Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 567 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 67467517557563564565566567568569570571577617667 ... SonuncuSonuncu
5,661 den 5,670´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Üye cenkkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cenk kara
    Motosiklet
    Nc700X
    Marka
    Honda

Evet abiler 12.000km bakımına az kaldı sorum şu bulunduğum yerdeki servis shell marka yağ kullanıyo ben castrol yada motulden yanayım bu dediğim markalardan birini ben temin edip servise vericem koymaları için sizce hangisini tercih ediyim hee unutmadan birde 10/40mı koycaz buna
    Cenk Kara --Alanya
    NC700X

Enduroist Üye Arda Guldogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Güldoğan
    Motosiklet
    NC700XA '13 *Orca*
    Marka
    Honda

Kitapcik 10w30 diyor. Ben kitapciga uyma taraftariyim

Enduroist Üye Semih OKUROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih OKUROĞLU
    Motosiklet
    Nc 750 XA
    Marka
    Honda

586 sayfayı bitirebildim şükürler olsun 750x ıle 1300 km oldu ve ortalama yakıtım 4.7 lt. Kilom var, eşimle biniyorum, top case var, daimi şehir içi kullandım ve tur camı da var. 4 ün altına inemiyorum. Bu gun motoru ıncelerken sağ bujı kablosunun yuvasından 7 mm daha dısarda oldugunu gordum. Zorlayarak yerine oturttum. Belki temassızlık var ise sağ odanın benzın yakmama gıbı bır durumu olabılır dıye dusunuyorum ama o zaman da gosterge arıza verır veya tekler dıye dusunuyorum.
    1- yuvasına oturmamıs bujı kablosundan dolayı motosıklet cok yakarmı?
    2- 0 km olan ve 1000km bakımında bujı ıle ılgılı bır mudahele olmamasından dolayı kablo nıye yerınden cıkar? bizimnkiler yapmadı ıse japonların fabrıkası boyle hata yapabılırmı? Japonlarda insanmıdır?
    3- 750x e 3cm yuksetme ve 2 cm yakınlaştırmayı boru ve kablolara mudahele etmeden takabılen oldumu?
    Konu Semih OKUROĞLU tarafından (03-05-2014 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.
    Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına
    Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır
    Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu üretebilen bir babayiğit yok mu arkadaşlar? Varsa toplanıp yaptıralım yahu, elin Singapurlusu yapıyorda biz neden yapamayalım ki. Yok mu atanıdık plastik enjeksiyoncu acaba? Metal aksamını yaptırabilirim, ama iş plastiğe gelince duruyor.

Arkadaşlar bu arada ikinci posta orta sehpa 25 adet üretildi şu başlık altından ulaşabilirsiniz.
    http://www.enduroist.com/forum/showt...li-Aksesuarlar
    Bir baska forumda irfan diye bir arkadasimiz vardi. Gt250r lar icin bu tip camurluklar yapti. irfmotor diye bir sitesi olmali. Biraz zahmetli diye biliyorum kalip isleri ama adam yapiyor.

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı yavuz değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hulusu abi, hassas bir konu. hassasiyetin için teşekkür ederim. Size katılıyorum fren bu canımızı emanet ediyoruz. Frenler iyi durumda, hasas bir konu olduğu için benim biraz abartım olmuş olabilir. Söylemim yanlış olmuş, kimsenin vebalini almak istemem. Hoca, diskte yamukluk olmadığını kaliperin tam geri çekilmediğini servise göstermem gerektiğini söyledi. Ben titiz davranıp tecrübeli kişilere sormak istedim. Dün akşam eve döndükten sonra boş bir alanda baya bir test ettim. Frenler performansında bir değişiklik yok. Kaliper, diske doğrusal bir sürtme yapıyor. Ayaklığa alarak tekeri çevirdiğimde bu fark ediliyor. Servide gideceğim bu aşikar. ama yinede bilgi amaçlı sormak istiyorum size. Benzeri bir durum yaşayan oldu mu ?
    Merhaba,

