Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 605 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 105505555595601602603604605606607608609615655705 ... SonuncuSonuncu
6,041 den 6,050´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

İlk defa bir resmi tatilde izin sahibi olunca, hazır geçen ay araba ile seyahat gereği uluslararası ehliyet almışken, memlekette gereksiz kalabalık ve pahalı tatil beldeleri bizi yunanistan ın meşhur halkidiki bölgesine atıverdi.
    Daha sonra ayrı başlık açmayı umut ediyorum ancak kısaca şunu söyleyeceğim.
    Rotanız asfaltsa bence tek gerekli şey artçınız için bir airhawk yada bizim gibi geçici olarak az şişmiş seyahat yastığı /boyunluğu

Şahsen 2.5saat te falan ağrımaya başlar sanırım benim malum yer ancak hanımı zorlamanın anlamı yok 1.5saat te bir mola iyidir. (bir defa 2saati geçirdim sıkıntılı olabiliyor,haklı olarak)
    Sadece otobanda sürekli 130 civarı gidince asansöre rağmen givi cam yetmiyor ki yoruyor sarsıntı.

1605km boyunca ortalama tüketim 3.9lt..
    Benim için normal diye düşünüyorum.
    3 dolu çanta ile 2kişi otobanda hep 130, onun dışında da virajlı yokuşlu yollar da bol devrini eksik etmedim.. 0.4-5lt için hiç kasamayacağım
    Daha ne olsun..

2015 itibariyle vergi düşüşünün rahatlığı nedeniyle istesem de 750 biraz daha beklesin diyorum
    Konu Can Ekin tarafından (01-08-2014 Saat 22:55 ) değiştirilmiştir.

2. Can Ekin güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (04-08-2014),Ersan ÖZYURT (02-08-2014),Yalım Erkmen (07-08-2014)

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Selam millet,

Başıma gelen bir durumu paylaşmak istiyorum. Ve fikrinizi sormak. Ne zamandır yakıt konusunda şikayetçiydim forma yazmıştım da. Öyle ki şehir içi 5 Lt / 100 km civarına kadar çıktıydı. Abartı sakin sürüşle şehir içi 4,5 uzun yol 4.0 kadar düşürmüştüm. (çözüm bulamayınca sürüş tarzıma bahane bulmuştum). Canla konuşmamızdan sonra onun servisine gitmeye karar vererek 30K bakımını orada yaptırdım. Yakıt testi için depoyu boşaltıp 1 Lt ile kaç km gideceğini ölçerek durumu gözlemleyecekler idi ama bayram üstü olduğu için bayramdan sonra bakalım dediler. Hava filtresini temizlediler ve yağ değişti. Velhasıl yakıt normale döndü direk. Hatta ilk defa 3,4 Lt yakıta kadar düştüm uzun yolda.

Asıl konu şu, ben motosikleti 15,750 kmde aldım. Yakıtta problem olduğu için, 18K bakımında hava filtresini değiştirmelerini istedim. Normalde 24K da değişmesi gerekiyor. Sürekli gittiğim serviste söylememe rağmen bakım sonunda filtre değişmemişti, servisi yapan arkadaşa tekrar hatırlattığımda bana söylenmedi ama normalde 24 K da değiştini ve 1 saat daha sürer dedi. Değişmesi gerekiyor diyince. adam bozuldu, yüzü değişti falan. Anlamadım. fazlada uzatmiyim, yakıt problemi hiç düzelmedi o gün bu gündür. Acemiliğimizden çıkan filtreyi de istemedim. 24K da bujide değişti. Ama son 30K bakımın da sadece hava filtresini temizlemeyle bu iş düzelmesi içime kurt düşürdü acaba ,filtreyi direk geri mi taktılar. yada değiştirdiler de bir şeyi eksik mi yaptıkları için hava filtresi verimli çalışmadı. Olayın üstüne gitsem mi acaba ne dersiniz ?

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Bence sorununuzu gidermisken bunun üzerine gitmek keyfinizi kacirabilir. Şahsi düşüncem cok rahatsız degilseniz motorunuz ve az tüketiminizle keyfinize bakın.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Geçmiş olsun Yavuz.
    Sorunun çözüldüyse keyifli sürüşler..
    Hiç dert etme kendine..

Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Ustune gitmek istememin tek sebebi ifşa edebilmek. Emin olmadığım bir konu için kimseyi suclayamam, isim zikredemem. Hem kullanici siz dostlar hemde servisin hatasini bilmesi adina üstüne gidilirmi diye düşündüm. 12 bin km ortalama 1 litre fazla yakit odedim. Olan bu.

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Bu bahsettiğiniz bir yetkili servis ise ben olsam sonuna kadar giderdim. Ama maalesef henüz ülkemizde otomobillere ve kullanıcılarına verilen değer olmadığından kimseden ve nasıl destek alabilirsiniz bilmiyorum. Bir otomobil servisi olsaydı bu, müşteri hizmetlerini aradığınız andan itibaren servis size ulaşıp aman abim tamam abim şeklinde bir çözüm üretmeye çalışırdı. Ama motosiklette kimi nereye bildireceksin de sana geri dönecekler?

Ama en azından sonucundan emin olduğunuzda buradan bizlerle paylaşırsanız bizlerde o servisi tercih etme konusunda bu bilgileri kullanırız.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Nasil emin olabilirim bilmiyorum. Değişen parcanin seri nosu var oluyor mu ve bu seri no servis kayitlarina geciyor mu.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

30 K km bakımını herkes yaptırıyor mu? Vallahi bem 12 K km olamdan gitmiyorum. 35,2 K km oldu. 24K km den sonra uğramadım
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

10. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (05-08-2014),CihanCöbek (07-08-2014),Faruk Ortaç (04-08-2014)

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Bence de gereksiz. Açıkcası 6000'de bir gitmek bana da ağır geliyor. Yani kimse üstüne alınmasın sakin keriz yerine konuyuyormuşuz gibi geliyor.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

12. Faruk Ortaç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (04-08-2014)

Enduroist Üye Sabit AKSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sabit AKSU
    Motosiklet
    nc700x
    Marka
    Honda

Hondalar da Standart degil mi 2 Yıl yada 30.000 bakimi?

Sayfa 605 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 105505555595601602603604605606607608609615655705 ... SonuncuSonuncu