Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 623 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 123523573613619620621622623624625626627633673723 ... SonuncuSonuncu
6,221 den 6,230´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı İbrahimAKALIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, bu başlık altında var biliyorum ama 641 sayfa içinde detaylı arama yapamadım ön ve arka fren balataları için hangi markayı önerirsiniz? En uygun nereden temin edilebilir?
    EBC ya da Brembo alabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam EBC nin sahibinden.com da fiyatları iyiydi. Yurt dışı için Wemoto yu tavsiye ederim.

3. Kağan Dalak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahimAKALIN (10-11-2014)

Enduroist Üye Barış ÖZTOPÇULAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış ÖZTOPÇULAR
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin MT
    Marka
    Honda

Can merhaba. Motomaxın sitesinde yer alan topcase çanta demiri önceki yılın ürünü ( HONT72ST ve HONT73ST) , yeni yan çanta demirinin (3P) takılacağı topcase çanta demirinin kodu (HONT74ST). Eğer eski olan HONT72ST veya HONT73ST alınırsa, yeni 3P sistemli yan çanta demirleri bu modele adapte olmuyor.Daha sonra 3P sistemli yan çanta demiri kullanmayı düşünenler HONT74ST kodlu yan tarafında 2 deliği bulunan topcase demirini almak zorundalar.

5. Barış ÖZTOPÇULAR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (05-11-2014)

Enduroist Üye Barış ÖZTOPÇULAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış ÖZTOPÇULAR
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin MT
    Marka
    Honda

Arif merhaba. Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. 3P uyumlu topcase demirini (HONT74ST) arayacağım. Bulamazsam, bende yurt dışından temin edebilirim.

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Sorulara madde madde cevap vereyim.
    1) Demiri bulmak zor ben nc700shop.com dan aldım, ama daha sonra sahibinden.com da shad demir ilanı gormustum.

2) Cantayı sahibinden.com da bir ilan ulaştığım Antalya da bir bayiden aldım

3) Delik değil yuva, tahminimce top case in üstüne ek aparat takmak için.

Ben asagidaki arkadaştan aldım, demiri de sanirim temin edecektir.
    SHAD SH48 MOTOSİKLET ARKA ÇANTA GREY
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...79097524/detay

7. Barış ÖZTOPÇULAR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (05-11-2014)

Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

Selamlar arkadaşlar 2.5 senedir binmiş olduğum Transalp xl 700 motorumu 2 gün önce satmış bulunuyorum ve şuanda motor arayışı içerisindeyim 10000 km altında olmak kaydıyla 700 veya 750 arıyorum motorunu bu aralar değiştirmeyi düşünen arkadaşlar bana özelden yada facebook tan motorlarının resmiyle ulaşabilirler ilginize teşekkür ederim

Enduroist Üye
    Isim
    Tolga EREL
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Herkese selam,
    Mayıs'tan beri hergün NC700X kullanıyorum,ne kadar İzmir'de olsamda sabah ve akşam baya baya üşümeye başladım.
    Netten araştırıyorum ama istediğim sonuçları bir türlü net olarak alamadım.Müsadenizle bir iki sorum olacak,kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim;

Birincisi elcik ısıtma:
    Nette bol olan ve 75TL ye satılan bir ürün var,işin doğrusu markasız ürüne pek güvenemedim. Oxford marka olanları araştırıyorum,onuda çözemedim,4-5 tane modeli var.Fiyatları 100TL-300TL arasında değişiyor. Birbirlerinden ne farkları var çözemedim.
    Bir de burada Saito 2 elcik ısıtmayı okudum ama satın alınacak bir yer bulamadım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

İkincisi elcik koruma :
    Amacım ellerime gelen rüzgarı kesmek,onun içinde 300-400TL leri veresim gelmiyor.Daha ekonomik ve ergonomik bir seçenek varsa lütfen yardımcı olur musunuz...

Üçüncüsü cam :
    Benim en dertli olduğum konu aslında rüzgar gürültüsü.Boyum 177cm olmasına rağmen ne yaptıysam çözemedim.Zeus'tan orta boy cam aldım,yetmedi gittim dünyanın en sessiz kaskı diye Schuberth S2 aldım.Yine de rüzgar gürültüsünü kesemedim.Üzerine camın üstüne eklenen o kelebek(adını bilmiyorum) parçasını aldım.Yine derdime derman bulamadım.
    Anladığım kadarıyla problem camın darlıgından kaynaklanıyor.Zeus'un ölçüleri uzunluk 47cm,genişlik 27cm. Daha geniş bir cam olursa yandan geçen rüzgarı azaltacağı için kulaklara daha az ses yansıyacaktır diye umuyorum. Netten bulabildiğim kadarıyla Givi tur camının genişliği 41 cm miş. Hondanın orjinal tur camı hakkında bir bilgi nedense bulamadım.
    Farklı marka cam kullanan arkadaşlarım bu konuda bana yardımcı olabilirse,ölçülerini verebilirse çok sevinirim.