Bu konu için, ibrahimin önerdiği brembo balataları alarak servise gittim. Disklerde problem olmadığını söylediler. yeni balataları takarak baya test yaptım. Frendeki rahatsız edici his ortadan kayboldu. Daha sonra bu konuyu araştıranlar olabileceği için yazmak istedim. Servisin bana söylediği ve bunun üzerine benim biraz araştırmam sonucu çıkan sonuç. Ön fren balatası bitmeye başladığında kaliperler daha fazla dışarı çıkmak durumunda kalıyor ve geri çekilirken, daha fazla dışarıda kalan kaliperler başlangıç konumuna tekrar gelmesi daha uzun sürüyor. bu gecikme işlemi, peşpeşe frenlemelerde benim hissettiğim hissi yaşatıyormuş. Yeni balata takılması sonrası bu problemi yaşamadım.

Bu arada arka frenler için bir diğer bilgiyi daha paylaşmak istiyorum. Son zamanlarda, arka fren tutuşu için, arka fren pedalına eskiye nazaran daha fazla güç uygulamam gerekiyordu. Ben hidroliklere bağlamıştım konuyu. Sonra incelememizde şunu gördük. Arka balata 18K bakımında değişmişti. Acemiliğime gelerek arka fren balatasını baya geciktirmişim ve son zamanlarında tamamen bitmiş. Bundan dolayıda diskin bir kısmını yemişim. Yeni balataları takınca da sürtünme yüzeyinde oluşan farktan ötürü, sürtünen yüzeyin azaldığı ve bundan ötürü frene biraz daha asılma ihtiyacı doğmuş. Diski değiştircektim lakin frende aşırı bir fark olmayışı ve fren balatası biraz eskiyince tam olarak yüzeye oturur denildiği için ilk aşamada gerek duymadım. Ama ilk sıraya bu yenilemeyi koydum. Lastikler öncelikliydi ama bu acemelik bir ders oldu ve öncelik sırası değişti. Yeni olan ve acemi olan arkadaşlar bu konuya çok dikkat etsin. Frenlerde bir problem hissetmeye başlayınca fren balatalarını kontrol etme ihtiyacı duymadan, kullanım kitapçığında bahsedildiği şekli ile sürekli kontrol etmek gerekiyor.
    Konu yavuz değerli tarafından (05-05-2014 Saat 10:57 ) değiştirilmiştir.

6. yavuz değerli güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Mesut Acar (05-05-2014),UzayOrdu (05-05-2014)

Enduroist Üye Mesut Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mesut Acar
    Motosiklet
    NC750XA
    Marka
    Honda

Haftasonu Givi Trk 46 arka canta taktirdim motora. Ilk defa arka canta kullaniyorum, surekli de artcim var, nedense bir tedirginlik var artci yaslaninca bir cukur ya da tumsege denk geldiginde arka canta yerinden cikar ihtimali uzerine. Boyle bir durumla karsilasma ihtimalimiz var midir? Hic duyan var mi hareket halinde arka cantanin tabladan ayrilmasi olayini?

Enduroist Katılımcı Üye UzayOrdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uzay Ordu
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Alıntı Mesut Acar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftasonu Givi Trk 46 arka canta taktirdim motora. Ilk defa arka canta kullaniyorum, surekli de artcim var, nedense bir tedirginlik var artci yaslaninca bir cukur ya da tumsege denk geldiginde arka canta yerinden cikar ihtimali uzerine. Boyle bir durumla karsilasma ihtimalimiz var midir? Hic duyan var mi hareket halinde arka cantanin tabladan ayrilmasi olayini?
    Allah korusun. Ama ben ne gördüm ne de duydum. Eğer ki bağlantısı düzgün yapıldıysa böyle bir ihtimal varsa da çok az. Biraz kendiniz zorlayıp test edebilirsiniz rahatlamak için.

