Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 543 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 43443493533539540541542543544545546547553593643 ... SonuncuSonuncu
5,421 den 5,430´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla dün osmanbey den eve baktım(Maps.google) 19.5km diyordu, tabi trafikten kaçmak için 1 2 Rota değişikliği yaptım eve geldiğimde 20.5km de geldiğimi anladım. Kısacası bende aynısını düşünmüştüm ama oda nafile çıktı

Ne gibi Ersan abi? Senin değerlerin nedir yada benim gibi full şehiriçi kullandığında kaç km de ışık yanıyor?
    Can Sefim,

Sizler gibi ayrıntılı kayıt tutmadım. Lakin 300 km de hiç görmedim. Genelde 270 ler de alırım. 10 - 11 litre yakıt alır. Depo 13 litrede sanırım.

Bacayı temizlemek espiriydi. Hani sobalar zanla çekmeyince, baca temizlenir ya o hesap. Biz de zamanla egzos mu temizlesek
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

2. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (01-04-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Hulusi Matay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ,

Bugün 17.000 bakımı yaptırdım , 215 TL fatura kestiler. tapa pulu 3TL, yağ filtresi 27,55 TL , motor yağı 4 litre 101,60 , İşçilik 50 TL .

Bende geçenlerde kendim değiştirdim k&n le aynen 17000 civarıydı ve böyle çıktı filtre. Ama tüketim bariz düzelmedi.

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can Sefim,

Sizler gibi ayrıntılı kayıt tutmadım. Lakin 300 km de hiç görmedim. Genelde 270 ler de alırım. 10 - 11 litre yakıt alır. Depo 13 litrede sanırım.

Bacayı temizlemek espiriydi. Hani sobalar zanla çekmeyince, baca temizlenir ya o hesap. Biz de zamanla egzos mu temizlesek
    Yaa bende 270-290 gibi alıyordum zaten.
    Geçen sefer 225 de yandı ondan önce 255 te. Çokta dengesiz.
    Üstteki rakam hep Fix ti şimdi bu rutin bozulunca kafam karıştı.

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

Bu filtre 24bine kadar gider.Çok kirlenmemiş.

Enduroist Katılımcı Üye sinan karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    sinan karagöz
    Motosiklet
    Transalp XL700
    Marka
    Honda

Pek anlamam ama yakıt hava karışımını ayarlayan sensör (varsa) kurumlanmış ve işlevini tam olarak yerine getiremiyor(zengin karışım) olabilir mi?

6. sinan karagöz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (01-04-2014),UzayOrdu (02-04-2014)

Enduroist Üye Selçuk pınarbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk pınarbaşı
    Motosiklet
    Nc750x
    Marka
    Honda

Bende geçenlerde kendim değiştirdim k&n le aynen 17000 civarıydı ve böyle çıktı filtre. Ama tüketim bariz düzelmedi.

Yaa bende 270-290 gibi alıyordum zaten.
    Geçen sefer 225 de yandı ondan önce 255 te. Çokta dengesiz.
    Üstteki rakam hep Fix ti şimdi bu rutin bozulunca kafam karıştı.
    Yakıtı düşürmek için k&n takmanın bı mantıgı yok zaten. Hatta motor omrunu azaltmakta etkısı daha fazla. Eger performans amaçlı yakıt , ateşleme , egzos gibi oynamalar yapıldıysa o zaman hava girişi de arttırılması gerekır ve bu fıltreler kullanılrı . Tek basına fıltre takmak performans açısından bır işe de yaramayacaktır. Bence sibop ayarı ve senkron ayarlarını kontrol ettırmenızı tavsıye ederım.

