Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 104 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45494100101102103104105106107108114154204604 ... SonuncuSonuncu
1,031 den 1,040´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı hllcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar,

bu kis nc almayi dusunuyordum fakat butce yetmedi. simdilerde cbf600 lere bakiyorum 12-13bin civarinda ikisinide bilenler varsa farklar konusunda paylasimda bulunabilirler mi? hal boyle olunca ikinci el honda motorlara bakmaya gidebilecek usta biliyor musunuz?
    Güzel motordur cbf600. 4 silindir li olması ve bütçeniz dahilinde ki modellerin karbüratörlü olmasıyla tüketimi şehir içinde hissedilir seviyelerde olur maamafih, enjektörlü modellerinde tüketimi çok farklı değil bildiğim kadarıyla.
    Yol konforu olarakta güzel bir makina ancak bazen biraz sert gelebilir.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Şefler,

Bizim küheylanlara şanzuman sensör ü takmanın bir yolu var mıdır? Fikri olan var mı?
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

vites göstergesi takanlar var yurt dışında. Ama okumaya bile üşendim. Takmakla hiç uğraşmam diye düşündüm.
    http://www.nc700.co.uk/index.php?/to...r+%2Bindicator

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vites göstergesi takanlar var yurt dışında. Ama okumaya bile üşendim. Takmakla hiç uğraşmam diye düşündüm.
    http://www.nc700.co.uk/index.php?/to...r+%2Bindicator

Olsa olsa senden cevap geleceğini biliyordum. Üşenme hallederriz beraber

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

ya dış sıcaklık vs. bir sürü şey takan var zaten. Ama ben hiç ihtiyaç duymuyorum göstergeye. Sen neden ihtiyaç duydun abi? Günlük kullanım için mi yoksa farklı bir sebebi var mı?

Banned
    Isim
    a34

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel motordur cbf600. 4 silindir li olması ve bütçeniz dahilinde ki modellerin karbüratörlü olmasıyla tüketimi şehir içinde hissedilir seviyelerde olur maamafih, enjektörlü modellerinde tüketimi çok farklı değil bildiğim kadarıyla.
    Yol konforu olarakta güzel bir makina ancak bazen biraz sert gelebilir.
    Ben geçen hafta Yeniköy Honda daki yetkili beyfendiyle konuştum, saolsun bana çok yardımcı oldu anlattı.
    Ellerinde 2008 model bir CBF600 vardı, olduçka temiz, yakıt tüketiminin 5 litre civarında olduğunu, şehir dışında 100km hızlarda 4 litre tükettiğini söyledi.

Banned
    Isim
    a34

Alıntı hllcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar,

bu kis nc almayi dusunuyordum fakat butce yetmedi. simdilerde cbf600 lere bakiyorum 12-13bin civarinda ikisinide bilenler varsa farklar konusunda paylasimda bulunabilirler mi? hal boyle olunca ikinci el honda motorlara bakmaya gidebilecek usta biliyor musunuz?
    Halil Bey,
    Yeniköy Honda bayisinde oldukça temiz bir 2008 CBF600 gördüm, 22500 km de.

CBF600 de honda RR motoru var, biraz gücü düşürülmüş.
    4 silindir, 80 beygir, 16 valve, asfaltta NC700x e göre daha rahat olduğunu söylüyorlar.

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

ya dış sıcaklık vs. bir sürü şey takan var zaten. Ama ben hiç ihtiyaç duymuyorum göstergeye. Sen neden ihtiyaç duydun abi? Günlük kullanım için mi yoksa farklı bir sebebi var mı?

Aslında bu benim takıntım olabilir. Özellikle düşük hızlarda, virajlı yollarda (bakınız Şile-Teke) ihtiyaç duyuyorum.

Bu yollarda, motordan istediğim kompresyonu alabilmek için 4.500-5.000 ortalama devir aralığında kullanmayı tercih ediyorum. Motosikletin tepkileri daha diri oluyor. NC700 serisinin devir aralığı o kadar dar ki, vites tepkilerini ayırmak çok kolay olmuyor. Ufacık bir eğim farkında bile farklı hızlarda aynı devirde buluyorum makineyi. Bu durumda "hangi vitesteyim" sorusuna anında cevap bulamıyorum.

Öyle ki; bu endişe zamanla "hangi vitesteyim" sorunu sık sık kendime yöneltmeme ve emin olamama neden oldu. Genelde "bu 3 mü" diye düşünüp boşa kadar inip kontrol ettiğimde doğru olduğunu görüyorum ama yanıldığımda olmuyor değil.

