Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 655 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 155555605645651652653654655656657658659665705 ... SonuncuSonuncu
6,541 den 6,550´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Benim NC 700 de Bridgstone Battlax vardı...İlk yılı yani yaklaşık 6000 km yi iyi geçmişti. 2.yıl arka lastik sırt yaptı...Şimdi Michellin PR4 taktım...Bildiğim kadarıyla Bridgstondan daha yumuşak..bakalım ne kadar gidecek.
    Dunlop lastikleri bilmiyorum. Altın elbiseli adam bu lastikler için "beni değiştir diyen bir lastik" tanımlamasını kullanmıştı...

Enduroist Üye Fatih Oztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Oztekin
    Motosiklet
    NC750XA
    Marka
    Honda

Alıntı alperiynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim NC 700 de Bridgstone Battlax vardı...İlk yılı yani yaklaşık 6000 km yi iyi geçmişti. 2.yıl arka lastik sırt yaptı...Şimdi Michellin PR4 taktım...Bildiğim kadarıyla Bridgstondan daha yumuşak..bakalım ne kadar gidecek.
    Dunlop lastikleri bilmiyorum. Altın elbiseli adam bu lastikler için "beni değiştir diyen bir lastik" tanımlamasını kullanmıştı...

Altın elbiseli adam Dunlop konusunda gerçekten haklı benim lastiklerim daha 3000 km oldu ancak arkalarda kesikler oluşmaya başladı, sanırım yoldaki taşlar içine girip ufak kesikler oluşturmuş. Yoldaki taşlar içine girecek kadar yumuşak ise insan lastiklerin çok yumuşak olmasını bekler ancak hiç de öyle değil ısınması çok geç yeri tutuşu da o oranda az bir lastik. Ben hiç memnun değilim ve en kısa zamanda değiştireceğim. Bu arada lastiklerinizin ne kadar aşındığını veya kaullanıp kullanımayacağını lastiğin yanağında bulunan içi dolu ve uçu lastik tabanını gösteren üçgen işaret "tire indicator" ile en sağlıklı anlayabilirsiniz. Bu üçgenin gösterdiği tabandaki olukta diş kalmadıysa, lastiğin her şeyi normal bile olsa, ömrünü tamamlamış demektir, başka lastiklere bakarak taminde bulunmak doğru sonuçlar vermeyebilir.

Enduroist Üye Derkan özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Derkan Özkan
    Motosiklet
    R1200GSLC
    Marka
    Bmw

Merhaba;

3 NC750x ve 1 Er6n kullanıcı 4 arkadaş aynı ebatta olan lastiklerimizi değiştirmeyi düşünüyoruz. Motolastik.com Köksal abiye kouştuğumda Michelin Road 4 lastiklerinin karkas yapısının zayıf olduğunu ve düzensiz aşındığını söyledi. alternatif olarak da Metzeler Sportec M7 RR ve Pirelli Angel GT lastikleri tavsiye etti. Aramızda bu iki lastik hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olmasını rica ederim. Kullanım olarak kar ve buz olmadığı sürece olabildiğince motor kullanmayı tercih ediyoruz ve sadece asfalt sürüşü yapıyoruz.

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

hayret ilk defa asfalt kullanımında mıchelin lastiklerine kötü yorum yapan bir satıcı duydum.mıhelen karkas yapısını yumuşak yaparki,viraj ve ani duruşlarda,lastik yumuşaklığı ile zemine tutunabilsin.kaldıki sürekli asfalt kullanımında micheleni tek geçerim ben .
    aklınızda olsun,lastiği kullandığınız süre boyunca,gerektiğinde sadece bir kere o lastiğin iyi tutunabilmesine ihtiyacınız olabilir..Ama yinede uzun ömürlü lastik isterseniz petlas , maxima,irc gibi markaları öneririm

mıchelen pilot road 4 120-70 -17 58 w ön , 160-60-17 -69 w arka takım olarak sökme takma balans dahil 1.100 tl (bin yüz tl)

saygılar
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

5. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

alperiynem (07-04-2015),Derkan özkan (02-04-2015),Recai Topallar (02-04-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Tourance Next taktım, hunharca memnunum.

