Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 579 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 79479529569575576577578579580581582583589629679 ... SonuncuSonuncu
5,781 den 5,790´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı ALPER AYDIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    can hocam, haklısınız. kitapçıkta tavsiye edilen 10w30.. ancak yaz öncesi 10w40 daha bi iyi olmamış mıdır?
    Kitapçıkta yazdığı gibi honda iklim şartı ayırmadan 10w30 tavsiye etmiş. Japonlar daha üretim yaparken motosikleti sunacakları pazarların iklim şartlarını göz önünde bulunduruyorlardır diye düşünüyorum ki türkiye daha çöl değil
    Ama dediğim gibi service manual ında 10w30 yoksa 10w40 yazdığı aklımda kalmış ama hani bulunamazken gibi bir tavsiye o yüzden mümkün olduğunca 10w30 iyi olacaktır. ama senin canını sıkacağın bir şey yok, ben servislerin bu işlerine geleni yapmasının hastasıyım

Enduroist Üye ALPER AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER AYDIN
    Motosiklet
    NC 750 XA
    Marka
    Honda

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta yazdığı gibi honda iklim şartı ayırmadan 10w30 tavsiye etmiş. Japonlar daha üretim yaparken motosikleti sunacakları pazarların iklim şartlarını göz önünde bulunduruyorlardır diye düşünüyorum ki türkiye daha çöl değil
    Ama dediğim gibi service manual ında 10w30 yoksa 10w40 yazdığı aklımda kalmış ama hani bulunamazken gibi bir tavsiye o yüzden mümkün olduğunca 10w30 iyi olacaktır. ama senin canını sıkacağın bir şey yok, ben servislerin bu işlerine geleni yapmasının hastasıyım
    Biraz taradım kitapçığı ve 10w40 ibaresiyle karşılaşmadım güneye doğru ineceğim haziran sonu ama 40 50 derecelerde de yol yapacağımı sanmıyorum.

Artık 6bin km'ye kadar bu şekilde gideceğiz. 6bin bakım öncesi servis ile görüşme yapmakta fayda var.

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Biraz taradım kitapçığı ve 10w40 ibaresiyle karşılaşmadım güneye doğru ineceğim haziran sonu ama 40 50 derecelerde de yol yapacağımı sanmıyorum.

Artık 6bin km'ye kadar bu şekilde gideceğiz. 6bin bakım öncesi servis ile görüşme yapmakta fayda var.
    kullanım kitapçığında değil de, servis manuel inde not olarak yazıyordu. ;)

4. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ALPER AYDIN (28-05-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Özgür Özsoylar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

750 lerde 6000 de bakım mı var?
    Aşka düştüm ben de geldim

http://www.facebook.com/birikitekersevdasi

Enduroist Üye ALPER AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER AYDIN
    Motosiklet
    NC 750 XA
    Marka
    Honda

Standart Honda NC700X

Alıntı Özgür Özsoylar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    750 lerde 6000 de bakım mı var?

Hocam, 1000 bakımının aynı maddeleri geçerli.. Ancak motor ile gelen ingilizce kullanma kitapçığı 12bin diyor

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Çakal Honda ya.baktı ki motor çok ucuza gidiyor böyle bakımdan kazanamıyor, TR şartları bahanesiyle 6 ayda yağ değişimi uydurdu, servislerin ortaya çıkardığı gibi.
    Birde motor 4 yıl garantili, bunu yapmazsan gitti o kadar garanti çöpe

8. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ALPER AYDIN (29-05-2014)

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Akşamdan tezi yok mazotluyorum abi depoyu Dün bir şok daha yaşadım ve yine 5.0lt /100km gördüm. Bu değerlere ulaşabilen tek adam benim sanırım (:. ama şile ağva gezilerimde 3,7 4.0 igbi değerlere düşüyor. Zincir dişli değişikliği bir değişiklik yaratmadı. 24K bakımı geldi zaten gidip bakıcaz serviste artık. Can bu arada sen 1. ve 2. vites şehir içi sürüşlerde hangi devirlerde kullanıyorsun genelikle ?

