Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 51 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4147484950515253545561101151551 ... SonuncuSonuncu
501 den 510´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Katılımcı Üye Tuncay Kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuncay Kahraman
    Motosiklet
    NC700X Beyaz
    Marka
    Honda

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanım kılavuzumuz 12000km de 1 bakım diyor Türkçesinde.

Ama yinede honda tr yi bir dürtmek lazım bakalım ne diyecekler cbf e de bazı servisler kafalarına göre 2000 de gel abi diyorlar dı, ben 4000 de gidiyordum, servis kısmında yazdığı gibi.
    Evet kitapcığında 12.000 yazıyor, ama servislerde genel söylenen ülke şartlarına göre 6.000de bir gelin... bu bi bakıma servis hizmetleri için daha çok sirkülasyon olarak da düşünülebilir. Ancak 6000 deki yağ değişiminden sonra motordaki rahatlamayı ve çekişi görünce, bazen daha da erkene almak gerek diye düşünüyordum, servis engellemese gidicektim hani

Sonuçta motor ömrü için daha sık bakım yapılması gereklidir diye düşünenlerdenim. Fazla bakımın zararı olmayacaktır ama geç bakımın çok zararı da olabilir, bu nedenle sen ona iyi bak ki o da sana iyi baksın

Kullanılan motor yağı tarafında bile ipone veya motul diyor bir çok konuştuğum kişi. hatta aynı fabrika diyenlerde var. Bu nedenle ikisinden birini kullandırıyorum...

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Ülke şartları derken tr nin şartlarında yurtdışına göre ne gibi bir sıkıntı var?
    İstanbul da yaşıyorum, aşırı sıcak yada soğuk yok neticede.

Ayrıca honda tüm kullanım şartları için artık tek viskozite yağ (10w30) tavsiye ederken, motoruna nekadar güvenliğinide göstermiş olduğunu düşünüyorum .

yine de honda ya bir mail atmalı.

Enduroist Katılımcı Üye Tuncay Kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuncay Kahraman
    Motosiklet
    NC700X Beyaz
    Marka
    Honda

Ülke şartları derken tr nin şartlarında yurtdışına göre ne gibi bir sıkıntı var?
    İstanbul da yaşıyorum, aşırı sıcak yada soğuk yok neticede.

Ayrıca honda tüm kullanım şartları için artık tek viskozite yağ (10w30) tavsiye ederken, motoruna nekadar güvenliğinide göstermiş olduğunu düşünüyorum .

yine de honda ya bir mail atmalı.
    Bence boşuna mail atma, servis manuelinde ne yazıyorsa veya yetkili servis ne diyorsa ona göre bakın diyeceklerdir...

Bakarsan negatif anlamında çok bir fark olmadığını düşünüyorum. İstanbul trafiğinde dur-kalk sayımız fazladır. Aslında beni bu düşünceye en çok iten şey bakım sonrası motorumda hissettiğim performans değişiklikleri oldu. Üstüne birde böyle telkinler gelince kendimce daha rahat edeceğim şekilde bakıma gitmeyi sürdürüyorum.

6 ay öncesine kadar cbf-150 kullanıyordum, onda neredeyse her ay 2 bin de bir servise gidiyordum. Belkide bakımlar 2 binden 12 bine çıkınca çok alışamadım heralde.... 3 ay ancak dayanabildim, sanırım servis bağımlılık yaptı bünyemde

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Doğrudur, ben cbf i de 4000 de götürüyordum bu konuda servislerin bu "tr şartları abi sen yarısında gel" lafına ezelden beri gıcığım anlaşılan

Yani otomobil kullanıyoruz, örneğin tüm fiat grubu (fiat-alfa-lancia) benzin modellerine 20.000km yada yılda 1 bakım , dizellerine de 15000Km/yılda 1 bakım diyor, hiç bir yetkili servisi "TR şartları" diye bir şey demiyor ama motosiklete gelince "TR şartları" çıkıveriyor karşımıza.

Öyle ki, diyelim eski motorlar devirli , ısınıyor vs. bu makinalar ise otomobil gibi, bir motosiklet için devirsizler, o nedenle ben motosikletin açıkta kalan hareketli (zincir- tekerlek rulmanları vb.) aksamlarının (kış şartlarında da kullanılıyorsa) çok kuru, kirli bırakılmamasının asıl önemli olacağını düşünüyorum.

Yağ konusunda bilmiyorum ilk koyulan yağınız neydi, ama haklısınızdır bir fark vardır kesin.