7. Kağan Dalak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Derkan özkan (02-04-2015)

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Derkan özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

3 NC750x ve 1 Er6n kullanıcı 4 arkadaş aynı ebatta olan lastiklerimizi değiştirmeyi düşünüyoruz. Motolastik.com Köksal abiye kouştuğumda Michelin Road 4 lastiklerinin karkas yapısının zayıf olduğunu ve düzensiz aşındığını söyledi. alternatif olarak da Metzeler Sportec M7 RR ve Pirelli Angel GT lastikleri tavsiye etti. Aramızda bu iki lastik hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olmasını rica ederim. Kullanım olarak kar ve buz olmadığı sürece olabildiğince motor kullanmayı tercih ediyoruz ve sadece asfalt sürüşü yapıyoruz.
    NC'yi satmadan önce Pirelli Angel GT takmıştım, uzunca bir dönem kullandım ve çok memnun kaldım. Pilot Road için ilk kez kötü yorum duydum, Yasemin uzun dönemdir Pilot Road kullanıyor o da çok memnun. Gerçi bu dediklerim benim Pilot Road 3 için geçerli, 4'ü bilmiyorum.

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tourance Next taktım, hunharca memnunum.
    Ben GS'i aldığımda üzerinde Tourance Next vardı ve çok fazla km yapmadan düzleşme olduğunu gördüm lastikte. Eski sahibi kaç km yaptı hatırlamıyorum ancak 10.000km'yi görmemişti sanıyorum 8.000km civarındaydı. İstanbul'a geldiğimde (Elazığ'dan almıştım motosikleti) ilk işim lastikleri değiştirmek oldu. O zamanlar araştırma yaptığımda Tourance'lerin Next serisine göre daha uzun ömürlü olduğunu görmüştüm. Hem bu nedenle, hem de çok daha ucuz olduğundan Tourance taktırdım. Pirelli GT ile Tourance arasında ben fark göremedim, bence kuru ve ıslak ikisinin de performansı çok başarılı. Ayrıca Tourance lastikler hafif arazide de sürücüyü rahat ettirecek bir dizayna sahip.

Bu kadar yazdım şöyle özetleyeyim, eğer ebatlar uyuyorsa ben düşünmeden fiyat avantajı da varsa Tourance takardım. Bundan sonra lastikler eskidiğinde yine Tourance alacağım.

9. Eser Kara, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Derkan özkan (02-04-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

shoei xr1100 kask almayı düşünüyorum, kullanan var mı NCnin bagajına sığıyor mu acaba?

Enduroist Katılımcı Üye Onur Kocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Kocer
    Motosiklet
    NC700x
    Marka
    Honda

2013 yılında aldığım xr1100 sorunsuz şekilde ön bagaja sığıyor.
    O yıldan sonra yeni çıkan modellerin boyutları değiştimi bilemiyorum.

Enduroist Üye
    Isim
    onur ipçi
    Marka
    Aprillia

arkadaşlar selam. uzun süredir takip ediyorum forumunuzu çok şeyde öğrendim buradan. ama bir problemle karşılaşınca üye olup sizinle paylaşmak istedim.bende 2 sene oldu olacak nc700x kullanıcısıyım. son bir haftadır motorumdan çıkırtılı sesler gelmeye başladı ve servise götürdüğümde subap ayar zamanı gelmiş dediler. daha 35000km yol yaptım ama bana çok çabuk ayar istiyor gibi geldi. çokta motoru sıkıştıran biri değilim. yani 3000-4500 devir arası kullanıyorum. normal bir durum mu bu? sizlerden daha önce bu kmlerde ayar yaptıran oldumu acaba? doğru yere mi yazdım onu da bilmiyorum ama. yanlışsa kusura bakmayın tekeriniz düz bassın

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Subap ayarı için biraz erken. Lakin kullandığın devirler biraz düşük. Buna neden olur mu, onu işten anlayanlar söyleyecek.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 655 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 155555605645651652653654655656657658659665705 ... SonuncuSonuncu