8. Selçuk pınarbaşı, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (02-04-2014)

Enduroist Üye biroltopan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    biroltopan
    Motosiklet
    2014 NC 750 X
    Marka
    Honda

Selam arkadaşlar,İZMİR'den Birol Kaptan,10 / 10 / 2013 trafik çıkışlı 1,744 km'deki nc 700 xa motorumu aldığım bayiye verip ! bir hafta önce 2014 model yeni nc 750 x motorumu tesli aldım. yakıtı fulleyip depo tam bitene kadar kullandım,yanıma iki litre yedek benzin alıp bagajımda muhafaza ettim.ve yakıtım bitip motor stop edince km'ye baktım net 370 km yol yapmışım KUŞADASI MNR Motordan çıkıp Otobandan 120 km yol katedip evime geldim İZMİR ÇİĞLİ'ye,sonrası tamamıyla şehir içi. arkadaşlar inanım her açıdan herkeze nc 750 x'i tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum gercekten harika bir motor devir aralıkları uzun,vites göstergesi var,depo yedeğe inince tam kaç litre kaldığını vede yakıt eksilirken 100 cc 100 cc düşüyor vede sonuç net oluyor.sevgiyle kalın
    Konu biroltopan tarafından (01-04-2014 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

10. biroltopan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim DEĞERLİ (01-04-2014)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

http://www.fuelly.com/driver/gyrate

Benim bütün tüketimim bu. Belki fikir verir
    Ama son zamanlarda benim tüketimim de arttı. Pazar günü Ağva'ya doğru bir gidip geldim. 4000 devirin altına inmedim hatta kesiciye bile girdim. Tüketimim rekor kırdı.

12. Berkay İnal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (02-04-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Selcoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıtı düşürmek için k&n takmanın bı mantıgı yok zaten. Hatta motor omrunu azaltmakta etkısı daha fazla. Eger performans amaçlı yakıt , ateşleme , egzos gibi oynamalar yapıldıysa o zaman hava girişi de arttırılması gerekır ve bu fıltreler kullanılrı . Tek basına fıltre takmak performans açısından bır işe de yaramayacaktır. Bence sibop ayarı ve senkron ayarlarını kontrol ettırmenızı tavsıye ederım.
    açıkçası katılmıyorum.

Bahsettiğiniz tam perfomans tipi filtreler açık yada kendi açık tabir edilen ancak dış ısıdan kolay etkilenmeyen ayrı kendi kutusu olan ve taze havayı direkt dışarıdan çekmesi için ayrı bir borusu/hortumu olan filtrelerdir.

Kapalı kutu içi filtreler (her ne kadar adları , kutu içi performans filtresi diye geçse de), ömür boyu kullanım avantajları (orj. honda filtre 210-220tl, k&n 160tl), kolayca temizleyip kullanmaya devam etmek (ilk maddenin devamı oluyor aslında ), ayrıca daha rahat hava geçişi sağlayarak yanma verimliliğini arttırıyor.

Ancak açık filtre gibi hava debisini arttırdığını düşünmüyorum çünkü kapalı kutunun girişinden girebilecek hava miktarı belli. Eğer açık tip olsaydı o zaman bunu tartışabilirdik. Aslında açık tiplerde de doğrudan bağlandığında tüketimin artma sebebi, filtre kutusunun iptal edilmesi sonucu alt-orta devirlerde gaz kesip tekrar gaz açınca kutulu filtre deki gibi hazırda hava olmaması nedeniyle alt-orta devirlerde güç azalırken , üst devirlerdeki tepki artıyor buda daha da devirli kullanıma ittiğinden oluşan bir tüketim.

