Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 43 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 333940414243444546475393143543 ... SonuncuSonuncu
421 den 430´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

bu arada bir soru sormak istiyorum. nc700x kullanıpta, topcase veya yan çantaya ihtiyaç duyan var mı? ben az önce kappa çanta demiri siparişimi iptal ettim. 1 haftalık kullanımda hala ihtiyaç duymadım. şimdilik sadece orjinal honda demirlerini yakıştırabiliyorum. onları da çantasız kullanımda göze batmadığı için beğendim. tabi sorum motoru şehir içi kullananlar için geçerli.

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakın veya uzak motorun varsa bineceksin motorla gitmek ayrıcalıktır.
    garaj a yakınmışın bir gün ugrasanda tanışıp çay demlesek bu arada motoruda iyice incelemiş oluruz.
    Çok sevinirim,garaj nerede?

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün 230-235km gibi ışık yanmıştı -ilk defa bu kadar erken yandı, kadıköy mühürdar PO dan almıştım benzini- üzerine 40km(276) daha gidince artık yolda kalmasam iyi olacak diye benzin aldım 10.5lt de tabanca attı. 11.05lt ye kadar doldurttum.

bu durum da gene 3.88lt çıkıyor.

Bende telefona android cinsinden app yükledim bakalım oradan takip edeceğim birde.

Yan çanta için köşeli bir tasarım seçin.
    Bende v35 var, daha önce foto paylaşmıştım görebilirsiniz.

Ancak yan larla şehir içi çok sıkıcı olur soyliyeyim. Oldukça geniş oluyor istanbul t trafiği için. Neredeyse şehir içinde daha hiç takmadım yanlari.

Suat in gösterdikleri sanırım hepco becker, onlarda çok yakışıyor.tabi daha tuzlu
    11.05 lt/276km=4lt/100km yapar bir yalnışın olmasın?

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada bir soru sormak istiyorum. nc700x kullanıpta, topcase veya yan çantaya ihtiyaç duyan var mı? ben az önce kappa çanta demiri siparişimi iptal ettim. 1 haftalık kullanımda hala ihtiyaç duymadım. şimdilik sadece orjinal honda demirlerini yakıştırabiliyorum. onları da çantasız kullanımda göze batmadığı için beğendim. tabi sorum motoru şehir içi kullananlar için geçerli.
    ben ihtiyaç duyuyorum
    ancak ben çoğunlukla gün sonunda vs. motorla eşimi alıyorum ve birlikte çok sık biniyoruz. onun tüm kıyafetleri 47lt arka çantayı dolduruyor zaten.

yan çanta da var ama şehir içinde asla takmıyorum. çünkü aralara girmek baya zor neredeyse imkansız. yan çantalarım givi v35.

Alıntı TOSH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11.05 lt/276km=4lt/100km yapar bir yalnışın olmasın?
    yav ben onu tabanca atınca 10.5lt de durmuştu oradan, hesapladım sonra biraz boğazı geçecek şekilde 50tl ye tamamlattım :P 3.8888lt çıkıyor yani ama senin için 0.2 nin lafı mı olur

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Bugün gidonumu 2.5cm yükselttim. Belki arkaya doğru enfazla 0.5cm geriye çeviririm, denerim, en rahat nokta için ama düşük hızda önce bir fark anlayamadım, hatta durduğum yerde gidon tam sağ yada sol dönüş denediğimde başta garipsediysem de 500mt sonra 40km üzerinde dönüşlerde motoru altımda baya oyuncak mış hissi verdi, eşimde kullanırken artık daha dik oturduğumu söyledi, arka gözlemci olarak.

Boyum 1.83, bacaklarımda biraz uzun olduğundan, motorda 2 ayaği yere koyup kalktımmı totomun altında rahat boşluk kalıyor, neyse bu nedenle çok uzun bir govdem yok gibi geliyor bana

Kısacası hemen hemen bekledigim etkiyi yaptı benim için.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Arkadaşlar piyasada GİVİ V 35 ve Kappa dan ten başka hazır çanta yok hemen alıp takacak.

V 35 i şeklinden dolayı. tavsiye etmiyorlar, Kappayı daha önce kullanan yok,

Motora en yakışan çantalar ise Hepko Becker ve Globe Scout...

Özellikle Globe Scoutun alu naturel yan çantalarına bayıldım ancak 3-4 hafta beklemek gerekiyor. ve fiyat bildiğiniz üzere ...

