Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 117 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1767107113114115116117118119120121127167217617 ... SonuncuSonuncu
1,161 den 1,170´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

şöyle söyleyeyim, rear hugger + foot deflector kit + side deflector kit = paça dahil temiz. Sadece ayakkabının burnu çok aşırı yağışlarda kirleniyor. onun dışında pürü pak.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Sağol Sertan.
    yalnız artçı peg inin oralar hala kirleniyor gibi duruyor,rear hugger konusunda hayal kırıklığı yaşıyorum
    Hanım kirlenmeye mahkum galiba.

Enduroist Üye Arda Guldogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Güldoğan
    Motosiklet
    NC700XA '13 *Orca*
    Marka
    Honda

Herkese selamlar,

Uzun zamandır bu başlığı takip ediyordum ve biraz önce üye olup tanışma mesajimi attim Saniyorum konudaki her mesaji okumusumdur, hatta bazilarinizi artik taniyor gibiyim
    Bundan 4-5 ay kadar önce Honda'dan GS1 eğitimini aldım. Bundan başka da tecrübem yok Yakın arkadaş çevremde kullanan arkadaşlar olduğundan, başlama kararı almamda büyük etkileri oldu. Aklımda NC700X vardı, kimi arkadaşlarım karşı çıktı, kimileri ise desteklediler. "Evet yüksek hacimli bir motor ama düşük devirde kullanım ve ağırlık merkezinin aşağıda olması sebebiyle kısa sürede alışırsın" diyen arkaşlarımın tavsiyesine kulak verip dün Konşuk Motor ile satış sözleşmemizi yaptık. Fuardan sonraki hafta teslim edilecek.

Bu başlıkta çoğu aksesuarı sizler sayesinde tanıma - karşılaştırma fırsatım oldu ama yine de sizlere danışmak istiyorum. Öncelikli olarak motorla beraber alınacaklar listemde şunlar var:

- Motor koruma demiri
    - Yüksek cam (Hangisini almam konusunda kararsızım, boyum 1.88)
    - Orta Sehpa
    - Givi B47 topcase
    - Scottoiler
    - Fenda Extenda
    - Rear Hugger

Bir de siparişini verdiğim ama henüz elime ulaşmayan GiPro-DS vites göstergesi var. Sanıyorum kullandıkça daha nelere gereksinim duyacağım ortaya çıkacaktır. Bunlar dışında korumalarım ve kıyafetlerim hazır.

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı audioslave Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde Suat Hocam;sendeki cam asansörü+stok Nc700X öncamının ortak kullanımı,yani asansör uygulanmış ve yükseğe ayarlanmış haliyle göğüse gelen hava akımı engelleniyor mu? Çok büyük camları sevmiyorum,asansörle bu işi kotarabilirmiyiz?
    Cihan, kisa camda bile oldukca farkediyor. ama bu cam olaylari cok kisisel, boyuna, enine, oturus pozisyonuna falan cok bagli. o yuzden kimsenin tecrubesi kimseyi fazla yonlendirmemeli bence.

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı dreamcatcher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Uzun zamandır bu başlığı takip ediyordum ve biraz önce üye olup tanışma mesajimi attim Saniyorum konudaki her mesaji okumusumdur, hatta bazilarinizi artik taniyor gibiyim
    Bundan 4-5 ay kadar önce Honda'dan GS1 eğitimini aldım. Bundan başka da tecrübem yok Yakın arkadaş çevremde kullanan arkadaşlar olduğundan, başlama kararı almamda büyük etkileri oldu. Aklımda NC700X vardı, kimi arkadaşlarım karşı çıktı, kimileri ise desteklediler. "Evet yüksek hacimli bir motor ama düşük devirde kullanım ve ağırlık merkezinin aşağıda olması sebebiyle kısa sürede alışırsın" diyen arkaşlarımın tavsiyesine kulak verip dün Konşuk Motor ile satış sözleşmemizi yaptık. Fuardan sonraki hafta teslim edilecek.

Bu başlıkta çoğu aksesuarı sizler sayesinde tanıma - karşılaştırma fırsatım oldu ama yine de sizlere danışmak istiyorum. Öncelikli olarak motorla beraber alınacaklar listemde şunlar var:

- Motor koruma demiri
    - Orta Sehpa
    - Givi B47 topcase
    - Scottoiler
    - Fenda Extenda
    - Rear Hugger

Bir de siparişini verdiğim ama henüz elime ulaşmayan GiPro-DS vites göstergesi var. Sanıyorum kullandıkça daha nelere gereksinim duyacağım ortaya çıkacaktır. Bunlar dışında korumalarım ve kıyafetlerim hazır.
    Arda hayirli olsun. sinirlarini bildigin surece bu motorla sorun yasamazsin bence (baslangic motoru olarak bile)
    bu boyla tur camini honda da alsan givi de alsan ruzgari kaska yersin (ben de 1.85'im ordan biliyorum). cam asansoru ya da camin ucuna takilan aparatlardan kullanmak biraz rahatlatiyor.
    hem orta sehpa hem scottoiler gereksiz masraf olabilir. ben binlerce kilometredir orta sehpayi zincir bakimi haricinde kullanmadim. bir de lastik havalarini kontrol ederken ve tamamlarken kolaylik sagliyor ama sirf onun icin degmez. bir daha dusunebilirsin.
    koruma demiri olarak tavsiyem net bir sekilde sw-motech'tir.
    camurluk konularina hic girmiyorum, benim dusturum 'kirlenmek guzeldir'