Virajın içinde gazdan istediğim tepkiyi alamadığımda, çıkış için gerekli ivmelenmeyi elde edemiyorum. Bu da dönüşteki güvenliği ve dengeyi etkiliyor. Bu durum o kadar ilerledi ki her virajda öncelikli düşüncem "vites" olmaya başladı. Oysa viraj değerlendirilmesi sırasında düşünülmesi, değerlendirilmesi ve karar verilmesi gereken gereken, yol tutuşu, konum, virajın keskinliği, limit noktası, çevresel etkenler, kontra, gaz açma noktası, viraj çıkışının niteliği gibi o kadar çok data var ki, vitesi düşünürken bunlara ayıracağım zamanı harcıyorum.

Son zamanlarda aldığım eğitimlerdeki eleştiri noktalarındaki hatalarımın temelinde, vitesi fazla düşünmenin yattığını görüyorum.

Alışacağımı düşündüm ama halen alışamadım. Belki de GS ten geçmiş olmanın verdiği dez avantaj olabilir.

Açıklayıcı olabildiğimi umuyorum.

Biliyorum biliyorum "ohooo, abi çok düşünce diyorsun" Haklı olabilirsin. Lakin, aklımın bir saniye önde olmadığı yere sürmem, süremem"

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Hak veriyorum düşüncene, vitesi doğru seçmek önemli. Ama diye devam edeyim. Ben artık sesine ve tepkisine çok alıştım. Kaçıncı viteste olduğunu düşünmüyorum. bir ya da iki seviye düşürüp düşürmemem gerektiğine karar verip devam ediyorum. Hatta hayatımda ilk defa vites göstergesi olmayan bir araç kullanmama rağmen yadırgamadım desem yeridir. Bir de virajlarda bende kendimde farkettiğim bir şeyi aktarayım. Bir şekilde virajı alamadığımı veya motorun yeterince gaz yememesinden dolayı istediğim çizgide olamadığımı düşündüğümde kendimi göstergelere bakarken buluyorum hep. Anında kafayı viraj çıkışına tekrar çevirip kontrayı arttırdığımda sorunsuzca devam edebiliyorum. Biraz kafa da bitiyor yani bence. Ama deneyimlerinden feyz alırız zevkle.

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Hak veriyorum düşüncene, vitesi doğru seçmek önemli. Ama diye devam edeyim. Ben artık sesine ve tepkisine çok alıştım. Kaçıncı viteste olduğunu düşünmüyorum. bir ya da iki seviye düşürüp düşürmemem gerektiğine karar verip devam ediyorum. Hatta hayatımda ilk defa vites göstergesi olmayan bir araç kullanmama rağmen yadırgamadım desem yeridir. Bir de virajlarda bende kendimde farkettiğim bir şeyi aktarayım. Bir şekilde virajı alamadığımı veya motorun yeterince gaz yememesinden dolayı istediğim çizgide olamadığımı düşündüğümde kendimi göstergelere bakarken buluyorum hep. Anında kafayı viraj çıkışına tekrar çevirip kontrayı arttırdığımda sorunsuzca devam edebiliyorum. Biraz kafa da bitiyor yani bence. Ama deneyimlerinden feyz alırız zevkle.

Feyz abartılı kelime oldu Şefim. Nerde bizde o ışık. Bizim el feneri kendine yetmiyor.

Söylediklerine sonsuz katılıyorum. Sorun oluştuğunda yapılacak bu zaten. Lakin ben bu durumda yakalanmayı sevmiyorum. Sadece durum değil arkamdan gelen Hoca ya da yakalanmayı sevmiyorum )

Dedim ya aslında biraz da takıntı oldu bu. On sefer doğru biliyorsam vitesi ancak birinde hata yapıyorum ama bu diğer dokuzundaki sorgulamayı etkilemiyor maalesef.

En büyük zorluk nerde çıkıyor biliyor musun Şefim. Viraja yaklaşırken 3 deyim diye iki tıkla bire almaya kalktığın da, hopppp boşa gitti vites, geri çek derken kayboluyor stabilite ve akıcılık.

Yaşamıyorsan sakın aklına takılmasın. Bulaştırmak istemem.

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 104 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45494100101102103104105106107108114154204604 ... SonuncuSonuncu