Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 217 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 117167207213214215216217218219220221227267317717 ... SonuncuSonuncu
2,161 den 2,170´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Kıdemli Üye Ersan Karagozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı motojektif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastikçi komple lastiği söküp o spreyi temizliyor mu? Yoksa sadece fitili takıp şişiriyormu?
    Lastik komple sökülecekse bunu Honda'dan başka yer yapamaz. Sadece fitil takılıp hava basılacaksada o köpük içinden gider mi?
    Sıkılan köpükler maalesef lastiğin içine yapıştığı için temizlenemiyor. Hatta fazla kullanımda, lastiği janta bile yapıştırabiliyor. Bu çeşit malzemeler lastikte balans yaptığı için, kullanımdan sonra balans ayarı yaptırmanızı tavsiye ederim.
    Ersan KARAGÖZLÜ

Enduroist Üye Hulusi Matay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hulusi Matay
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Alıntı karaeser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncel asansör listesi;

1 cihan
    2 arda
    3 özgür
    4 halil
    5 uğur
    6 levent
    7 kamil
    8 can
    9 ersan
    10 Alper İynem
    11 Çağdaş Güven Işık
    12 Hüseyin Avcı
    13 Bulent Kocoglu
    14 Zeki Akbay
    15 Erden Ayas
    16 Ali Altuntaş
    17 Ali Erdeniz Ertem
    18 Ömer Tosun
    19 Cengiz Kesik
    20 Yalım Erkmen

Yeni arkadaşlar için asansörün ne olduğunu 199 sayfanın en alt videosunda izleyebilirler. Maliyeti yaklaşık 60 TL öngörüyoruz, talep topluyoruz şu an ama talepleri kapatmaya az kaldı bilginize.
    Benide eklermisiniz lütfen Hulusi MATAY

Isim
    Hulusi Matay
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsunuz. Yanılmıyorsam bunu daha önceden konuşmuştuk.
    Fitil değilde içten "yama" daha doğru oluyor sanırım.
    İzmirin oldukça meşhur lastikcisinde Metzeler bakarken sohbet esnasında tavsiye amaçlı olarak fitil olmaz lastiği atarsınız demişti, hatta yepyeni bir pirelli lastik gösterdi,bu artık kullanılamayacağından değiştirdik dedi.

Isim
    Hulusi Matay
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Alıntı ekaragozlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastiğiniz hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Michelin Power Pure spor ve racing motosikletler için geliştirilmiş bir lastiktir.
    Bu yüzden optimum sürüş sıcaklığına ulaşması, turing lastiklerden daha uzun sürmektedir. Sizin motosikletinizde de yüksek hız, ani ivmelenmeler ve ani frenlemeler yapmayacağınız için daha da geç ısınacaklardır. Bu yüzden 20-30 km yapmadan lastiklerinizi limitlerde kullanmanızı tavsiye etmem.
    Yapısı itibarıyla da turing lastiklerden daha çabuk bitecektir.

Kısaca lastikçi olarak; enduro bir motosikletiniz varsa, enduro tarzı lastikler kullanmayacağım, toprak ve bozuk yolla işim olmaz diyorsanız. Sport turing tarza geçmenizi tavsiye ederim
    fakat sport-racing tarza geçmenizi tavsiye etmem, çünkü sizin motosikletinizle, racing bir motosikletin arasında büyük kullanım farkları vardır.
    Uyarılar için teşekkür ederim, ancak bostanlı karşıyaka arası yaklaşık 3 km , orjinal lastikleri ile 20 km gittikten sonra bile ısınmıyordu, bırakın ısınmayı ılımıyordu bile , bu lastikler 3 km lik yolda oldukça ısınıyorlar .

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can selamlar, ülkemiz insanının % 80 i cumhurbaşkanlığı, başbakan, milli takımlar teknik direktörü olacak iken hasbelkader başka işlerle uğraşmak zorunda kaldığından benim Mesleki Liyakatsizlik dediğim bir illetden muzdaripler...İşlerini sevmezler mecbur oldukları için yaparlar gibi bir halleri vardır.

Buna 14 Milyonluk şehirde hala belli bir kaç grubun kontrolünde olan servis işleri, servis sahiplerince günde 18 saat köle mantığı ile 3 kuruşa çalıştırılan personel de eklenince bu anlattıklarımız kaçınılmaz oluyor.