Enduroist Üye Arda Guldogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Güldoğan
    Motosiklet
    NC700XA '13 *Orca*
    Marka
    Honda

Teşekkürler Suat. Aslında evet ikilemde kaldığım konulardan biriydi orta sehpa. Onu ilk etapta es geçme kısmı ağır basıyor. Onu da sanırım GS1 eğitiminde hocalar 2-3 kere "orta sehpaya almak daha iyidir" demesinden beynime kazımışım
    Hangi camı alırsam alayim yeterli olmayacak yani. Cam asansörü veya cam ucuna takilan aparatlardan önerebileceğin spesifik bir model var midir?
    Kirlenmek güzeldir evet, ben de katiliyorum ama sehiricinde rahatsiz edebilecek boyutta kirlenmeyi engellemesi iyi olur diye düşünmekteyim. Yoksa uzun yola çıktığımda her tarafım çamura batsa agzimi acmam
    Bunlara ilaveten eklemeyi unuttuğum başka bir aksesuar da elcik koruma olacak. Burada daha önce paylaşılan sw-motech kobra modeli hoşuma gitmişti. Haftaya kiziltoprak'a gittiğimde soracam ne zaman geleceğini.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Ben bu topiği aslında tıklamıyorum sadece sayısal durumuna bakıyorum, ama arada bir merakımdan kafayı uzatıyorum. Yılbaşına az bir zaman kala acaba 50.000 yapar mı diye düşünürken yılbaşından önce hedefi buldu. Şimdi şımardık bakalım 100.000 tıklamayı ne zaman devirecek diye merak eder oldum; tahminim Haziran ayına kadar barajı aşacaktır. Hadi bakalım el mi yaman bey mi yaman.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Teşekkürler Suat. Aslında evet ikilemde kaldığım konulardan biriydi orta sehpa. Onu ilk etapta es geçme kısmı ağır basıyor. Onu da sanırım GS1 eğitiminde hocalar 2-3 kere "orta sehpaya almak daha iyidir" demesinden beynime kazımışım
    Bunlara ilaveten eklemeyi unuttuğum başka bir aksesuar da elcik koruma olacak. Burada daha önce paylaşılan sw-motech kobra modeli hoşuma gitmişti. Haftaya kiziltoprak'a gittiğimde soracam ne zaman geleceğini
    Arda selamlar, şimdiden yeni nc700 un hayırlı olsun. Orta sehpa için çok yorum yapamıyorum ama motorumun bakımlarını ve ufak tefek islerini kendin yapmayı düşünürsen faydalı. Bende otomatik Zincir yağlama olmasına rağmen gene de 2 haftada bir zinciri temizledigim için çok işime yarıyor.
    Scottoiler için Motoplus ile konusursun. Ama acele etme yeni e-system ler gelecekmiş. Onları bekle bence.
    Elcik koruma için kobralara katılıyorum. Zaten görselleri ben paylasmistim. Barkbusters ile ayni demir olduğu için gelir gelmez bende alacağım. sorun oldukça yardimci olmaya çalışırız. Ben buluşmaların dışında genelde cuma akşamları Motoplus a gidip oradaki arkadaşlarla çay Kahve içmeye giderim. Oradaki arkadaşlardan birinin abisinde de kırmızı nc700x var. O yüzden bayağı bilgililer, hatta bizim motordaki depo kapağının çıkardığı sesi de onlar göstermişti bana.
    Sertan Karamollaoğlu

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

Arda,yeni motorun daha doğrusu ilk motorun hayırlı olsun;) Hangi renk ve ne kadara aldın 2013 modelini,rica etsem öğrenebilirmiyim,bende Nc alma arefesinde sayılrım.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

- Motor koruma demiri
    - Orta Sehpa
    - Givi B47 topcase
    - Scottoiler
    - Fenda Extenda
    - Rear Hugger

Öncelikle hoş geldin vede motorun şimdiden hayırlı olsun Arda.

İlk olarak eğitim konusunda bir de GS2 eğitime katılmanı veya motorunu aldıktan sonra ART den kontrol eğitimi(kendi motorunla olacaktır) de almanı tavsiye ederim.

Aksesuar konusuna gelecek olursak.

Motor koruma da Givi güzel ve kolay bulunsa da, Suat a katılıyorum SW motech inki sanırım birine bağlanan modeldi. böylece olası darbe tek tarafta kalmayacaktır.

Cam konusunda ben givi kullanıyorum 1.83 olması lazım boyum yine de kafada patlıyor ama orjinal cama göre göğsüme hiç rüzgar gelmiyor tabi.
    Ben ucuna MRA inki yada yerli bir deflektör düşünüyorum. ancak yurtdışına gidip geliyor yada sık gidip gelen bir tanıdığın varsa, bazı parçaları yurtdışından almanı öneririm bunlar biride ön cam örneğin : puig

ama başka bir cam üzerinde de bu tarz bir deflektör eklenebilir. bu camın alt yanlarıda daha geniş diğer camlara göre.

yağlama konusunda, Sertan(twili) ın kullandığı TUTORO da yine yurtdışına gidip gelme durumu varsa hem uygun fiyatlı hemde basit bir sistem.

Başka bir konuda motosiklete şöyle dijital göstergeli bir Voltmetre nasıl bağlarız ,var mı bildiğiniz kullandığınız birşey aslında çok basit bir düzenek anladığım kadarıyla ama su geçirmez bir tane nereden temin edebilir? nasıl bağlayabiliriz?

Sayfa 117 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1767107113114115116117118119120121127167217617 ... SonuncuSonuncu