Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 110 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1060100106107108109110111112113114120160210610 ... SonuncuSonuncu
1,091 den 1,100´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motoru satacam satacam diyorum ama kullandıkça aşık oluyorum motora. Şu an 8.000 Km deyim. Satmaktan vazgeçtim sanırım
    ben de

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Satmaktan vazgeçtim sanırım ayrıca motoru limitlerde kullanıyorum elimin altında 1200 GS olsa onu da limitlerde kullanacağım. O yüzden crossrunner hayalimi de erteledim.
    Bu arada şile yolunda yata yata korku çizgilerini epey bir indirdim
    Ömer selamlar,

İmamın dediğini yap yaptığını yapma misali kendi yapamadığım şeyi sana önereceğim. Abi bu motoru limitlerde zorlama. Agresif bir motor olmamasına rağmen limitleri dediğin Şile yolunda 170-180'den bahsediyorsun diye korktum açıkçası. Ben şu an yağmur çamur kar kış demeden bu motorla geziyorum. Çok güvenli, konforlu vs. vs. ama limitleri yüksek bir motor. Neyse dediğim imamın dediğini yap yaptığını yapma oldu bu anlattığım.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer selamlar,

İmamın dediğini yap yaptığını yapma misali kendi yapamadığım şeyi sana önereceğim. Abi bu motoru limitlerde zorlama. Agresif bir motor olmamasına rağmen limitleri dediğin Şile yolunda 170-180'den bahsediyorsun diye korktum açıkçası. Ben şu an yağmur çamur kar kış demeden bu motorla geziyorum. Çok güvenli, konforlu vs. vs. ama limitleri yüksek bir motor. Neyse dediğim imamın dediğini yap yaptığını yapma oldu bu anlattığım.
    Yok Sertan, o kadar değil ... dün en yüksek hızım uygun düzlüklerde 150-160 oldu ama kısa süreli ...şu kontra olayını ve virajda gaz ayarını geliştirmek için epey hızlı seyrettim. Ama şile yolu bu konuda eğitici olmaktan ziyade yanıltıcı olabilir çünkü virajla çok geniş ve asfalt kalitesi çok iyi.. Bu yüzden gidişi köy yollarından yaptım ...şeritten taşmadan kontra gaz viraj giriş çıkış bayağı iyi oldu. ..

ama dediğin gibi scoter ve cbf deki en yüksek hızım bu motorda en düşük hızım haline geldi...1-2-3 ve bakıyorum 90 -100 sürekli ...defansif sürüşe geçmem lazım kendimi eğitinceye kadar motoru değiştirmiyorum abi

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

ama dediğin gibi scoter ve cbf deki en yüksek hızım bu motorda en düşük hızım haline geldi...1-2-3 ve bakıyorum 90 -100 sürekli ...defansif sürüşe geçmem lazım kendimi eğitinceye kadar motoru değiştirmiyorum abi
    İyi abi sevindim. Ben bu ara herkesten ihtar alıyorum. Bende çok limitlere zorluyorum NC'yi. O yüzden daha kuvvetli bir şey kullanmamalıyım diye düşünüyorum. Geçen halı saha maçı dönüşü electro görmüş beni zaten. Hemen sarı kartı verdi.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi abi sevindim. Ben bu ara herkesten ihtar alıyorum. Bende çok limitlere zorluyorum NC'yi. O yüzden daha kuvvetli bir şey kullanmamalıyım diye düşünüyorum. Geçen halı saha maçı dönüşü electro görmüş beni zaten. Hemen sarı kartı verdi.
    Bu Limit dediğiniz ne olaki ? Limit nerde ola ki ? Neye göre limit kime göre limit ola ki ?

Konu biraz derin değil mi arkadaşlar.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

Arkadaşlar dün tek başıma Şile yaptım. Aslında niyetim farkliydı. Ama yola cıkınca kendimi önce kadıköy sonra da Şile yolunda buldum.

Yolda giderken kötü bir kaza ile karşılaştım bir arkadaşımız Şile sapağında ki saçma kavşakta clio ile kafa kafaya çarpışmış. Hemen durdum. Allah tan çok iyiydi kendisi. Motor pert gerçekten ucuz atlatmış...Buradan arkadaşlarmış zaten sabah öğrendim.

http://www.enduroist.com/forum/showt...?t=8275&page=2
    Dün grubun içinde bende vardım,en arkadam takip ediyordum,grub sürüşü fermuar düzeninde sürerken yola bir anda Auris kullanan bayan sürücü fırladı.Önden 2. arkadaşda büyük tehlike atlattı.Kazayı yapan arkadaşımızda hiç bir şey yok ancak motorun önü darmaduman oldu.Hatta grupta kayıt alan kamera da vardı,kaza anını yakaladık.

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı audioslave Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün grubun içinde bende vardım,en arkadam takip ediyordum,grub sürüşü fermuar düzeninde sürerken yola bir anda Auris kullanan bayan sürücü fırladı.Önden 2. arkadaşda büyük tehlike atlattı.Kazayı yapan arkadaşımızda hiç bir şey yok ancak motorun önü darmaduman oldu.Hatta grupta kayıt alan kamera da vardı,kaza anını yakaladık.

Şef,

Sevgili yol arkadaşımıza ve hepinize geçmiş olsun.

Kendileri izin verirse kaza anının videosunu bizle paylaşır mısınız? Yine izin verirse üzerinde görüş alışverişinde bulunup, "neden oldu, nasıl oldu, nasıl önlenebilirdi" gibi değerlendirmelerde bulunmak isterim.

Yaşananlardan ders almak için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Yapabilirseniz yeni bir başlık altında bizle paylaşabilir misiniz?

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Üstad orada akıllara seza bir katılım var anayola...boyle yokuş aşağıdan çaprazlama şekilde... zeten yola cıkıncaya kadar yolu görmek de mümkün değil...eğer hızlı çıkmış ise aşagıdan çıktıktan sonra da durmak mümkün değil...

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Üstad orada akıllara seza bir katılım var anayola...boyle yokuş aşağıdan çaprazlama şekilde... zeten yola cıkıncaya kadar yolu görmek de mümkün değil...eğer hızlı çıkmış ise aşagıdan çıktıktan sonra da durmak mümkün değil...

Şef,

Ben de tam buna değinmek istiyorum ya. Anlattığın gibiyse hepimiz şansa geçiyoruz ordan. Böyle olmasa gerek. Bu kadar kaderci olamayız

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Evet, bugün sonunda şu flaşlı stobumu yaptım

Biricik eşimde sağolsun beni yalnız bırakmadı, hem neşe verdi hem yardım etti

video :
    http://img580.imageshack.us/img580/7...vkxoxqozej.mp4

yalnız aydınlıkta iyide, karanlıkta biraz fazla tam araç sürücülerinin göz hizasında sanırım.
    gece bir arkadaşlarımızla buluşmak için çıktık. İlk ışıklarda durdum, arkadan da bir araç çıkıp gelmişti, aracın içindeki çocuğun yüzüne "nur" değil de "AL" yağdı bir an

sonra bende baktım az önce; yarın işte vaktim olursa biraz daha aşağı alıp, ucunuda biraz aşağı çevireceğim.

Yalnız e-5 gibi hızlı yollarda aniden yavaşlayan yollarda en korktuğum şey fark edilmemek artık neredeyse imkansız
    Konu Can Ekin tarafından (05-02-2013 Saat 00:45 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 110 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1060100106107108109110111112113114120160210610 ... SonuncuSonuncu