Bu arada mesajım size muhalefet yaratmak yada inatlaşmak için değil, yukarıda da yazdığım gibi daha önceden bu servis ağızlarına olan "gıcıklığım" nüksetti sizin yazınızla, ancak olay sizle alakalı değil sürç-i lisan ettiysem affola.
    Konu Can Ekin tarafından (07-10-2012 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

yok yok vardır senin kesin bir gicikligin. :-)

haftaya trax topcase ve bağlantı parçalarını alacagim. son hale gelince resmini paylasirim .sanırım ancak o zaman daha yakisikli olacak. bu arada tutoro bana manual chain oiler in asil parcasini gondermeyi unutmus. bende 14 pound farki odeyip automatic e cevirdim. senden tahsil etmem lazim. :-) bir de ayak deflektor seti,cakmak şarjı ve orta sehpam kaldı. ondan sonra bir sure rahat dur lutfen. catlayacagim yakinda. :-)

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yok vardır senin kesin bir gicikligin. :-)

haftaya trax topcase ve bağlantı parçalarını alacagim. son hale gelince resmini paylasirim .sanırım ancak o zaman daha yakisikli olacak. bu arada tutoro bana manual chain oiler in asil parcasini gondermeyi unutmus. bende 14 pound farki odeyip automatic e cevirdim. senden tahsil etmem lazim. :-) bir de ayak deflektor seti,cakmak şarjı ve orta sehpam kaldı. ondan sonra bir sure rahat dur lutfen. catlayacagim yakinda. :-)

ööhöm öhöm ben demiştim demek istemiyorum ama otomatik iyi olmuş

Senin koruma demirlerin givi miydi ? ayak yada diz deflektörü givi koruma varken oluyor mu acaba bende düşünüyorum.

Hea unutmadan benim de ön çamurluk uzatmam geldi, sana da almayacak mıyız

Enduroist Üye Ersin Gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersin Gül
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı birdenizci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ersingul sende hoşgeldin . Ben de de aynısı 520 MKO yazıyor, RK için diğer baklalara dikkatli bakmak gerekecek. rengi gümüş mü, siyah mı?

Dün hasanpaşa da bir arkadaş daha kırmızı rengini yeni almıştı, onun zincirini de kontrol ettiğimde DID Japan yazdığını gördüm ve zincirin doğal rengi yine siyahtı ve nerdeyse tüm baklalarında yazılar vardı. Sanırım siyah renkliler DID bendeki gibi gümüş olanlar RK olduğunu düşünüyorum. Dün Honda ya mail attım henüz dönmediler, Servise sorduğumda şuan bir gelişme olmadığını, beklemede olduklarını söylediler.

Hoşbuldum. Benim zincir rengi gümüş, motor rengi kırmızı. Bir sıkıntı yok gibi şimdilik servis zamanım yaklaştı zaten gittiğimde tekrar kontrol ettireceğim

Enduroist Üye Ersin Gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersin Gül
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Tecrübelerinize dayanarak fikrinizi almak isterim. Henüz koruma demiri taktırmadım, bir kaç yere sorduğumda givi ellerinde yoktu geldiğinde haber vereceklerdi ama hala gelmemiş. Onu beklerken bu sw-motech'in koruma demirini gördüm (aşağıdaki linkte fotoğrafları var) Aradım sordum nedir diye, gividen daha kalın malzeme ve önden iki demirin birbirine bağlantısı olduğu için dağa sağlam vs. dedi bayideki arkadaş. Bende arada kaldım, sizce sw-motech mi givi mi?

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/co...typid=77018547

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Bende givi var ama bugün takacak olsam kesinlikle motech takardım.

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

ööhöm öhöm ben demiştim demek istemiyorum ama otomatik iyi olmuş

Senin koruma demirlerin givi miydi ? ayak yada diz deflektörü givi koruma varken oluyor mu acaba bende düşünüyorum.

Hea unutmadan benim de ön çamurluk uzatmam geldi, sana da almayacak mıyız
    :-) benim koruma demirleri givi. Ayak deflektoru sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum ebat olarak. 1-2 haftaya gelir. Olmazsa zaten taktiramam ama sorun olmaz bence. Rear hugger için rossocromo kapalıydi. İtalyanlar saat 15.30 a kadar Siesta yaptıkları için patladı. Fender extender da frankfurtta stok yokmuş. Bayramda tekrar gidecekler. Önden mail ile sipariş vereceğim. :-)

Sayfa 51 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4147484950515253545561101151551 ... SonuncuSonuncu