Bende çanta ihtiyacını şimdilik motomax 4riders soft çanta ile çözdüm.

http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...I-pmu2111.html

Eğer geçici çözüm düşünen varsa kesinlikle tavsiye ederim. hafta sonu bolu yedigöllerde kamp yaptım. Bir nevi Ekimde düşündüğüm karadeniz turu için test niteliğinde. yaklaşık 800 km yol yaptım. ve 100 km si inanılmaz bozuk bir yol...

Çantalar mükemmel, ne yuksek hızda ne bozuk yolda hoplama zıplama yok, içinden çıkan kilitli bağlar ve gerdirme lastikler ile güzelce bağladım. çadırı matı ve sırt çantamı da selenin üzerine bağladım. gayet memnun kaldım. Hatta karadenize de bunlarda gitmeyi düşünüyorum şu an....Çantalar körüklü, körüğü açınca dikkat etmek ve iyi gerdirmek lazım eksoza değme ihtimali var.

Çantalar da bir sorun yok ama motorun deposunda sorun var japan mühendislerin epey kulakları sızlamıştır. İki defa benzin aldım ve her defasında motorun üstünde ne varsa indirmek zorunda kaldım. Forumlarda bu sorundan bahsediliyordu ? ne olacak canım diyordum ama, o sıcak ta 20 dakika indir bindir yapınca insan bayağı bir sinirleniyor. Şahinlerin çamurluktan çıkan LPG ağzı misali dışardan bir giriş yaptıracağım heralde depoya

Şaka bir yana bir tane de 5 litrelik bir benzin bidonu alıp taşımayı düşünüyorum karadeniz turunda. Akşamları doldururum kendim, böyle indir bindir çekilmez gerçekten.

Fotografları akşam yükleyeceğim ...

Yedigöllerde F 800 ve KTM ile gelmiş iki arkadaşla tanıştım bu lastiklerle nasıl geldin diye şaşırdılar ve TKC tak mutlaka dediler bakalım bir de lastik takarsak giremeyeceğimiz yer yok Allahın izniyle...
    Konu omercem tarafından (17-09-2012 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

selamlar,
    bende 3ncü benzin alımımı gerçekleştirdim. hem fuelly hem de bir android application ile takip etmeye devam. 3.4 lt/100km ye kadar düştü ortalama. kullanımım %70 şehir içi. Ağırlıklı olarak Tarabya Altunizade arası kullanıyorum. her gün inip çıktığım oldukçe dik yokuşlarda mevcut. sanırım bunları göz önüne aldığımda ortalamam iyi.

bu arada bugün ilk defa yağmurlu sürüşümü yaptım. Can Ekin'e iyice hak vermeye başladım. hem rear hugger hem de fender extender şart. radyatör ve arka amortisörün çamur içerisinde olmaması mümkün değil şu haliyle.

Bir de genel bir sorum olacak, motosikletin ön tekerinin kaldırdığı su mutlaka botumuza geliyor. bunu önlemenin bir yolu var mıdır? fender extender bunu sağlar mı? ya da böyle yaşayacak mıyız?

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar piyasada GİVİ V 35 ve Kappa dan ten başka hazır çanta yok hemen alıp takacak.

V 35 i şeklinden dolayı. tavsiye etmiyorlar, Kappayı daha önce kullanan yok,

Motora en yakışan çantalar ise Hepko Becker ve Globe Scout...

Özellikle Globe Scoutun alu naturel yan çantalarına bayıldım ancak 3-4 hafta beklemek gerekiyor. ve fiyat bildiğiniz üzere ...
    Ben neredeyse sürekli eşimle bindiğim için top case şart.
    uzun yollar içinde v35 aldım ancak şeklinde neyin problemli olduğunu tam anlayamadım. Ben öncelikle tasarımı nedeniyle motosiklete yakıştığından vede çanta kıtlığından V35 seçtim.

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu arada bugün ilk defa yağmurlu sürüşümü yaptım. Can Ekin'e iyice hak vermeye başladım. hem rear hugger hem de fender extender şart. radyatör ve arka amortisörün çamur içerisinde olmaması mümkün değil şu haliyle.

Bir de genel bir sorum olacak, motosikletin ön tekerinin kaldırdığı su mutlaka botumuza geliyor. bunu önlemenin bir yolu var mıdır? fender extender bunu sağlar mı? ya da böyle yaşayacak mıyız?
    Fender extender o konuda baya iş görecektir gibi geliyor.