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim...

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Ön cam:
    Tolga kask'tan kaynaklanan rüzgar gürültüsünü tamamen yok edecek bir sistem henüz icat olmadı bu yüzden sana KULAKTIKACI öneriyorum ancak bu senin problemine bir miktar çözüm olabilir. Kolaygelsin.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Terel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,
    Mayıs'tan beri hergün NC700X kullanıyorum,ne kadar İzmir'de olsamda sabah ve akşam baya baya üşümeye başladım.
    Netten araştırıyorum ama istediğim sonuçları bir türlü net olarak alamadım.Müsadenizle bir iki sorum olacak,kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim;

Birincisi elcik ısıtma:
    Nette bol olan ve 75TL ye satılan bir ürün var,işin doğrusu markasız ürüne pek güvenemedim. Oxford marka olanları araştırıyorum,onuda çözemedim,4-5 tane modeli var.Fiyatları 100TL-300TL arasında değişiyor. Birbirlerinden ne farkları var çözemedim.
    Bir de burada Saito 2 elcik ısıtmayı okudum ama satın alınacak bir yer bulamadım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

İkincisi elcik koruma :
    Amacım ellerime gelen rüzgarı kesmek,onun içinde 300-400TL leri veresim gelmiyor.Daha ekonomik ve ergonomik bir seçenek varsa lütfen yardımcı olur musunuz...

Üçüncüsü cam :
    Benim en dertli olduğum konu aslında rüzgar gürültüsü.Boyum 177cm olmasına rağmen ne yaptıysam çözemedim.Zeus'tan orta boy cam aldım,yetmedi gittim dünyanın en sessiz kaskı diye Schuberth S2 aldım.Yine de rüzgar gürültüsünü kesemedim.Üzerine camın üstüne eklenen o kelebek(adını bilmiyorum) parçasını aldım.Yine derdime derman bulamadım.
    Anladığım kadarıyla problem camın darlıgından kaynaklanıyor.Zeus'un ölçüleri uzunluk 47cm,genişlik 27cm. Daha geniş bir cam olursa yandan geçen rüzgarı azaltacağı için kulaklara daha az ses yansıyacaktır diye umuyorum. Netten bulabildiğim kadarıyla Givi tur camının genişliği 41 cm miş. Hondanın orjinal tur camı hakkında bir bilgi nedense bulamadım.
    Farklı marka cam kullanan arkadaşlarım bu konuda bana yardımcı olabilirse,ölçülerini verebilirse çok sevinirim.

Boylarımız aynı gibi;ben de 1 yıl Nc kullandım,Givi cam takılıydı.Rüzgar ve sesiyle ilgili büyük bir sıkıntım yoktu.Daha önce kullandığınız motoru bilemiyorum yani neyle kıyaslıyorsunuz?
    Açıkçası ne kadar rahatsız edici bir ses bilemedim.Bu kadar masraf etmeden bir de kulak tıkacı deneseniz belki rahat edersiniz.

Enduroist Üye
    Isim
    Tolga EREL
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Melih Bey ve Kamil Bey cevaplarınız için çok teşekkür ederim,ama zaten yıllardır 3M in kulak tıkaçlarını kullanıyorum. Daha önce VFR kullanıyordum,ilk defa bu kadar dik oturduğum bir motosiklet kullandığım için bana değişik geliyor olabilir. Yoksa bu sese alışmam mı gerekiyor

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Terel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,

Birincisi elcik ısıtma:

İkincisi elcik koruma :

Üçüncüsü cam :

1 - Oxford un en uygun modeli mevcut elciklerin üzerine kendi cırtcırtlarıyla bağlanıyor benim bildiğim istediğiniz zaman sökebiliyorsunuz. diğer modellerinden 170 lira gibi bir fiyatta olanı var 2 kademeli ve düz bir moodel daha çok scooter lar için zannedersem. 270tl gibi bir fiyatı olan model 4 kademeli,akü voltajı 12v altına düşerse tamamen bağlantıyı kesen bir özelliği var(doğrudan bağlanırsa ama şahsen ben rölesiz bağlamam böyle bir aksesuarı), elcikleri güzel yumuşak ve kavraması iyi.

2 - 100eur luk acerbis lerin birebir aynısı (tabi ki aynı kalite olduğunu iddia etmek doğru olmaz) ebay den 30$ a alınabilir yada başka elcik korumalar da bulunabilir 45$ a kadar .

3 - Alpine MotoSafe diyorum sadece. Sizin ilacınız budur.

Sayfa 623 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 123523573613619620621622623624625626627633673723 ... SonuncuSonuncu