullanıyor bilmem farkındamısınız.ybr125 ile adamlar dünya turu atıp en zor çöllerdn geçiyor.
    Türk insanı en babasını sever rahatına düşkündür.Beni ziyarete gelen amerikalı arkadaşlarım bilecbf150 le bayıldılar ne güzel bir enduro dediler harleyin yüzüne bile bakmadılar.Adamlara dedim bu burda dandik motor kuryeler kullanıyor dedim adamlar kuryeler iyi motorcudur bizim ülkemizde onlar iyi sağlam motoru bilir dediler ve alıp mamrmarise gittiler

Enduroist Katılımcı Üye DeepBlue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nadir Salman
    Motosiklet
    Zorunlu aradan sonra
    Marka
    Bmw

Yapacagin en iyi degisiklik (bence zorunlu) lastileri degistir, zira duro'lar islakta puruzsuz asfaltta sabun gibi kayar (tecrube ile sabit)
    Gidon ise keyfe keder olabilir, ama gerisi 62'den tavsan yapmaya benzer ki kotu olur...Ama dersen ki ben yaptim oldu; oda olur...
    Bence hic arayislara girme, tecrubeni arttir sonrada tarzini sec

Çoksa Tork'un; Olmasın Korkun..!