Birde orjinal aksesuarlarda şöyle bir parça var rüzgar için, doğal olarak hızlı giderken suyuda uzaklaştıracaktır diye tahmin ediyorum :
    http://honda.com.tr/AccesoriesDetail...pe=Motorsiklet

Enduroist Üye dekk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    kemal yener
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Motoru yatırdım sonuda(
    Dün çengelköyde duran trafiğin solundan iki motor ilerliyorduk (iki şeridin arasından) duran arabaların arasından çıkan yayayı gördüm kornaya abandım yayanın beni görüp durucağını düşünüyordum, ama adam telefonundan kafasını kaldırmadan karşıdan karşıya geçtiği için, ben de son ana kadar onun beni göreceğini düşünmek gibi bir hata yaptığımdan, çarpıştık.
    Ben de artçım da garip bir şekilde yere düşmedik motor devrildi. Ben düşerken bacağımı gidona vurdum sadece onun dışında yaya dahil kimseye birşey olmaması tabi sevindirici. Ben yayaya iyi misin dedim adam iyiyim dedi telefonu çaldı, konuşarak uzaklaştı
    Bu durumda hatanın bende olduğunu düşündüğüm için (iki şeridin arasından gidiyordum)
    adama hiç bir şekilde kızamadım artçım baya bir bağardı gerçi neden sağına soluna bakmıyorsun diye ama aslında hatalı bizdik...Bu duruma biraz canım sıkıldı tabii.
    Sağolsunlar hemen 3 tane motorcu belirdi durdular motoru kaldırdık.

Gelelim motora; çok ilginç bir şekilde beklediğimden çok az hasar aldı (fotoğraf çekebilirsem paylaşırım), motor koruma demirinin en alt kısmı yola dayandığı için motorun ne önü ne de arkası yere değmedi, gidonda elcikde hiç bir problem yoktu, sadece vites pedalı içeri doğru yamuldu onu da orda takım çantasındaki anahtar yardımıyla düzelttim.

Motor koruma demiri taktırmamış arkadaşlar varsa mutlaka taktırın derim. Ben ilk defa ne kadar önemli bir parça olduğunu anlamış oldum, motorum üzerinde ufacık bir çizik bile oluşsa gözümün sürekli oraya takılıcağını her bindiğimde bu kazayı hatırlıycağımı biliyorum.

Enduroist Katılımcı Üye Tümer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tümer Gündem
    Motosiklet
    NC700X ve CRF250L
    Marka
    Honda

Alıntı dekk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motoru yatırdım sonuda(
    Dün çengelköyde duran trafiğin solundan iki motor ilerliyorduk (iki şeridin arasından) duran arabaların arasından çıkan yayayı gördüm kornaya abandım yayanın beni görüp durucağını düşünüyordum, ama adam telefonundan kafasını kaldırmadan karşıdan karşıya geçtiği için, ben de son ana kadar onun beni göreceğini düşünmek gibi bir hata yaptığımdan, çarpıştık.
    Ben de artçım da garip bir şekilde yere düşmedik motor devrildi. Ben düşerken bacağımı gidona vurdum sadece onun dışında yaya dahil kimseye birşey olmaması tabi sevindirici. Ben yayaya iyi misin dedim adam iyiyim dedi telefonu çaldı, konuşarak uzaklaştı
    Bu durumda hatanın bende olduğunu düşündüğüm için (iki şeridin arasından gidiyordum)
    adama hiç bir şekilde kızamadım artçım baya bir bağardı gerçi neden sağına soluna bakmıyorsun diye ama aslında hatalı bizdik...Bu duruma biraz canım sıkıldı tabii.
    Sağolsunlar hemen 3 tane motorcu belirdi durdular motoru kaldırdık.

Gelelim motora; çok ilginç bir şekilde beklediğimden çok az hasar aldı (fotoğraf çekebilirsem paylaşırım), motor koruma demirinin en alt kısmı yola dayandığı için motorun ne önü ne de arkası yere değmedi, gidonda elcikde hiç bir problem yoktu, sadece vites pedalı içeri doğru yamuldu onu da orda takım çantasındaki anahtar yardımıyla düzelttim.

Motor koruma demiri taktırmamış arkadaşlar varsa mutlaka taktırın derim. Ben ilk defa ne kadar önemli bir parça olduğunu anlamış oldum, motorum üzerinde ufacık bir çizik bile oluşsa gözümün sürekli oraya takılıcağını her bindiğimde bu kazayı hatırlıycağımı biliyorum.
    Çok büyük geçmiş olsun...aslında kendinde suç bulman iyi, ancak o angut da yaya geçidinden geçmeliydi, ve özellikle de telefonla konuşup cadde geçmesi ikinci angutluk bana göre.

Sizlere ve angut'a bir şey olmaması, motorun da ufak bir hasarla kurtulması sevindirici.

Geçmiş olsun. Bu arada koruma demirin orijinal Honda mı, yoksa yan sanayi mi?

Huzur.

Sayfa 43 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 333940414243444546475393143543 ... SonuncuSonuncu