Bu nedenle kutuiçi k&n filtre den yana tüketim etkisi beklemiyorum ki, tüketim artışımın bir süredir devam etmesi üzerine değiştirmiştim ve "çok az" bir miktar düşüş oldu ancak hala ilk 16000km dir sahip olduğum tüketimden uzağım.

motor ömrünü azaltma konusunda da, kanıtlanmış testleri var ki hiç bir doğrudan zararı ispatlanabilmiş değil.

sibop ve senkron ayarı konusuna gelince onların bozulduğunu kullanımda anlamak mümkün müdür bilmiyorum ama aklımdaki soru işaretlerinde biriside orada
    birde gevşeyen + kutup yüzünde bir kaç defa motor ikaz ışığı yanarken yol yapmam sonucu ECU nun belli bir hata kodunda takılıp kalmış olması gibi belki komik,ütopik ama bir o kadarda her elektronik için bir ihtimal olarak var olan bir soru aklımda

14. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Hulusi Matay (02-04-2014)

Enduroist Katılımcı Üye UzayOrdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uzay Ordu
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Şu bahsettiğin hata kodu kaç? 86 mı?

Enduroist Üye Hulusi Matay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hulusi Matay
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

açıkçası katılmıyorum.

Bahsettiğiniz tam perfomans tipi filtreler açık yada kendi açık tabir edilen ancak dış ısıdan kolay etkilenmeyen ayrı kendi kutusu olan ve taze havayı direkt dışarıdan çekmesi için ayrı bir borusu/hortumu olan filtrelerdir.

Kapalı kutu içi filtreler (her ne kadar adları , kutu içi performans filtresi diye geçse de), ömür boyu kullanım avantajları (orj. honda filtre 210-220tl, k&n 160tl), kolayca temizleyip kullanmaya devam etmek (ilk maddenin devamı oluyor aslında ), ayrıca daha rahat hava geçişi sağlayarak yanma verimliliğini arttırıyor.

Ancak açık filtre gibi hava debisini arttırdığını düşünmüyorum çünkü kapalı kutunun girişinden girebilecek hava miktarı belli. Eğer açık tip olsaydı o zaman bunu tartışabilirdik. Aslında açık tiplerde de doğrudan bağlandığında tüketimin artma sebebi, filtre kutusunun iptal edilmesi sonucu alt-orta devirlerde gaz kesip tekrar gaz açınca kutulu filtre deki gibi hazırda hava olmaması nedeniyle alt-orta devirlerde güç azalırken , üst devirlerdeki tepki artıyor buda daha da devirli kullanıma ittiğinden oluşan bir tüketim.

Bu nedenle kutuiçi k&n filtre den yana tüketim etkisi beklemiyorum ki, tüketim artışımın bir süredir devam etmesi üzerine değiştirmiştim ve "çok az" bir miktar düşüş oldu ancak hala ilk 16000km dir sahip olduğum tüketimden uzağım.

motor ömrünü azaltma konusunda da, kanıtlanmış testleri var ki hiç bir doğrudan zararı ispatlanabilmiş değil.

sibop ve senkron ayarı konusuna gelince onların bozulduğunu kullanımda anlamak mümkün müdür bilmiyorum ama aklımdaki soru işaretlerinde biriside orada
    birde gevşeyen + kutup yüzünde bir kaç defa motor ikaz ışığı yanarken yol yapmam sonucu ECU nun belli bir hata kodunda takılıp kalmış olması gibi belki komik,ütopik ama bir o kadarda her elektronik için bir ihtimal olarak var olan bir soru aklımda
    Kn filtre konusunda tamamen Can'a katılıyorum

Açıkçası dinamometre ölçümü yapılmadan performansı söylemek çok doğru değil ama filtre sonrasında ara hızlanmalar arttı , belkide her ne kadar temiz görünsede filtre gerçekten tıkalıymış diye yorum yapabilirim.

Bu arada arabalarımda 96 senesinden bu yana Kn kullanırım , şimdiye kadar motor ömrü kısalması gibi hiçbir sorun yaşamadım ,tabi yazılım ile kullanıldığında fabrikasyon limitleri yukarı doğru çekiliyor , dolayısı ile tork eğrileri ateşleme zamanları değişiyor , dolayısı ile performans çok daha fazla artıyor.

17. Hulusi Matay, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (02-04-2014)

Sayfa 543 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 43443493533539540541542543544545546547553593643 ... SonuncuSonuncu