9. UzayOrdu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Mesut Acar (05-05-2014)

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Ben böyle bir kac hikaye duydum ama duyduklarimda hiç artçı yoktu. Cok az ihtimal de olsa artciniz o çantayı koltuk sirtligi mantığıyla tüm ağırlığını çantaya vermemesi gerekir. Hafif bir temastan fazlası hemen olmasa da zamanla gevşemelere vs sebep olabilir. Allah korusun.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

11. Faruk Ortaç güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Mesut Acar (05-05-2014),UzayOrdu (05-05-2014)

Enduroist Üye Mesut Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mesut Acar
    Motosiklet
    NC750XA
    Marka
    Honda

Alıntı UzayOrdu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah korusun. Ama ben ne gördüm ne de duydum. Eğer ki bağlantısı düzgün yapıldıysa böyle bir ihtimal varsa da çok az. Biraz kendiniz zorlayıp test edebilirsiniz rahatlamak için.
    Baglanti konusunda sikinti yok, duzgun bir sekilde yapildi. Monokey sistemi ile cantanin kolayca yerinden cikarilabiliyor olmasi biraz killandirdi beni galiba (: Bir de ilk defa arka canta kullaniyor olusum.
    Dediginiz gibi biraz zorlayip kontrol ediyim saglamligini, tesekkurler.

13. Mesut Acar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

UzayOrdu (05-05-2014)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı yavuz değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bu konu için, ibrahimin önerdiği brembo balataları alarak servise gittim. Disklerde problem olmadığını söylediler. yeni balataları takarak baya test yaptım. Frendeki rahatsız edici his ortadan kayboldu. Daha sonra bu konuyu araştıranlar olabileceği için yazmak istedim. Servisin bana söylediği ve bunun üzerine benim biraz araştırmam sonucu çıkan sonuç. Ön fren balatası bitmeye başladığında kaliperler daha fazla dışarı çıkmak durumunda kalıyor ve geri çekilirken, daha fazla dışarıda kalan kaliperler başlangıç konumuna tekrar gelmesi daha uzun sürüyor. bu gecikme işlemi, peşpeşe frenlemelerde benim hissettiğim hissi yaşatıyormuş. Yeni balata takılması sonrası bu problemi yaşamadım.

Bu arada arka frenler için bir diğer bilgiyi daha paylaşmak istiyorum. Son zamanlarda, arka fren tutuşu için, arka fren pedalına eskiye nazaran daha fazla güç uygulamam gerekiyordu. Ben hidroliklere bağlamıştım konuyu. Sonra incelememizde şunu gördük. Arka balata 18K bakımında değişmişti. Acemiliğime gelerek arka fren balatasını baya geciktirmişim ve son zamanlarında tamamen bitmiş. Bundan dolayıda diskin bir kısmını yemişim. Yeni balataları takınca da sürtünme yüzeyinde oluşan farktan ötürü, sürtünen yüzeyin azaldığı ve bundan ötürü frene biraz daha asılma ihtiyacı doğmuş. Diski değiştircektim lakin frende aşırı bir fark olmayışı ve fren balatası biraz eskiyince tam olarak yüzeye oturur denildiği için ilk aşamada gerek duymadım. Ama ilk sıraya bu yenilemeyi koydum. Lastikler öncelikliydi ama bu acemelik bir ders oldu ve öncelik sırası değişti. Yeni olan ve acemi olan arkadaşlar bu konuya çok dikkat etsin. Frenlerde bir problem hissetmeye başlayınca fren balatalarını kontrol etme ihtiyacı duymadan, kullanım kitapçığında bahsedildiği şekli ile sürekli kontrol etmek gerekiyor.
    Yavuz ayni olay benimde oldu. Benimki senin baltalar gibi tamamen bitmeden değiştirdik. Ona rağmen bir 150 km sonra frenler tamamen alisti. Simdi çok hafif dokunmak yeterli oluyor.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Sayfa 567 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 67467517557563564565566567568569570571577617667 ... SonuncuSonuncu