Ben desem ki şu servise gitmeyin şuna gidin, eminim orası ile kötü anıları olan onlarca arkadaş çıkacaktır...o yüzden isim vermedim genel bir duyarsızlığa dikkat çekmek için yazdım.
    Yani haksızsın demeyeceğim ama işini yine de hakkıyla yapmaya çalışan(insani kusurlar her zaman vardır) servislerde olduğu için , türkiye nin ve dünya nın en büyük motosiklet üretici ve satıcılarından birinin motosikletini kullanırken karşımdaki "yetkili" servis bana ve motosikletime "yeni zelanda" dan gelmiş muamelesi yapması ve buna göz yumulması açıkcası beni fazlasıyla rahatsız ediyor.

cbf150 varken , hasanpaşa mototal e 1-2 defa gittim, bir daha işim olmaz dedim.nc700x in zincir muhabbeti çıktı, zaten işim fenerbahçe de, evim bostancı, hasanpaşa dada başka işim vardı, zincir için uğradım uğrayacağıma pişman oldum, bana ters olan ama motorumu aldığım D&B ye gittim, hemen haloldu, aynı şekilde Ali (esengül) ustaya da gitmiş olsam işim hallolacaktı büyük ihtimal aynı hızla.

mototal in üstüne bir kez daha çizgi çektim. çok iyi ustaları olabilir belki vs. ama böyle muamele gördüğüm yerde işim olmaz sanki amme hizmeti veriyor.

neyse sen buradan açıklamak istemiyorsun ama lütfen bana özelden mesaj at ki olurda gittiğin servisin önünden geçerken bir sıkıntım olursa, hataya düşüp motorumu oraya götürmek yerine sırtıma yükleyip güvendiğim yere gideyim de başım 2 defa ağrımasın. mesajını bekliyorum. teşekkürler.

6. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (08-04-2013)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersan selamlar abi,

Gidon yükseltme aparatında unutmadan hatırlatayım dedim. Yükseltme ve yakınlaştırma için bizim kablo mesafeleri sorun oluyor. Sadece yükseltme takabiliriz. Ona göre parça bakın derim.
    Şefim emib misin? Zira Can ın motorunda sadece yükseltme takılı. Mesafelere baktığımda sorun olmayacağını düşündüm
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şefim emib misin? Zira Can ın motorunda sadece yükseltme takılı. Mesafelere baktığımda sorun olmayacağını düşündüm
    Ersan abi, o gün dedim sen pek üstelemedin ama tam sağ tam sol yaptığında benim 2.5cm tam oluyor gibi, aslen Suat tada 3cm var oda kurtarıyor ama hem yukarı hem geri bende %100 ümitli değilim :/

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

34 EM 1335 bizden mi? Sanırım beyazdı.
    Can O benim....

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Ersan abi, o gün dedim sen pek üstelemedin ama tam sağ tam sol yaptığında benim 2.5cm tam oluyor gibi, aslen Suat tada 3cm var oda kurtarıyor ama hem yukarı hem geri bende %100 ümitli değilim :/
    Ohooo, tam tersine ince ince baktım. Yukarı doğru 3 cm oluyorsa 2+2 daha rahat olur gibi geldi bana. Zira 2+2 nin doğrusal uzaklaşlma yönü 3 den az olacaktır. Geriye doğru yatarken aslında yaklaşmış oluyor. Yine de çarşamba akşamı bir daha tartışalım motor üzerinde. Bu kadar ısrarı göz ardı etmeyelim.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı TOSH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can O benim....
    dün saat 13.15 gibi şenesenevler /şule pastanesi ışıklarda, önündeki siyah nissan micra da (cvb01) bendim o kadar yer açtım sana amma geçmedin

G.afrika ile ilgili haberlerinin devamını alamadık aslen beklemedeyiz

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ohooo, tam tersine ince ince baktım. Yukarı doğru 3 cm oluyorsa 2+2 daha rahat olur gibi geldi bana. Zira 2+2 nin doğrusal uzaklaşlma yönü 3 den az olacaktır. Geriye doğru yatarken aslında yaklaşmış oluyor. Yine de çarşamba akşamı bir daha tartışalım motor üzerinde. Bu kadar ısrarı göz ardı etmeyelim.
    anlaşıldı

Sayfa 217 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 117167207213214215216217218219220221227267317717 ... SonuncuSonuncu