Ellerinde Ipone/motul yada honda marka 10w30 yağ yok muymuş da castrol (kesin 10w40) koyuyorlar ? İçiniz rahat olsun, yanılmıyorsam, servis kitapçığı 10w30 bulamadığınız da 10w40 kullanın diyor ama istanbul un göbeğinde yetkili servis, fabrikanın tavsiye ettiği vizkozite de yağı koymuyor ya çok ilginç.
    Bu arada, motosikletimin psikolojisi iyice düzeldi.
    Pazar günü eğitim vardı. Şile olu üstündeki Shell de yanlışlıkla 0,6lt mazot koydular depoya hemde GTL en kalitelisinden her ne kadar benzinlik sorumlusu "Allah'ın izniyle hiiiiç bişii olmmaz uşağum" desede , bizim motorlar benzinli olduğundan kontak açmadan, marş basmadan içindeki 3-4lt benzinle birlikte depou hortumla iyice boşaltıp sonra 13,8lt 97oktan la fulledik (tabi depodan çıkan 4lt yi düştük ödemeden)..
    neyse bir ara çıldırıp 4.9-5.2 olan tüketimim, serviste depo boşaltıp deneme yaptığımız da 3.8lt (1lt 26km) şeklinde kendini düzeltmiş, ardından standart kullanımımda tekrar 4.2lt ye sabitlenmişti ki, haftasonu içine çektiği dizelin kokusundan mıdır, tadından mıdır bilinmez !!! tempolu bir şile yolları eğitiminden sonra 2 gündür şehiriçi geziyorum veee 306km de 11.33lt benzin aldım, tekrar 3.7lt/100km oldu.
    bundan sonra arada böyle triplenirse içine 0.1-2lt mazot atacağım aklı yerine gelsin diye

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı yavuz değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşamdan tezi yok mazotluyorum abi depoyu Dün bir şok daha yaşadım ve yine 5.0lt /100km gördüm. Bu değerlere ulaşabilen tek adam benim sanırım (:. ama şile ağva gezilerimde 3,7 4.0 igbi değerlere düşüyor. Zincir dişli değişikliği bir değişiklik yaratmadı. 24K bakımı geldi zaten gidip bakıcaz serviste artık. Can bu arada sen 1. ve 2. vites şehir içi sürüşlerde hangi devirlerde kullanıyorsun genelikle ?
    Öyle her mazot olmaz, gtl koyacaksın

Mazot işin şakası tabi Yavuz

Bakımı yaptırdıktan sonra depoyu istersen komple boşalttır.
    Sonra kalan benzin içinde 15-20dk çalışırsa ancak bitiyor.
    Ondan sonra 1lt benzin koy.yanına da 1-1.5lt al ve kullan o zaman kesin sonuca ulaşacaksın.
    Biliyorsun benim depodan biraz pislik çıkmıştı.
    Sen yinede önce bakım yaptır ;)

Bu arada her vitesi 4000-5000 arasında kullanıyorum. Nadiren 3500-4000 aralığında kalıyorum.

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Bakım zaten yaplacak ama ben önceki bakımda konuyu filtreye bağlayarak değiştirdim. bir değişiklik olmadı. bujide bir sorun varsa bakım işe yarar ama onun dışında bakımın başka ne faydası olabilir ?

Öyle her mazot olmaz, gtl koyacaksın

Mazot işin şakası tabi Yavuz

Bakımı yaptırdıktan sonra depoyu istersen komple boşalttır.
    Sonra kalan benzin içinde 15-20dk çalışırsa ancak bitiyor.
    Ondan sonra 1lt benzin koy.yanına da 1-1.5lt al ve kullan o zaman kesin sonuca ulaşacaksın.
    Biliyorsun benim depodan biraz pislik çıkmıştı.
    Sen yinede önce bakım yaptır ;)

Bu arada her vitesi 4000-5000 arasında kullanıyorum. Nadiren 3500-4000 aralığında kalıyorum.

Enduroist Üye Sinan BAYRAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan BAYRAM
    Motosiklet
    NC750X
    Marka
    Honda

Navigasyon için ben bunları aldım arkadaşlar tevsiye ederim. ikisinide taktım güzel oldu.
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6086159765.html
    http://www.yenimarkamodelleri.com/ar...n-tutucu-kilif

Sayfa 579 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 79479529569575576577578579580581582583589629679 ... SonuncuSonuncu