Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 630 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 130530580620626627628629630631632633634640680730 ... SonuncuSonuncu
6,291 den 6,300´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Benim için nasılsa çok geç. 😅😅😅
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Berkay senin motor kac km'de? Bir de hatirladigim kadariyla sen offroad Tarzı hiç zorlamiyorsun motoru?!?
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berkay senin motor kac km'de? Bir de hatirladigim kadariyla sen offroad Tarzı hiç zorlamiyorsun motoru?!?
    Motorum 27 küsur binde, tamamen şehiriçi kullanım.
    Haliyle çukurlara falan giriyoruz bazen. Ama garantiye soktuklarına göre bir sıkıntı farkettiler demek.

Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Bende su an 28binde ve hafiften tirstim şimdi

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Bir göster istersen servise. Ben Esengül e gitmiştim.
    Beraber de gidebiliriz.

Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Valla zaten bir ara uğramam lazım yan ayak açıp kapatırken biraz zorlanıyor gibi

Enduroist Üye Ali Atay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Atay
    Motosiklet
    NC750X
    Marka
    Honda

Herkese merhaba
    cumartesi gunu NC750x alarak araniza katildim. Motoru almadan once yazdiklarinizin bir cogunu okudum ve bana en mantikli ncx serisi gorundugu icin bu motoru tercih ettim.
    Anadolu yakasinda en iyi servis hangisidir? Mutluhan evime yurume mesafesi ama ozellikle tercih etmem gereken bir servis var ise oraya da giderim. Ayrica bakim araliklari 1000, 12000, 24000... diye gidiyor diye biliyordum bana 6000km de bir bakima gelmem gerektigini soylediler. Bu dogrumudur? 12000 de bir gidersek garantiden cikiyor mu? Acikcasi uzun bakim araliklari da beni cezbetmisti.

Enduroist Katılımcı Üye Ozan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ozan Fidan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı prokopi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    cumartesi gunu NC750x alarak araniza katildim. Motoru almadan once yazdiklarinizin bir cogunu okudum ve bana en mantikli ncx serisi gorundugu icin bu motoru tercih ettim.
    Anadolu yakasinda en iyi servis hangisidir? Mutluhan evime yurume mesafesi ama ozellikle tercih etmem gereken bir servis var ise oraya da giderim. Ayrica bakim araliklari 1000, 12000, 24000... diye gidiyor diye biliyordum bana 6000km de bir bakima gelmem gerektigini soylediler. Bu dogrumudur? 12000 de bir gidersek garantiden cikiyor mu? Acikcasi uzun bakim araliklari da beni cezbetmisti.
    Merhaba, motorunuz hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırsınız umarım.

Geçen hafta yoldaki ıslak yapraklar nedeniyle motoru yatırdım ve sol ayak pegi kırıldı. İşyerime yakın diye Mutluhan'a çektirdim. 10 gündür motor serviste bekliyor. Dün tekrar aradığımda çok yüklü bir teslimatları olduğu için herkesin o işle ilgilendiğini ve serviste usta kalmadığını ve bütün diğer işlerin 2 hafta için durdurulduğunu söylediler. Motoru 2 hafta daha keyfi olarak bekletecekler Dün yöneticilerini aradım ulaşamadım. Bakalım bugün tekrar deneyeceğim. Olmadı motoru alıp başka servise bırakmayı düşünüyorum. Açıkçası Mutluhan'la ilgili ilk izlenimim hiç hoş olmadı. Eğer servis hizmeti veremeyeceksen neden başta kabul ediyorsun ya da uyarmıyorsun?

Bakım konusunda kitap ne diyorsa o NC700'de 12000 yazıyor, ben de uyuyorum. Fakat 750'de değişmiş olabilir bilemiyorum. Kitapçığı kontrol edin 12000 diyorsa 6000'de gitmek bence gereksiz. Japon mühendisi ya da (işgüzar) Türk ustayı dinlemek tercih meselesi tabi

Bu arada 12000 bakımını Doğu Batı Honda'da yaptırmıştım. Bir sorun yaşamadım. Servisin farkı rutin bakımda değil, arıza ya da parça değişimi söz konusu olduğunda belli oluyor.

9. Ozan Fidan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali Atay (23-12-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Nc750 ler için honda türkiye çakallık yapıp bakım aralığını 6000 e düşürdü garanti yi 4 yıla çıkardı, daha çok yolmak için.

Ozan geçmiş olsun. Bir malın tamir süresi 20 iş günüdür. Garantide olsun, olmasın.
    Yakında Esengül var motorun yürür haldeyse 1km bile değil.
    Yoksa doğu Batı yada konşuk u tavsiye ederim yetkili servis olarak.

Mutluhan a motoru alacağım zaman birkaç defa uğradım sanki para verip mal almayacağız aksine sanki üstüne para vereceklermiş gibi bir satış "havaları" var, servisinden de pek ümidim yok o yüzden.
    Mototal de de hem cbf le hem nc ile yaşadığım aynı ilgisiz, alakasız, iş yapmaktan kaçan tavırları nedeniyle aynen benimde işime yakın olmasına rağmen ne Mutluhan a nede mototal in önünden bile geçmiyorum, bana çok ters olan db den hep memnun oldum.

Enduroist Katılımcı Üye Ozan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ozan Fidan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Bugün Mutluhan'ı tekrar aradım. Alper Bey benim motoru bekletmeyeceklerini, 3-4 gün içinde teslim edeceklerini söyledi. Özellikle söyledim yoğun olabilirsiniz bu sürede yapamayacaksanız şimdi söyleyin alayım motoru başka servise diye. 4 gün sonra yetişmedi, çok yoğunuz, haftaya kaldı demeyin dedim. Tamam dediler. Göreceğiz bakalım Honda Mutluhan sözünde duruyor mu durmuyor mu.

Doğu Batı'dan ben de memnun kaldım açıkçası ama bana uzak baya. Çalışanlar da makul insanlar. Bu arada Esengül karşıda değil miydi?

Sayfa 630 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 130530580620626627628629630631632633634640680730 ... SonuncuSonuncu